Na turnaji v Korni triumf FC Petržalka U11

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Na turnaji v Korni triumf FC Petržalka U11

Zverenci trénera Maroša Skovajsu priviezli z turnaja v Korni, ktorého organizátorom bol klub MŠK Žilina, cennú trofej po tom, čo na turnaji výberov do 11 rokov nenašli počas víkendového turnaja ani jedného premožiteľa. Celkovo na turnaji štartovalo 14 mužstiev, v 9 zápasoch zaznamenal náš tím 9 výhier a s celkovým skóre 33:6 sa zaslúžene tešil z celkového prvenstva.

Naši chlapci si v skupinovej fáze poradili s českým klubom MFK Karviná 5:0 a hernú pohodu si preniesli aj do ďalších duelov. „Chceli sme ísť od zápasu k zápasu, chlapci vyhrali prvé dva zápasy a keď uspeli aj v treťom stretnutí proti favorizovanej Žiline-zelení (4:2), uverili, že na turnaji môžu hrať otvorenú partiu s každým súperom,“ komentuje priebeh turnaja kouč Maroš Skovajsa.

Zo siedmich sedemčlenných skupín postupovali do ďalšej fázy turnaja po tri mužstvá, Petržalčania si tak preniesli do finálovej skupiny 6 bodov za výhry so Žilinou-zelení a Prievidzou. Dobrú formu potvrdili aj v bojoch o umiestnenie. „Duel s Interom vnímali všetci veľmi prestížne a aj keď sme inkasovali gól na 0:1, dokázali sme otočiť výsledok vo svoj prospech. V dueli s Martinom sme mali útlm, doľahla únava, ale dali sme gól a vyhrali 1:0, čo bolo dôležité. Pred posledným zápasom sme mali my a Žilina-žltí plný počet bodov a tak bol duel s týmto súperom v podstate finálový. Chlapci predviedli výborný výkon a keď sme viedli 6:0, bolo jasné, že nám prvenstvo neunikne,“ komentoval kouč Skovajsa.

Jeho zverenci odohrali na turnaji 4 zápasy bez inkasovaného gólu a gólman Stanislav Kovarčík bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. „Najmä v nadstavbovej časti turnaja bol našou veľkou oporou, ocenenie je v správnych rukách,“ dodal na záver tréner FC Petržalka U11 Maroš Skovajsa.

KÁDER FC PETRŽALKA U11:

Stanislav Kovarčík – Leo Ladáni, Sameer Kovacz, Patrik Schmuck, Markus Foltýn, Alex Melia – Tomáš Polc, Alex Nagy, Matúš Prokopec, Dávid Gubančok, Lukáš Krásný

VÝSLEDKY:

FC PETRŽALKA – MFK Karviná (Česko) 5:0
Góly: Krásný 2, Schmuck 2, Polc

FC PETRŽALKA – CFT Academy Slovakia 6:1
Góly: Foltýn 2, Gubančok, Krásný, Melia, Schmuck

FC PETRŽALKA – MŠK Žilina-zelení 4:2
Góly: Gubančok, Foltýn, Krásný, Melia

FC PETRŽALKA – MŠK Kysucké Nové Mesto 5:0
Góly: Foltýn, Gubančok, Krásný, Ladáni, Schmuck

FC PETRŽALKA – Jupie FŠ Mareka Hamšíka 2:0
Góly: Foltýn, Prokopec

FC PETRŽALKA – FC Baník Prievidza 2:0
Góly: Kovacz, Schmuck

FC PETRŽALKA – FK Inter Bratislava 2:1
Góly: Prokopec 2

FC PETRŽALKA – MŠK Fomat Martin 1:0
Gól: Schmuck

FC PETRŽALKA – MŠK Žilina-žltí 6:2
Góly: Foltýn 3, Gubančok, Prokopec, Schmuck

 

  

Napíšte komentár