canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Prehra s juniorkou Slovana, sľubný polčas v tieni druhej 45-minútovky

Ani mrazivé počasie neodradilo hŕstku fanúšikov od návštevy druhého prípravného stretnutia nášho tímu, tentoraz proti juniorke bratislavského Slovana a najmä v prvej časti hry ich hriala svižná hra aktérov na oboch stranách.

Už v 4. min bol v akcii gólman Valašik, keď zmenšil strelecký uhol hráčovi Slovana a prudkú strelu vyrazil na roh. Kým domáci Slovan držal viac loptu na kopačkách, sľubnejšie gólové šance si vytvorili hráči Petržalky. V 24. min išla lopta po osi Bončo – Čapla – Kusý a strelu posledne menovaného po prízemnom centri zľava vyrazil s námahou domáci brankár do bezpečia. Roman Kusý bol pri chuti aj o dve minúty neskôr, keď z podobnej pozície opäť zamestnal tvrdou strelou brankára Slovana. Domácim sa črtala veľká gólová príležitosť v 40. min, kedy Filip Ďuriš bežal takmer od polovice ihriska sám na brankára Valašika, no rýchle nohy a skvelý návrat predviedol obranca Valent a obetavým sklzom stihol zblokovať strelecký pokus útočníka Slovana. Keď sa už zdalo, že gól v prvej časti hry nepadne, prišla chyba v rozohrávke v podaní Turčáka, k lopte sa dostal David Hrnčár a v poslednej sekunde prvého polčasu umiestnenou strelou prekonal brankára Valašika.

Do druhého polčasu poslal tréner Tóth osem nových mužov a bohužiaľ, s pribúdajúcim časom rástla aj herná a gólová prevaha domáceho tímu. V 52. min to ešte vyzeralo dobre a snaživý Indrichovič vyzval presnou prihrávkou z pravej strany na strelu z hranice pokutového kopu Turčáka, no jeho strela mierila len do rukavíc domáceho brankára. V poslednej polhodine už dominovalo mužstvo Slovana. V 61. min najskôr Gábriš vyrazil prvý strelecký pokus, no na strelu Petráša pod brvno už nedočiahol a o dve minúty Hrnčár pohotovou dorážkou zblízka zvýšil už na rozdiel triedy – 0:3. Gólový účet podčiarkol opäť z pozície nekrytého hráča v blízkosti našej svätyne v 68. min strelecky disponovaný Petráš a keď o štyri minúty nezaklapla ofsajdová pasca a nekrytý Hrčár pohotovým lobom prekonal bezmocného Gábriša, bolo o výsledku rozhodnuté. V 85. sa prezentoval sympatickým streleckým pokusom spoza šestnástky peknou strelou Uhlík, no na výsledku sa už nič nezmenilo. V druhom zápase v rámci prípravy podľahol náš tím juniorke bratislavského Slovana 0:5.

HLAS PO ZÁPASE:

Dominik Tóth (tréner FCPA): Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. S tým prvým môžem byť spokojný, hráčom by som vytkol len niekoľko drobných vecí, to sa však nedá povedať o druhej časti hry. Nie som spokojný s prístupom niektorých hráčov a ak sa chceme posunúť ďalej, budem musieť z toho vyvodiť aj adekvátne dôsledky. Je pravdou, že v priebehu týždňa sme sa nemohli venovať na tréningoch tomu, čomu by sme sa venovať chceli – dôvod je jednoduchý – neumožňuje nám to zatiaľ stav hracej plochy. Zamrznuté ihrisko nás v tomto období limituje a tak improvizujeme v rámci našich možností. To sa podpísalo aj pod dnešnú prehru, zároveň by som sa chcel ospravedlniť našim fanúšikom, verím, že do najbližších zápasov sa budeme môcť pripraviť tak, aby sme ich potešili lepšou hrou i výsledkami.“

ŠK Slovan Bratislava jun. – FC Petržalka Akadémia 5:0 (4:0)

Góly: 45., 63., 72. D. Hrnčár, 61., 68. D. Petráš
ŽK: nikto
FCPA (1. polčas): Valašik- Indrichovič, Valent, Had, Čapla – Hečko, Marko, Kusý, Bončo, Turčák – Boďo
FCPA (2. polčas): Gábriš – Zahustel, Valent, Walla, Nagy – Indrichovič, Uhlík, Benci, Turčák, Nespešný – Hapl (na skúške)