Oficiálne vyhlásenie vedenia FC Petržalka a hráča Petra Čaplu.

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Oficiálne vyhlásenie vedenia FC Petržalka a hráča Petra Čaplu.

Futbalový život je jedným veľkým príbehom, v ktorom významnú úlohu zohráva niekoľko faktorov, v neposlednom rade aj ľudské emócie. Situácia z poslednej minúty duelu s bratislavským Slovanom B priniesla mimoriadne nešťastnú zhodu okolností, kedy Peter Čapla, v úlohe striedajúceho hráča, stratil loptu a z následnej akcie sme inkasovali vyrovnávajúci gól.

Bezprostredné pozápasové emócie sa premietli do verbálnej reakcie trénera Borbélyho smerom k spomínanému hráčovi a následne do situácie, ktorá vyústila ukončením spolupráce medzi klubom FC Petržalka a hráčom Petrom Čaplom.

Vzhľadom k množiacim sa diskusiám a komentárom na spomínanú tému na sociálnych sieťach sa rozhodlo vedenie klubu zaujať k situácii oficiálne stanovisko. Tréner Balázs Borbély sa k udalostiam vyjadril nasledovne: „Deň pred duelom so Slovanom sa ma Peter Čapla v diskusii opýtal na dôvody, prečo nenastupuje pravidelne v základnej zostave. Otvorene som mu povedal, že aktuálne je mojou voľbou na ľavú stranu dvojica Dominik Košťál a Boris Turčák, navyše do klubu v tom čas prichádzal ako jedna z alternatív mladý Španiel Tino Miguez. V stretnutí so Slovanom nastúpil Čapla v samom závere a žiaľ, po jeho chybe sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Zápasy prežívam impulzívne, emocionálne a bezprostredne po stretnutí som v kabíne reagoval impulzívnejšie, za čo som sa v utorok v prítomnosti Andreja Kalinu Čaplovi ospravedlnil. Nie je pravdou, že musel bezpodmienečne odísť. Ponúkol som mu zotrvanie v mužstve s tým, že vhľadom k výkonnosti počas jesene bude jeho minutáž nízka a v jeho záujme by bolo vhodné zvážiť hosťovanie v inom klube. Zároveň sa núkala možnosť opätovného návratu do kádra počas zimnej prestávky, ak by tomu zodpovedala hráčova výkonnosť. Hráč dostal čas na rozmyslenie a v stredu nám oznámil, že chce ísť na hosťovanie. Prajem mu všetko dobré, hlavne veľa zdravia a nech sa mu v novom klube darí,“ komentoval udalosti tréner Balázs Borbély.

Možnosť vyjadriť sa sme dali všetkým zainteresovaným stranám. Hráč Peter Čapla dostal priestor na oficiálne vyhlásenie (v kompletnom znení ho uvádzame nižšie), na ktoré reagovalo vedeniu klubu. „Vzniknutá situácia nás mrzí. Považujeme sa za transparentný klub s jasne deklarovanými hodnotami a považujeme za povinnosť ponúknuť verejnosti relevantné informácie a vniesť svetlo do množiacich sa komentárov v diskusných fórach na sociálnych sieťach. Peter Čapla pôvodne nebol vyradený z kádra. Dostal ponuku odohrať záver jesene u nás alebo zvážiť hosťovanie v inom klube a v zime zabojovať o miesto v kádri FC Petržalka. Vzhľadom k jeho vyhláseniu – citujeme: „Za týchto okolností si neviem predstaviť ďalšiu spoluprácu s trénerom Borbélym“, je možnosť jeho návratu prakticky vylúčená a po skončení hosťovania klub v zimnom období ukončí s Petrom Čaplom spoluprácu. Týmto vedenie klubu jasne deklaruje plnú podporu a dôveru trénerovi Balázsovi Borbélymu a vyjadrenie Petra Čaplu stavia otázku prípadného návratu hráča počas zimnej prestávky do bezpredmetnej roviny,“ dodalo vedenie klubu v oficiálnom vyhlásení.

Vedenie klubu FC Petržalka aj touto cestou ďakuje Petrovi Čaplovi za odvedené služby a praje do ďalšej futbalovej kariéry a osobného života veľa úspechov.

Oficiálne vyjadrenie hráča Petra Čaplu (v kompletnom znení):

V klube som vyrastal a prežil celú kariéru a tak sa mi s prostredím lúči veľmi ťažko. Prešiel som si úspešnými aj menej uspešnými časmi od 3. ligy západ, kde som vo veku 16 rokov prvýkrát okúsil seniorský futbal, za čo vďačím trénerom Medveďovi a Straniankovi, až po opätovný návrat do aktuálnej 3. ligy. Na ihrisku som sa vždy snažil odovzdať maximum svojich schopností, aj keď, ako to vo futbale chodí, nie vždy sa darilo podľa mojich predstáv a predstáv realizačného tímu.

Netajím, po poslednom zápase v drese Petržalky proti Slovanu som bol veľmi sklamaný a zároveň veľmi príjemne šokovaný z reakcií fanúšikov, ktorí mi vyjadrili podporu, za čo im veľmi ďakujem. Nikdy by som si nedovolil vedome poškodiť klub v ktorom pôsobím, zároveň sa stali veci, ktoré by sa ani za vypätých okolností za žiadnych okolností stať nemali. Uvažoval som o dočasnom ukončení kariéry, teraz sa teším z ponuky iného bratislavského klubu na základe iniciatívy trénera klubu a bývalého trénera petržalskej mládeže pána Lukáša Luknára, u ktorého som od prvého momentu našiel podporu a ktorý mi vrátil opäť chuť hrať futbal.

Duel so Slovanom Bratislava a niektoré pozápasové vyjadrenia mám samozrejme v podvedomí, na racionálnej úrovni rozumiem, že pod vplyvom emócií sa vo futbale môže toho prihodiť veľa, zároveň si neviem za týchto okolností predstaviť ďalšiu spoluprácu s trénerom Borbélym. Pre túto chvíľu je môj odchod tým najrozumenejším riešením, do budúcnosti bez irónie a s plnou vážnosťou priznávam, že ak by som cítil dôveru a záujem o spoluprácu, určite by som sa rád vrátil, ak by moje schopnosti boli prínosom pre klub ako taký.

Petržalský dres som obliekal vždy s hrdosťou a odhodlaním, zároveň s čistým svedomím prehlasujem, že som sa snažil odviesť vždy maximum pre ďalší rast a progres klubu. Chcel by som sa poďakovať majiteľom, pánovi Marekovi Mojtovi a Marekovi Trajterovi, hráčom ktorí pomohli klubu v ére, kedy Petržalka zažívala najťažšie časy, trénerom všetkých kategórií a členom personálu zabezpečujúceho bezproblémový chod a servis klubu.

Na záver by som chcel veľmi poďakovať otcovi, teraz už bývalému trénerovi petržalského dorastu, ktorý sa v najťažšej chvíli postavil za mňa, rovnako vyjadrujem rešpekt a vďaku mojej rodine, priateľke a spoluhráčom A-tímu FC Petržalka. V neposlednom rade patrí veľké poďakovanie fanúšikom klubu FC Petržalka. Klubu, ktorý zostane navždy v mojom srdci. I.W.E.“

3 Komentáre

  1. Alex

    Bez ohľadu na to, ako klub napreduje a rastie pred očami je smutné, ako sa chová k niektorým ľuďom, ktorí mu mu pomohli v najťažších časoch. Páni Medveď, Stranianek, či Lavrinčík by vedeli rozprávať…

  2. Truhla

    Pán Straníckej nech už radšej nikde nerozpráva.Naposledy ma to stalo zákaz na dva roky všetky športové podujatia v EU???

Napíšte komentár