Pre rodáka zo Skalice Martina Privrela zajtra špeciálny zápas: „Ak budeme hrať svoje, môžeme uspieť aj u lídra!“

Počas letnej prestávky absolvoval kompletnú prípravu a v novej sezóne vystužil defenzívne rady nášho mužstva. MARTIN PRIVREL prišiel do Petržalky z Rohožníka a zaradil sa medzi hráčov so skúsenosťami z najvyššej domácej súťaže. Vo Fortunalige debutoval v drese FK Senica 6. marca 2015 v zápase proti MFK Košice (3:1) a celkovo si pripísal v sezóne 2014/15 na konto 6 ligových štartov. Pred duelom s lídrom druholigovej tabuľky sme oslovili práve jeho. Pre 22-ročného rodáka zo Skalice bude mať zajtrajší duel špeciálnu príchuť.

Na polrok v Senici spomínam rád. Vyrastal som v tomto klube a polrok som strávil, spolu s ďalšími dorastencami, aj v A-tíme. Na prvé zápasy v lige sa nezabúda, ale úrovňou a futbalovou atmosférou sa tomuto zážitku vyrovnáva aj súčasné obdobie v Petržalke,“ hovorí jeden zo stabilnej štvorky hráčov defenzívnej línie Martin Privrel. „Obranná formácia sa vykryštalizovala do svojej súčasnej podoby, na adresu Sama (pozn. Ďurek) a Kuba (pozn. Nemec) poviem len toľko, že som rád, že ich vedľa seba mám. Viem, že vždy sa môžem na nich spoľahnúť a to je pre hráča na mojom poste veľmi dôležité. Jakub Nemec je môj bývalý spoluhráč z Rohožníka, vieme, čo od seba môžeme v herných situáciách očakávať, odohrali sme spolu minulú sezónu a ťažíme z toho aj teraz.“

Práve dvojica Nemec – Privrel absolvovala v minulej sezóne oba duely proti Petržalke v drese Rohožníka. „Áno, je to tak. V Rohožníku videli diváci dramatický zápas, s červenou kartou pre Turčáka a remízu 1:1. V poslednej minúte som mal po rohu na hlave víťazný gól. Bol som sám pred bránou, no nezasiahol som loptu ideálne a skončila vedľa brány. V odvete to bola na umelke jasná záležitosť Petržalky a po suverénnom výkone sme odchádzali domov s prehrou 0:4. Veľmi dobre si oba duely pamätám,“ hovorí Martin Privrel.

Tak ako ostatní, aj z jeho tváre sa zračil po zápase s Prešovom smútok po remíze 1:1. Najmä, ak mužstvo malo nakročené k trom bodom. Cítil som sa na ihrisku dobre, darilo sa nám v tomto zápase úspešne kombinovať a dokázali sme streliť vedúci gól. Škoda druhého polčasu. Nebolo to optimálne už od 60. minúty a v závere nám chýbala koncentrácia pri bránení štandardky. Škoda. Aj taký je futbal,“ komentoval vyrovnávajúci gól Prešova v závere duelu Martin Privrel.

On i jeho spoluhráči by mali čím skôr dvihnúť hlavy hore. Remíza znamenala predĺženie série bez prehry už na osem zápasov. Snažíme sa nasmerovať do každého zápasu všetku energiu, tvoríme výbornú partiu a dokážeme potiahnuť jeden za druhého ako jedna armáda. To je aj hlavný dôvod, prečo sa nám podarilo v krátkom čase stmeliť, veď letná príprava bola veľmi krátka a dosahovať výsledky, s ktorými vládne spokojnosť.“

Potvrdiť formu a výsledky z posledného obdobia budú môcť potvrdiť zverenci trénera Borbélyho už zajtra, kedy sa predstavia na pôde aktuálneho lídra druholigového pelotónu a ašpiranta na postup MFK Skalica. Súťaž je vyrovnaná a s každým tímom môžeme hrať vyrovnanú partiu. Poznám mnohých hráčov súpera a tiež trénera Jozefa Dojčana, ktorý ma viedol takmer päť rokov v Senici. Súper má kvalitu, ale my sa vopred nevzdávame. Uvidíme, akú taktiku nám naordinuje tréner Borbély. Ak budeme hrať svoju hru a odovzdáme na ihrisku všetko, máme šancu na ďalší úspešný zápis. Pre mňa je to špeciálny zápas aj tým, že do hľadiska zavíta veľa ľudí, ktorých poznám. Aj preto ten špeciálny náboj. V Skalici som sa narodil a futbalovo som tam vyrastal, dúfam, že budem môcť zasiahnuť do hry, veľmi sa na tento duel teším,“ dodala na záver 22-ročná opora zadných radov FC Petržalka, Martin Privrel.

Duel 14. kola MFK Skalica – FC Petržalka má stanovený výkop o 18:00, halvným rozhodcom zápasu bude Michal Čiernik, na čiarach mu budú asistovať Adam Jekkel a Anton Perát.

Najobľúbenejší hráč: Carles Puyol
Predzápasový zvyk: Pred každým zápasom si kúpim plechovku limonádu a kým prídem do kabíny, tak si ju vychutnám