Naši odchovanci

Martin Mikulič
14.3.1985
Ako jediný odchovanec nášho klubu zažil slávne časy petržalského futbalu v Lige Majstrov. V jej predkole dokonca strelil gól slávnemu Celticu Glasgow, pri rekordnom víťazstve 5:0! Bývalý reprezentant do 21 rokov, držiteľ dvoch titulov majstra Slovenska a Slovenského Pohára sa vrátil domov za Starý Most ako tréner U19 a dúfame, že onedlho aj ako hráč.

Martin Mikulič

Martin Mikulič

Richard Lásik
18.8.1992
AS Avellino 1912
Ako odchovanec odišiel z nášho klubu vo veku 15 rokov do Talianska, konkrétne do tímu Brescia Calcio. Mládežnícky reprezentant Slovenska, kapitán našej 21- tky má už za sebou aj štart v seniorskej reprezentácii, pričom ihneď pri debute dokázal skórovať proti silnému Belgicku. Po pôsobení v ŠK Slovan Bratislava a hosťovaní v českom Baníku Ostrava sa presunul na Apeninský polostrov. Jeho aktuálnym tímom je v Serii B AS Avellino 1912.

Richard Lásik

Richard Lásik

Branislav Niňaj
17.5.1994
KSC Lokeren
Braňo patrí k tomu najlepšiemu, čo náš klub vychoval. Mládežnícky reprezentant Slovenska si taktiež už odkrútil premiéru v seniorskej reprezentácii. Momentálne pôsobí v belgickom tíme KSC Lokeren. Na svojom konte má už 2 ligové tituly, triumf v Slovenskom pohári a Slovenskom superpohári so Slovanom Bratislava. V jeho drese sa dokázal prebojovať do skupinovej fázy Európskej ligy, v ktorej sa jeho Slovan stretol s mužstvami ako SSC Neapol, Sparta Praha, či Young Boys Bern. Svojimi výkonmi v mladom veku upútal zástupcov viacerých európskych veľkoklubov, najviac sa hovorilo o jeho prestupe do Portugalska, konkrétne do klubu Benfica Lisabon. Nakoniec prestúpil do Belgicka.

557

Branislav Niňaj

Ivan Schranz
13.9.1993

FC Spartak Trnava
Ivan je momentálne hráčom a oporou Spartaka Trnava. Svojimi výkonmi v našom klube si Ivan vybojoval miesto v mládežníckych reprezentáciách Slovenska a prestup do slávneho klubu Spartak Trnava. Bol stabilným členom reprezentácie do 21 rokov, krátke hosťovanie absolvoval v českom veľkoklube Sparta Praha.

Ivan Schranz

Ivan Schranz

Zoltán Kontár
7.11.1993
FC DAC 1904 Dunajská Streda
,,Zoli,, pôsobil v našom klube od jeho 14tich rokov. Prišiel z Orechovej Potône a s futbalom začínal doma, v Potônských Lúkach. Od začiatku zaujal trénerov svojou bojovnosťou a zarputilosťou. Po hosťovaniach v druholigovom Šamoríne a v bratislavskom Ružinove sa dostal v lete 2015 na skúšku do fortunaligovej Senice, kde presvedčil trénerov o svojich kvalitách. Po dobrej sezóne 2015/2016, kde patril do základnej zostavy klubu zo záhoria, sa Zoltán presunul v lete 2016 do Dunajskej Stredy.

Zoltán Kontár

Zoltán Kontár

Jakub Čunta
28.8.1996

Cracovia Krakow
Ako odchovanec nášho klubu nastupoval už v 17tich rokoch za A mužstvo, vtedy v III. lige západ. Zaujal veľmi slušnými výkonmi, ktoré si všimli skauti Senice. Pravidelne nastupoval v tíme U19, ktorý hrával najvyššiu dorasteneckú súťaž a na konci ročníka 2014/2015 dostal šancu aj vo fortunaligovom ,,Áčku,,. Od sezóny 2015/2016 je už jeho pevnou súčasťou. V lete 2016 prestúpil do poľskej Ekstraklasy, do klubu Cracovia Krakow.

Jakub Čunta

Jakub Čunta