Novozaložený klub FC Petržalka akadémia!

Ponesieme vlajku budúcnosti petržalského futbalu!
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be
Areál FC Petržalka Akadémia

Novozaložený klub FC Petržalka akadémia!

Nad petržalským futbalom sa vyjasnilo. Hoci pred pár mesiacmi to tak ešte nevyzeralo.
Pre skupinu ľudí v klube, ktorí pracovali s dobrým úmyslom, to bola tvrdá realita. Pretrvávajúce ekonomické problémy poslali FC Petržalka 1898 a.s. do konkurzu.

„Dlho sme si nepripúšťali možnosť o skončení fungovania klubu. Avšak dospelo to do štádia buď – alebo. Jediným správnym riešením a mojou povinnosťou v danej situácii bolo vyhlásiť konkurz a začať s novým klubom úplne od začiatku: Tak, aby futbal v Petržalke bol i naďalej a kontinuita a nadväznosť petržalského futbalu zachovaná“ hovorí Rastislav Kunst, ktorý bol od októbra predsedom predstavensva FC Petržalka 1898 a.s. V priebehu troch rokoch sa pred ním vystriedali na tejto pozícii Jozef Vengloš ml., Miroslav Králik, Viliam Raček, Jozef Augustin, ktorí nedokázali za celý ten čas získať silného sponzora a potrebné financie na prevádzku klubu. Vedenie klubu nebolo stabilizované a časté výmeny veci nepomohli. Predchádzajúci predsedovia klubu zrejme žili vo virtuálnom svete futbalu.

„Po rozhodnutí, že klub pôjde do konkurzu som chcel v prvom rade zachrániť silnú mládežnícku základňu. Tá mi najviac ležala na srdci. Deti boli bez viny. Išlo o budúcnosť petržalského futbalu. Preto som založil nový klub FC Petržalka akadémia. Rozhodli sme sa začať od bodu nula s čistým stolom. Prikrývať sa budeme s perinou na ktorú máme. Nový klub FC Petržalka akadémia je postavený na pevných základoch t.j. na skvelej mládežníckej základni. Tam je budúcnosť nášho futbalu, a správna cesta“ hovorí Ing. Marek Mojto, predseda novozaloženého klubu FC Petržalka akadémia o.z. „Oslovil som ľudí ktorým dôverujem a ktorí nosia futbal v srdci. Technické veci v novom klube bude mať na starosti Emil Stranianek, športové záležitosti Rasťo Kunst“. Angažovanie Alexandra Zachariáša na pozíciu šéftrénera a metodika dáva tušiť, že nový klub FC Petržalka akadémia má svoje ciele a vízie do budúcnosti.

„Stanovili sme ciele na 5 rokov“, pokračuje Mojto. „Filozofiu klubu máme stanovenú. Vysoko odborný prístup k mládežníckym družstvám, výchova vlastných odchovancov, naviazanosť na naše „A“ mužstvo seniorov“.
V FC Petržalka akadémia máme v súčasnosti tréningové podmienky pre rozvoj mladých futbalových talentov a futbalu na slušnej úrovni. V areály ZŠ Pankúchová sú dve futbalové trávnaté plochy z toho jedno pre prípravky a jedno mini ihrisko s umelým povrchom.

Ďalšie trávnaté ihrisko je v areály bývalej TJ Polygraf, a napokon hlavné trávnaté ihrisko na štadióne na Sklodowskej ul v Areály športu a vzdelávania.
„Plánujeme vybudovať futbalovú tréningovú plochu s umelým trávnikom v areály na Pankúchovej ul. alebo v Areály športu a vzdelávania na Sklodowskej ul. Je to vždy vecou dohody, priorít a pochopenia zainteresovaných strán. Plné ihriská detí, atraktívny futbal a radosť fanúšikov poteší predsa každého. Takou cestou sme sa dali. Sme presvedčený, že správnou“

„Našou úlohou je vytvárať neustále lepšie podmienky pre rast mladých talentovaných futbalistov. Je to investícia nie len do futbalu ako takého. Šport vychováva, učí, dáva nové vlastnosti, dáva dokopy nové myšlienky prináša radosť i smútok. Som presvedčený, že naša práca bude prinášať kvalitné ovocie pre futbal, a náš klub sa zaradí vo výchove futbalovej mládeže medzi popredné kluby na Slovensku.

Chceme petržalské talenty pretavíť na slušných, kvalitných športovcov, futbalistov, ktorí budú rozdávať radosť všetkým, ktorí futbal milujú, majú ho radi, inklinujú mu. Ktorí budú mať ciele, víziu a vážny záujem o svoj ďalší život a prácu. V úvode novej futbalovej sezóny sa chcem v mene vedenia nového futbalového klubu FC Petržalka akadémia poďakovať všetkým rodičom, ktorí nám prejavili dôveru a svoje talenty ponechali v našom klube. Všetkým, ktorí vytrvali, novým prichádzajúcim a všetkým ostatným, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporujú a chcú podporiť náš novozaložený klub FC Petržalka akadémia.

Osobitne sa chcem poďakovať Marekovi Trajterovi, ktorý aj napriek jeho momentálne zložitej životnej situácií stále veľmi významne pomáha akadémií a deťom.“ povedal na záver Ing.Marek Mojto, predseda klubu FC Petržalka akadémia o.z. a zaželal fanúšikom petržalského futbalu mnoho pekných futbalových zážitkov.

Napíšte komentár