Premiérové góly Polonyiho a Hitku, kto sa pridá zajtra v Pezinku?

Tím trénera Borbélyho zvládol predposledné domáce vystúpenie na výbornú a v stretnutí 27. kola rozstrieľal FK Vajnory 6:0. Do streleckej listiny pribudli dve nové mená. Premiérové góly v petržalskom drese zaznamenali 16-ročný PABLO VALLS POLONYI a o niečo skúsenejší MATÚŠ HITKA.

Pre Plonyiho to bol zároveň prvý štart v seniorskom A-tíme v základnej zostave. Za dôveru sa trénerom odvďačil v 16. min umiestnenou strelou z 20 metrov do pravej šibenice súperovej brány. Krásnym gólom zvýšil na 2:0 a roztlieskal pretržalské tribúny. „Neuveriteľný pocit. Prvýkrát v základe a k tomu takýto gól… krásne,“ rozplýval sa najmladší hráč na ihrisku krátko po zápase.

Ako sám hovorí, na ihrisko nastupoval s čistou hlavou. „O tom, že nastúpim od prvej minúty som sa dozvedel deň pred zápasom po debate s trénerom Borbélym. Spoluhráči ma podržali, na žiadnu trému nebol dôvod.“ Svojim výkonom na ihrisku podržal svoj tím aj mladý Polonyi. Výstavný gól v sieti FK Vajnory bol bonusom navyše. „Určite som chcel dobre zamieriť a nasmerovať loptu, ale pri takejto strele je potrebný aj kúsok šťastia. Nie každý deň s podarí streliť takýto gól.“ Úspešný strelec krátko po góle spontánne rozpažil ruky smerom k tribúnam a dočkal sa aj gratulácií spoluhráčov. „Neviem, čo by som k tomu mohol viac dodať, užívam si to.“

Prvý gól bude určite stáť Pabla v kabíne nejaký ten príspevok do klubovej kasy. „Neviem koľko to bude, ale som pripravený,“ dodal na záver s úsmevom premiérový strelec.

Rovnako príjemnému „problému“ čelí tiež obranca Matúš Hitka. Na konte má v petržalskom drese niekoľko štartov, no premiérového gólu sa dočkal až v dueli s FK Vajnory.Super pocit, som šťastný. Dve minúty pred gólom som sa ocitol v rovnakej pozícii ako pri góle, loptu som však poslal hlavičkou tesne nad bránu, druhý pokus z rovnakej streleckej parkety po centri z pravej strany mi už našťastie do siete zapadol. Skórovať som mohol aj predtým. V prvej šanci chýbalo ku gólu trochu viac šťastia,“ komentoval gólový moment zo 70. minúty, po ktorom viedli Petržalčania už 5:0.

Od začiatku stretnutia nebolo o víťazovi pochýb. Náš tím sa ujal vedenia už v 3. minúte po góle Turčáka a dokráčal k výhre 6:0. Teraz stojí pred tímom kouča Borbélyho výzva v podobe dvoch duelov na pôde súperov. V Pezinku a o týždeň neskôr v Moste pri Bratislave. Ak ich zvládne, do zápasu 30. kola doma proti Devínskej Novej Vsi by vstupoval náš tím, bez ohľadu na výsledky súperov, s postupovým mečbalom.

Každý jeden zápas je dôležitý. Pôjdeme do toho naplno ako v každom doterajšom stretnutí. Doma hráme na umelej tráve, na ktorú sme zvyknutí. Vonku nás čakajú vždy náročnejšie terény, ale netreba sa na to vyhovárať. Je pravda, že vonku sú zápasy náročnejšie, rozhodne ideme aj v nasledujúcich zápasoch za víťazstvami,“ dodal na záver druhý premiérový strelec v bielo-čiernom drese Matúš Hitka.

Duel 28. kola PŠC Pezinok – FC Petržalka je na programe zajtra (sobota 26. mája) o 17:00, hlavným rozhodcom stretnutia bude Andrej Chromý, na čiarach mu budú asistovať Katarína Smolíková a Martin Vician.