Prípravky U11, U10, U9 s cennými skúsenosťami z turnaja v Prešove

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Prípravky U11, U10, U9 s cennými skúsenosťami z turnaja v Prešove

V dňoch 2.-5. februára sa zúčastnili naše súťažné prípravky U11, U10 a U9 medzinárodného halového turnaja v Prešove, kde si mali možnosť porovnať svoje futbalové zručnosti so súpermi z rôznych krajín. 

Kategória U11 si v základnej skupine viedla veľmi dobre, keď z piatich duelov zvíťazila až v štyroch a obsadila v nej druhé miesto len o skóre za domácim Tatranom Prešov. Smola sa však na družstvo trénera Maroša Skovajsu prilepila až v záverečný deň turnaja, keď hneď v prvom zápase vyraďovacích bojov podľahli U11-tky v penaltovom rozstrele budapeštianskemu tímu Testvériség a ich púť sa na dobre rozohranom turnaji so sklamaním skončila obsadením konečného 9.miesta.

Zostava: Barilla, Hronský, Janíček, Košťál, Kriho, Lisoň, Mravec, Varga, Vereš, Vlna, N.Žiga

Výsledky kategórie U11:
FCPA – FK Suzirya Svalyava /UA/   3:1  (G: Varga 3)
FCPA – FK Inter Bratislava I.   4:3  (G: Mravec, Žiga, Barilla, Vereš)
FCPA – Tatran Prešov   0:3
FCPA – III.ker. TVE Budapest /HU/   2:1  (G: Varga, Košťál)
FCPA – RAFC Budapest /HU/   4:0  (G: Žiga 2, Vereš, Košťál)
Osemfinále:
FCPA – Testvériség SE Budapest   1:2pk  (G: Varga)

 

Kategória U10 pod vedením trénera Dušana Bartánusa odštartovala prvý hrací deň turnaja úspešne, keď najskôr zdolala dievčenské družstvo prešovského Tatrana a neskôr si poradila aj s ďalším domácim tímom SAFI Prešov. Menej úspešný bol pre chlapcov z U10-tky druhý hrací deň, v ktorom prehrali oba zápasy s družstvami Dunakanyar Régio a FK Prykarpattya, čo znamenalo, že si zahrajú len o konečné 9.-16. miesto. V prvom zápase o umiestnenie zdolali Slaviu Košice a v druhom nestačili na ďalšie košické družstvo VSS. V záverečnom zápase na turnaji im podobne ako kategórii U11 chýbal kúsok šťastia a po penaltách podľahli tímu CFT Academy a na turnaji obsadili konečné 12.miesto.

Zostava: Horváth, Gajdoš, Krucký, Meszár, Prokopcová, Sagan, Smatana, Šoltys, Špánik, Žák, A.Žiga

Výsledky kategórie U10:
FCPA – FC Tatran Prešov girls   4:0  (G: Sagan, Smatana, Gajdoš, Prokopcová)
FCPA – FK SAFI Prešov   2:0  (G: Meszár, Sagan)
FCPA – Dunakanyar Régió UFC /HU/   1:4  (G: Sagan)
FCPA – FK Prykarpattya Ivano-Frankivsk /UA/   0:7
o 9.-16. miesto:
FCPA – FC CROW Slavia Košice   3:1  (G: Meszár 2, Prokopcová 1)
o 9.-12. miesto:
FCPA – VSS Košice   1:3  (G: Meszár)
o 11.-12. miesto:
FCPA – CFT Academy Hanušovce nad Topľou   1:2pk  (G: Šoltys)

 

Kategórii U9 sa v prví hrací deň turnaja príliš nedarilo, keď zverenci trénera Viktora Portha okrem dvoch prehier získali len bod za bezgólovú remízu s prešovským tímom FAMT. Hoci druhí hrací deň odštartovali prehrou s maďarským Miskolcom, počínali si už podstatne lepšie, keď zdolali Grund Budapešť i ukrajinský SJFSSOR Uzhgorod a remizovali s košickým družstvom FA Benecol. Chlapci z U9 obsadili na turnaji konečné 15.miesto.

Zostava: Boledovič, Hritz, Melia, Kovarčík, Krásný, Kristín, Nagy, Novák, Polc, Prokopec, Rajčan

Výsledky kategórie U9:
FCPA – CFT Academy MFK Vranov n. Topľou   1:2
FCPA – FAMT Prešov   0:0
FCPA – CFR 1907 Cluj Napoca /RO/   1:2
FCPA – DVTK Miskolc /HU/   0:3
FCPA – Grund 1986 FC Budapešť /HU/   2:0
FCPA – FA Benecol Košice   3:3
FCPA – SJFSSOR Uzhgorod /UA/   2:0

 

Maroš Skovajsa, šéftréner prípraviek: „Turnaj v Prešove bol nielen pre našich chlapcov, ale i pre trénerov prípraviek veľkou skúsenosťou. Mali sme možnosť skonfrontovať sa s družstvami z iných krajín a sledovať, akým smerom sa uberajú v práci s mládežou. Videli sme množstvo kvalitných družstiev, aj keď možno nie najzvučnejších mien. Potešiteľné pre nás je, že i v našich radoch sa nachádza viacero veľmi talentovaných detí, ktoré nás svojimi výkonmi na turnaji potešili. Kategória U11 trénuje z týchto troch najdlhšie preto sme od nej možno očakávali lepšie umiestnenie, čomu prakticky zabránil jeden nevydarený zápas. Osobne sa mi veľmi páčil herný prejav kategórie U10, v ktorej je množstvo šikovných hráčov a vidieť dobrú prácu v tréningovom procese. V klube sa snažíme v týchto vekových kategóriách venovať hlavne individuálnym technickým zručnostiam s loptou a tie by sa práve na halovom turnaji mali prejaviť. Možno povedať, že sme videli mnoho dobrých vecí, ktoré nám potvrdili správnosť našej filozofie. Celkovo sme s účinkovaním na turnaji v Prešove a s reprezentáciou klubu FC Petržalka akadémia spokojní. Pozitívum vidím aj v budovaní „klubizmu“ medzi deťmi, keďže sme sa turnaja zúčastnili spoločne tri družstvá a chlapci sa vzájomne na zápasoch povzbudzovali.“

Napíšte komentár