Výhra 5:1 nad FC Lokomotíva Devínska Nová Ves a postupové oslavy!

V záverečnom 30. kole III.ligy Bratislava uzavreli hráči FC Petržalka sezónu domácim stretnutím proti kolektívu Lokomotíva Devínska Nová Ves. Posledným súperom pre realizačný tím a hráčov bolo mužstvo vedené staronovým trénerom Jozefom Balogom, z ktorého k nám prišla pred sezónou dvojica Peter Sopúch a Maroš Pilát. Druhý menovaný, technicky dobre vybavený stredopoliar Maroš Pilát strávil jar na hosťovaní v OFK Dunajská Lužná. Naopak v drese hostí nastúpili dvaja bývalí hráči Petržalky, Marek Neštrák a Marek Bončo. Približne 1200 prítomných divákov videlo zaujímavý zápas so šiestimi gólmi, ďalšími šancami, peknými kombináciami ako i ďalšími zaujímavými futbalovými momentmi. Zo šiestich gólov bol jeden vlastný druhý z pokutového kopu a o zvyšné sa postarali striedajúci hráči, čo je neobvyklé. V bráne Petržalky bol dnes Michal Petrovič. Chrbát mu kryl Daniel Kastl. Zraneného Fera Hečka nahradil na pravej obrane Dávid Marko. Nehral ani Juraj Piroska. Naopak od začiatku hral Ivan Minčič. Do zápasu zasiahli aj uzdravení Jakub Hrnčár a Matúš Hitka. Na približne 20 minút sa na ihrisko pozrel aj talentovaný Oliver Vecsei. Zápas bol spojený aj s oslavou 120. výročia založenia klubu, ku ktorému bolo možné zakúpiť si pamätné tričká.

FC Petržalka – Lokomotíva Devínska Nová Ves 5:1

Góly: 27. Rišo (vl. gól), 34.Turčák (11m), 75., 81. Kondrlík, 86. Hrnčár – 80. Kopín
PETRŽALKA: Petrovič – Marko (50. Hrnčár), Majerčák (71. Vecsei), Sopúch, Horvát, Kavoň, Minčič (80. Hitka), Gašparovič, Lády, Turčák (60. Kondrlík), Tino Miguez (60. Maco)
DEVÍNSKA NOVÁ VES: Lučič – Šimkovič (46.Jurík), Bončo, Kačenák (64. Juščiak), Rišo, Šmahovský (71. Bíreš), Daniel (59. Kopín), Sopata (61. Beňa), Miličevič, Haník, Neštrák

Posledný zápas sezóny 2017/2018 odohrali seniori FC Petržalka na domácom trávniku v Ovsišti proti tímu Lokomotíva Devínska Nová Ves. V úvode zápasu odovzdali ocenenie za dlhoročnú činnosť hlavnému rozhodcovi zápasu Igorovi Kočickému, pre ktorého to bol posledný zápas v kariére v III. lige. Potom nasledovalo choreo, zložené z čiernych a bielych igelitov, ktoré si diváci našli na sedadlách. Ako prvý trafil konštrukciu brány Marka Lučiča Španiel Miguez. Z následnej dorážky netrafil presne Patrik Kavoň. V 16. minúte mieril vedľa Lukáš Gašparovič. Rovnaký hráč minul bránu Devínskej aj o šesť minút neskôr. V 27. minúte otvorila Petržalka skóre, keď si strelu Gašparoviča zrazil do vlastnej siete hosťujúc Tomáš Rišo. V 34. minúte premenil nariadenú jedenástku za faul na Migueza kapitán Turčák. 2:0 pre Petržalku. V 42. minúte netrafil Lučičovu svätyňu kanonier Lády. Po prvom polčase tak Petržalka viedla 2:0.

V druhom dejstve patrila prvá strela hosťom. V 51. minúte bol ale Petrovič pozorný. Následne prestrelil bránu zblízka pohyblivý František Lády. Po ňom hlavičkoval nad aj Ivan Minčič. v 59. minúte netrafil bránu hostí Turčák. V 75. minúte zvýšil na 3:0 hlavičkou po centri Lukáša Gašparoviča striedajúci Dávid Kondrlík. Na druhej strane chytil Michal Petrovič strelu Mareka Neštráka. Následne vyrazil Marko Lučič Ládyho strelu na roh. Potom netrafil náš najlepší strelec bránu. V 80. minúte vyšlo striedanie aj trénerovi Jozefovi Balogovi, keď Vincent Kopín prekonal strelou po zemi z ľavej strany brankára Petroviča. O okamžitú odpoveď sa postaral znovu Dávid Kondrlík, ktorý strelou po zemi zvýšil na 4:1 pre Petržalku. Tento gól bol zároveň jubilejným stým streleným v tejto sezóne III. ligy pre Petržalku. Nasledoval Lučičov dobrý zákrok po ďalšom pokuse Ládyho. V 83. minúte sa Marko Lučič vyznamenal, keď famózne vyrazil prudkú hlavičku striedajúceho Matúša Hitku. v 86. minúte uzavrel na konečných 5:1 pre Petržalku doťuknutím do siete ofenzívny obranca Jakub Hrnčár. V závere ešte hlavičkoval nepresne Michal Maco. Po krásnej pyrotechnickej vložke a malom ohňostroji odpískal hlavný arbiter Igor Kočický koniec zápasu. Na štadióne tak vypukli zaslúžené oslavy triumfu v III. lige, ktorý znamená návrat Petržalky do celoštátnej II. ligy pre budúcu sezónu 2018/2019.

V dnešnom zápase dostali priestor aj hráči, ktorí z rozličných dôvodov toho odohrali menej. Rozhodne nesklamali svojimi výkonmi. Húževnatého súpera sme definitívne zlomili až v záverečnej fáze stretnutia a nebyť niekoľkých skvelých zákrokov brankára Marka Lučiča, skóre mohlo byť vyššie. Výborný výkon tak ako počas celej jari podal Lukáš Gašparovič, presadili sa opäť Kondrlík i Turčák. Vzadu dirigoval obranu Peter Sopúch. V druhom dejstve viackrát zaútočil po svojej strane Jakub Hrnčár spolu s Františkom Ládym,ktorý napriek enormnej snahe dnes gól nedal. V drese súpera hral dobre Marek Bončo, ktorý mal rovnako ako aj ďalší hráči dnes motiváciu v podobe zápasu proti klubu kde v minulosti pôsobil. Hráčom a realizačnému tímu vedenému hlavným trénerom Balázsom Borbélym s asistentmi Dominikom Tóthom a trénerom brankárov Miroslavom Holčíkom blahoželáme k dnešnej výhre i celkovému triumfu v súťaži, ktorý znamená ďalšiu trofej do klubovej vitríny.

Generálny manažér a bývalý hráč Petržalky Andrej Kalina vytvoril konkurencieschopný tím, ktorý vhodne doplnil počas zimy a takmer všetky posily sa ukázali ako dobré nákupy. Navyše sa ukázali aj mladí talentovaní futbalisti ako Žiga, Vecsei, Petrilák či Sokol. Pri oslave 120. výročia založenia klubu sa tak Petržalka vracia do II. ligy, kde sa môže tešiť na mnohé atraktívne zápasy vrátane prestížneho derby s ambicióznym Interom Bratislava. Balázs Borbély bol ako kapitán pri púti Petržalky v Lige majstrov. Teraz ju ako tréner doviedol do II. ligy. Spolu s mnohými ďalšími sa tak navždy zapísal zlatým písmom do histórie nášho klubu. Na zápase boli prítomní aj viacerí bývalí hráči Petržalky napr. Patrik Zahustel, Dávid Boďo, už spomínaný Maroš Pilát, ako i dlhodobo zranení Tomáš Uhlík, Tomáš Pochyba či Roman Kusý.

Vzácnou návštevou bola nepochybne prítomnosť legendy nášho futbalu, kanoniera Spartaka Trnava, ktorý dal mimochodom ako jeden z dvoch ľudí na svete tri góly Brazílii v jednom zápase, bývalého trénera reprezentácie Slovenska i Petržalky Jozefa Adamca, ktorého hlásateľ František Štamberský pred zápasom privítal. Hráči si užívali zaslúžené ovácie, fotili sa s fanúšikmi, rozdávali podpisy a spoločne si užili aj tradičné víťazné“ Pálmolive“. Veríme, že aj v budúcej sezóne sa bude Petržalka prezentovať pekným futbalom a robiť radosť svojim verným fanúšikom, ktorí stoja za klubom v každej situácii a pomáhajú ako vedia. Všetci v klube na čele s majiteľom Ing. Marekom Mojtom vedia, že fanúšikovský potenciál, vernosť a tradícia Petržalky sa môže jedného dňa dostať ešte vyššie. Až ostrá súťaž nám ale ukáže výsledky, klady i zápory všetkej doterajšej práce v klube FC Petržalka.