Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Péter Nagy pred duelom na Pohroní: „Sme dobre pripravení, zabojujeme o čo najlepší výsledok!“

Pred viac ako dvomi rokmi si odbil prvoligovú premiéru v drese FC DAC 1904 Dunajská Streda na Pasienkoch proti bratislavskému Slovanu, spolu nazbieral 4 štarty v najvyššej domácej súťaži. V zime prijal ponuku trénera Borbélyho a stal sa pevnou súčasťou stredovej formácie. V troch jarných dueloch nazbieral, s výnimkou posledných deviatich minút v Šamoríne, plnú minutáž. Reč je o 22-ročnom záložníkovi PÉTEROVI NAGYOVI.

„Vyrastal som v mládežníckych celkoch v Dunajskej Strede, kde som sa postupne prepracoval až do seniorského A-tímu. V minulom roku som hosťoval v Komárne, kde som pravidelne hrával, druhý polrok som strávil v Gabčíkove. Po tom, čo ma oslovil tréner Petržalky Balázs Borbély som neváhal a bez dlhého premýšľania som prijal ponuku z Petržalky,“ hovorí o svojej doterajšej kariére Péter Nagy. „Dobre si rozumiem s chalanmi v kabíne aj na ihrisku. Trúfam si povedať, že som dobre zapadol medzi ostatných, v kabíne vládne výborná, priateľská atmosféra. Cítim sa v Petržalke naozaj dobre. A s kým trávim najviac času? Pravdepodobne s Lacim Szöczom. Už len preto, že spolu každý deň cestujeme na tréningy.“

V kabíne i medzi fanúšikmi doznievajú ešte pocity po minulotýždňovom derby stretnutí s bratislavským Interom. Mužstvá sa rozišli po remíze 1:1. „Na derby sme sa dôsledne pripravovali, vedeli sme, že tento zápas znamená veľa pre náš klub i fanúšikov. V prvej časti hry sme nehrali to čo sme chceli, druhý polčas už bol podľa našich predstáv. Škoda, že sa od nás odklonila v závere šťastena, mohli sme aj vyhrať,“ komentuje s odstupom času Péter Nagy. Už zajtra čaká jeho družinu ďalšia veľká výzva. V zápase 21. kola sa predstaví o 18:00 na ihrisku lídra druholigovej tabuľky FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. „Cítim, že sme dobre pripravení na zápas a aj keď vieme, proti akej kvalite nastúpime, urobíme všetko pre dobrý výsledok.“

Zápas na Pohroní odštartuje poslednú tretinu z celkovej porcie 30 zápasov 2. ligy. FC Petržalka je aktuálne na šiestom mieste. Pozícia, s ktorou by boli fanúšikovia a vedenie klubu spokojní pred sezónou, i po nej. „My sa pripravujeme poctivo na každý zápas. Ideme od zápasu k zápasu, samozrejme, chceme v konečnom účtovaní obsadiť čo najlepšiu pozíciu,“ hovorí stredopoliar nášho tímu. „Máme za sebou výborných fanúšikov, ktorých by nám mohli závidieť aj prvoligové kluby. Ja sám mám ambíciu neustále sa zlepšovať a ešte raz si zahrať najvyššiu domácu súťaž,“ dodal na záver Péter Nagy.

Stretnutie FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Petržalka (piatok 29.3.) má výkop o 18:00. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Michal Čiernik, na čiarach mu budú asistovať Martin Špivák a Simeon Vass.

PÉTER NAGY – VIZITKA:

Dátum narodenia: 11.12.1996
Miesto narodenia: Dunajská Streda
Post: Stredopoliar
Číslo dresu: 17
Najobľúbenejšie mužstvo: Juventus Turín
Najobľúbenejší hráč: Miralem Pjanič
Rituál pred zápasom: Počúvam hudbu a koncentrujem sa na zápas

Napíšte komentár