Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Posledný domáci zápas sezóny zajtra proti Skalici, kapitán Piroska: „Chceme sa rozlúčiť s fanúšikmi víťazstvom!“

V zápase 29. kola II. ligy privíta FC Petržalka na domácom štadióne zajtra o 17:00 tretie mužstvo druholigovej súťaže MFK Skalica.

Na začiatku súťaže vstupovalo naše mužstvo do sezóny s odhodlaním udržať Petržalku na druholigovej scéne a dôstojne reprezentovať klub v druhej najvyššej domácej súťaži. Pred predposledným kolom môžeme povedať, že premiérová druholigová misia bola splnená nadplán. S týmto vedomím cestovalo mužstvo v minulom kole do Stropkova, kde čakal na nás 1. FC Tatran Prešov. Ani tentoraz neodchádzali naši chlapci z východu naprázdno, po remíze 1:1 si pripísali do tabuľky cenný bod. „Poviem narovinu, chceli sme tam vyhrať. Začali sme dobre, po peknej individuálnej akcii Erika Prekopa sme sa dostali do vedenia, po jednej zo štandardiek sme však urobili veľkú chybu a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. Vo zvyšnom čase bol zápas vyrovnaný, v závere sme dotiahli akcie len do predfinálnej fázy, akceptujeme remízu a získaný bod. Myslím si, že po vylúčení a inkasovanom vlastnom góle skončil zápas zaslúženou remízou,“ zhodnotil vystúpenie nášho mužstva v Stropkove, v domovskom stánku Prešovčanov, kapitán mužstva Juraj Piroska.

Ten zajtra privedie mužstvo s kapitánskou páskou na posledný domáci zápas sezóny proti MFK Skalica. Duely s týmto súperom majú špeciálnu príchuť derby zápasov, v poslednom prípravnom stretnutí, v rámci zimnej prípravy, sme Skaličanov zdolali 2:1. Zajtra však už pôjde o body. „Veľmi dobre vieme, aký zápas nás čaká, zavíta k nám Skalica. Mužstvo s kvalitným kádrom, celú sezónu sa pohybovalo na špici tabuľky a atakovalo postupové priečky. Pre nás výborný súper, verím, že Skaličania budú chcieť hrať otvorený futbal a to isté chceme ponúknuť fanúšikom v poslednom domácom vystúpení v tejto sezóne aj my,“ hovorí na margo zajtrajšieho stretnutia Juraj Piroska.

Duel so Skalicou bude zároveň rozlúčkou nášho tímu s domácim publikom v tohtoročnej druholigovej edícii. Patrilo by sa poďakovať hráčom a realizačnému tímu za fantastickú sezónu, to isté však platí aj smerom k fanúšikom, ktorí boli počas sezóny dvanástym hráčom nášho mužstva. „Verím, že zavítajú na štadión v hojnom počte a že sa spolu rozlúčime s úspešnou druholigovou sezónou dobrou hrou a dobrým výsledkom. My preň na ihrisku urobíme všetko a kiežby bol zajtrajší zápas zároveň pozvánkou pre našich fanúšikov na zápasy v ďalšej sezóne . Ako som povedal, do karát nám hrá zaujímavý súper, zápas bude mať výnimočný náboj, verím, že ľudia na tribúnach sa budú baviť futbalom,“ dodal na záver kapitán Juraj Piroska.

Zápas 29. kola II. ligy FK Petržalka – MFK Skalica je na programe zajtra (sobota 18.5.) o 17:00, hlavným rozhodcom stretnutia bude Marek Mastiš, na čiarach mu budú asistovať Martin Vitko a Jakub Košecký.

1 Komentár

Napíšte komentár