Na pôde FK Pohronie prehra 0:2

Po domácej remíze v derby zápase s FK Inter Bratislava cestovali hráči A-mužstva FC Petržalka na pôdu lídra tabuľky FK Pohronie. V stretnutí 21. kola podľahli 0:2.

Tento zápas mali čiernobieli v rozpise v rámci 21. kola II. ligy. V kádri Pohronia pôsobí dlhodobo bývalý brankár Petržalky, srdciar a miláčik fanúšikov, Tomáš Jenčo. V zime sa do kádra lídra II. najvyššej súťaže presunul bývalý útočník Petržalky Dávid Kondrlík, ktorý ale pre zranenie nehral. Naopak v drese Pohronia si v minulosti zahral Petržalčan Boris Turčák. Ten ostal oproti zápasu s Interom na lavičke a nahradil ho Juraj Piroska. To bola jediná zmena v zostave trénera Balázsa Borbélyho oproti ostatnému stretnutiu. Lavičku domáceho kolektívu vedie bývalý útočník Dukly Banská Bystrica Milan Nemec. Jeho asistentom je ďalší bývalý ligový futbalista Rastislav Urgela, ktorý hrával rovnako za Banskú Bystricu či Slovan Bratislava. Bývalému krajnému obrancovia zablahoželali domáci pred stretnutím k 50. narodeninám. 1500 prítomných divákov videlo zaujímavé stretnutie s peknými gólmi, mnohými zahodenými šancami, brankárskymi zákrokmi, ako i s množstvom prerušení, a aj iných pekných futbalových okamihov.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Petržalka 2:0

Góly: 4. Blahút, 72. Abrahám
FK Pohronie: Jenčo – Hatok, Nosko, Jacko, Tesák – Hrnčár (58. Voško), Pelegríni, Sedláček, Dzurík, Blahút (87. Pidruchnyi) – Abrahám (83. Košuda)
FC Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs, Nemec (37. Vician), Kozlovský – Sombat, Nagy, Horník (60. Turčák), Gašparovič – Piroska – Prekop (79. Čerňanský)

V prestížnom derby s Interom Bratislava uhrala Petržalka na domácej pôde remízu. V 21. kole ich na novom štadióne v Žiari nad Hronom čakalo prvé mužstvo tabuľky, FK Pohronie. V 3. minúte netrafil Valachovu bránu domáci Jakub Sedláček. O chvíľu nato ale domáci udreli. Presnou strelou pod brvno sa po individuálnej akcii presadil Patrik Blahút. O dve minúty sa hlavička Erika Prekopa obtrela o brvno brány Pohronia. V 19. minúte chytil Valach strelu Hatoka. V 25. minúte namieril Sedláček po individuálnej akcii loptu nad bránu Petržalky. V 30. minúte mohla Petržalka vyrovnať. Hlavičku Szöcsa po rohu ale Jenčo famózne vyrazil. O dve minúty jeho náprotivok Frederik Valach s námahou vyrazil na roh jedovku domáceho kapitána Pelegríniho z priameho kopu. V 40. minúte kryl Valach aj ďalší pokus Lukáša Pelegríniho z priameho kopu. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala s Pohroním 0:1.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci. Ihneď v jeho úvode musel Valach nadvakrát odkopnúť loptu pred dobiedzajúcou dvojicou Sedláček a Hatok. Následne sa po ďalšom prieniku do našej nedostatočne organizovanej obrany prezentoval nepresným pokusom hráč FK Pohronie Blahút. V 55. minúte namieril nad svojou ľavačkou aj exreprezentant Slovenska Lukáš Tesák. Po ňom prestrelil bránu Petržalky zblízka aj Patrik Abrahám. Na opačnej strane odvrátil Jenčo loptu hlavou pred neúnavným Prekopom. V 72. minúte udreli domáci druhýkrát. Po centri kapitána Pelegríniho predskočil Valacha Abrahám a hlavou zvýšil na 2:0. V tejto fáze stretnutia už tím Petržalky akoby nebol na ihrisku. V 80. minúte chytil slabú strelu Gašparoviča bez problémov Tomáš Jenčo. Následne nepridal tretí gól zoči-voči Valachovi po nájazde striedajúci Voško. Po záverečnom hvizde hlavného arbitra Michala Čiernika sa tak zo zaslúženého víťazstva 2:0 tešil domáci kolektív. Naši futbalisti sa poďakovali fanúšikom, ktorí za nimi prišli ako vždy v hojnom počte a povzbudzovali počas celého zápasu. Je škoda, že im hráči nepripravili viac dôvodov na radosť.

Dnešný zápas nášmu tímu nevyšiel. Rýchly gól nás vyviedol z rytmu a nedokázali sme sa chytiť. Nezbierali sme odrazené lopty, súčinnosť medzi defenzívnou a stredovou líniou bola vplyvom veľkej diery narušená. Takmer všetci hráči nepodali svoje optimálne výkona, ba práve naopak zahrali hlboko pod svoje možnosti. Pohronie hralo zo zabezpečenej obrany dirigovanej urasteným Jánom Noskom. Hrozilo aj po štandartných situáciach, ktoré zahrával kapitán Pelegríni. Viacero faulov od našich hráčov si vypýtal Jakub Sedláček. Súper si vytvoril priveľa šancí a len svojou nekoncentrovanosťou nás uchránil od debaklu. Hoci Frederik Valach viacerými zákrokmi podržal, pôsobil viackrát rovnako ako celé mužstvo neisto. Ani striedajúci hráči Turčák, Vician a Čerňanský nepriniesli oživenie.

Viac ako výsledok možno mrzí predvedená hra a jediná, hoci vyložená, gólová šanca. Súper, hoci ašpiruje na postup, sa dal určite potrápiť viac. Našim futbalistom nemožno uprieť snahu. Vo vyrovnanej a náročnej súťaži ale rozhodujú momenty, efektivita a mnohé iné mentálne i fyzické atribúty jednotlivcov, ako i celého tímu. Petržalka momentálne prežíva hernú i výsledkovú krízu. Z najbližších štyroch kolách hráme trikrát na domácej pôde, preto je najvyšší čas dostať sa z krízy von. Najbližšiu šancu na trojbodový zápis budú mať naši futbalisti v nedeľu 7.4. 2019 o 10:30, kedy na domácom trávniku privítame kolektív Slavoj Trebišov. Sme pevne presvedčení, že naše mužstvo sa na zápas zodpovedne pripraví v tréningovom procese a čiernobieli podajú výkon, ktorý urobí radosť im a najmä všetkým verným fanúšikom klubu FC Petržalka.