Po góloch Prekopa a Viciana výhra 2:0 v Banskej Bystrici

Po domácej víťaznej otočke proti Dubnici nad Váhom cestovali futbalisti FC Petržalka v 12. kole II. ligy na pôdu ďalšieho nováčika II. ligy a zároveň tradičného slovenského futbalovho klubu MFK Dukla Banská Bystrica. S týmto súperom sa v minulosti Petržalka viackrát stretla v najvyššej súťaži i Slovenskom pohári. V minulosti pôsobili v Banskej Bystrici bývalí hráči Petržalky napr. útočník Tomáš Medveď, stredopoliar Vratislav Gajdoš, obranca a slovenský reprezentant Kornel Saláta a iní. Na lavičke Dukly pôsobí nový tréner Stanislav Varga. So svojím dnešným trénerským protivníkom Balázsom Borbélym sa stretli títo dvaja ako hráči v pamätnom zápase v 2. predkole Ligy majstrov na jeseň 2005, kedy Petržalka šokovala futbalovú Európu porážkou Celticu Glasgow 5:0. Realizačný tím Petržalky urobil oproti zápasu s Dubnicou jednu zmenu, keď Alexa Ivána nahradil Lukáš Gašparovič. Náhradným brankárom bol Michal Petrovič. Vyše 900 divákov videlo kvalitné stretnutie s dvoma gólmi, množstvom šancí, dôrazných, ale férových súbojov ako aj iné zaujímavé futbalové momenty. Oba fankluby vytvorili na stretnutí veľmi dobrú atmosféru.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 0:2 (0:1)

Góly: 30. Prekop, 90. Vician

MFK Dukla: Krejčí – Starší, Laksík, Kupčík, Snitka, Polievka (71. Ďanovský), Prikryl, Migaľa, Muchya (80. Kolláti), Savić (65. V. Tóth), Willwéber

FC Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Kozlovský – Turčák (82. Morócz), Kavoň, Petráš, Gašparovič (61. Sopúch) – Piroska – Prekop (87. Vician)

Domáca výhra nad Dubnicou posilnila Petržalku pred zápasom na pôde MFK Dukla Banská Bystrica. Čiernobieli vedení dvojicou Balázs Borbély Dominik Tóth vycestovali na štadión SNP Na Štiavničkách v 12. kole II. ligy. V 4. minúte si domáci brankár Krejčí poradil z prekvapivou strelou hostí z Petržalky. V 13. minúte mal po nedorozumení v našej obrane veľkú šancu urastený Laksík. Jeho strela ale tesne minula Valachove žrde. O dve minúty odkopol brankár Valach loptu opäť pre Lukášom Laksíkom do bezpečia. O tri minúty tesne minul bránu Dukly hlavou Erik Prekop. Rovnaký hráč nebol úspešný ani o dve minúty neskôr. V 25. minúte chytil Frederik Valach aj strelu Muchayu. Zakrátko letela stečovaná strela domáceho Wilwébera tesne mimo. V 30. minúte sa po rohovom kope Pirosku presadil hlavou kanonier Prekop a otvoril skóre zápasu. O dve minúty nato vyrazil pozorný Valach aj strelu Polievku. V 36. minúte vyškriabal končekmi prstov loptu mimo žrd po jedovke Snitku. V 40. minúte mal obrovskú šancu Migaľa, ktorému sa ale nepodarilo loptu umiestniť do siete. Po prvom polčase tak Petržalka viedla najmä zásluhou dvojice Valach Prekop 1:0.

V druhom polčase zvýšila domáca Duklu aktivitu s cieľom vyrovnať. S úvodným pokusom domácich si Valach poradil. V 57. minúte odkopol loptu v poslednej chvíli preč spred brány Samuel ďurek. V 61. minúte hlavičkoval kapitán domácich Savič tesne nad Valachovu bránu. O dve minúty chytil Adam Krejčí strelu Turčáka. V 67. minúte letela krížna strela Mateja Staršieho vedľa Valachovej brány. O dve minúty odkopol Valach loptu do bezpečia pred aktívnym Laksíkom. V 76. minúte zblokoval strelu Muchayu smerujúcu do siete hlavou Martin Privrel. Po následnom rohu mieril z dobrej pozície vedľa Ľuboš Kupčík. V 85. minúte netrafil bránu Petržalky svojím pokusom Migaľa. V závere stretnutia prišla chvíla striedajúceho Martina Viciana. Najprv dostal žltú kartu za zbytočný faul. V 90. minúte upravil stav stretnutia strelou do odkrytej brány na 2:0. Napriek tomu, že domáci reklamovali ofsajd, gól platil a tak si Petržalka odviezla z Banskej Bystrice tri body za víťazstvo 2:0. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Martina Dohála sa tak mohli hráči tešiť z výhry spolu s ich vernými fanúšikmi, ktorí pridali aj malú pyrotechnickú vložku.

V sobotňajšom zápase boli síce domáci aktívnejší, svoje šance, najmä zásluhou skvelého Frederika Valacha nepremenili. Petržalka bola efektívna v zakončení, svoje šance premenila a tak zvíťazila. Výborný výkon podal dnes útočník Erik Prekop, ktorý dal gól a počas celého zápasu robil domácej obrane problémy. Hru dirigoval tradične kapitán Piroska, ktorý si pripísal ďalšiu gólovú asistenciu. Martin Vician sa znovu ukázal ako striedajúci žolík, ktorý dal gól. V obrane zahral dobre Samuel Ďurek a svojím výkonom pomohol i striedajúci Peter Sopúch, ktorý sa zaradil na ľavý okraj obrany. V zálohe si odviedol svoj štandardný výkon Patrik Kavoň, opäť vela nabehal a vyhrával osobné súboje. V domácom tíme vynikal predovšetkým útočník Róbert Polievka. Naša obrana bola vďaka nemu v neustálej pohotovosti. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k ďalšiemu triumfu.

Sme presvedčení, že dobré výkony a výsledky sú tou najlepšou pozvánkou pre fanúšikov Petržalky na ďalšie zápasy. Najbližšie stretnutie odohráme v nedeľu 14.10.2018 o 10:30. Na ihrisku v Ovsišti privítame najstarší slovenský futbalový klub 1. FC Tatran Prešov. Veríme, že sa naši hráči pod dozorom členov realizačného tímu pripravia na stretnutie dôkladne a zodpovedne a opäť potešia svojich fanúšikov dobrou hrou i priaznivým výsledkom.