Proti Trebišovu doma remíza 0:0

V zápase 22. kola remizovalo naše mužstvo na domácom štadióne so Slavojom Trebišov 0:0.

Po porážke na ihrisku FK Pohronie čakal na A-tím FC Petržalka domáci zápas proti Slavoju Trebišov. Ten bol na programe v rámci 22.kola II.ligy. Hral sa v netradičnom čase v piatok poobede, čo nepotešilo domácich priaznivcov. Dôvodom presunu je dohoda o striedavom štarte hráčov Trebišova s prvoligovým družstvom FK Zemplín Michalovce. V drese hostí pútali najväčšiu pozornosť dvaja bývalí slovenskí reprezentanti, útočník Ján Novák a záložník Jaroslav Kolbas, ktorý je zároveň hrajúcim asistentom trénera. Zo zostavy trénera Borbélyho vypadol pre zranenie Jakub Kosorín. V základnej zostave nebol ani kapitán Juraj Piroska, ktorý zasiahol do zápasu z lavičky v priebehu druhej časti hry. Na ich miesta nastúpila dvojica Boris Turčák a Martin Vician. 650 prítomných divákov videlo v upršanom počasí slabý zápas. Obe mužstvá si síce vytvorili gólové šance, tempo hry ale bolo pomalé, sprevádzali ho nepresnosti a opatrnosť. Navyše priaznivci sa nedočkali gólového korenia, ktoré robí futbal futbalom.

FC Petržalka – Slavoj Trebišov 0:0

FC Petržalka: Valach – Kozlovský, Szöcs, Horník, Nemec – Sombat (61. Piroska), Nagy, Vician, Turčák – Gašparovič (76. Čerňanský) – Prekop

Trebišov: Bieszczad – Vojtovič, Kražel (46. Starosta), Špak, Begala, Kolbas , Da Silva Junior, Zajac (90. Sočuvka), Nikolić, Novák (75. Guilherme), Kolesár

V 22. kole privítali čiernobieli na domácej pôde kolektív Slavoj Trebišov, ktorý bojuje o záchranu v súťaži. Po troch zápasoch bez víťazstva chceli naši hráči zabodovať naplno. Ako prvý ale pohrozili hostia. V 2. minúte letel priamy kop kanoniera Nováka z 35 metrov tesne vedľa Valachovej brány. O štyri minúty hlavičkoval po rohu nebezpečne Jakub Nemec. Brankár Bieszczad jeho pokus s námahou vyškriabal spod brvna na roh. v 9. minúte vystrelil pohotovo Petržalčan Turčák. Bránu Slavoja ale netrafil. Potom sa dlho na ihrisku nič nedialo. V 37. minúte unikol pekne opäť Turčák a po jeho centri hlavičkoval nebezpečne kapitán Petržalky Gašparovič. Bieszczad jeho pokus zneškodnil. Po prvom polčase tak odchádzali oba tímy do kabín za nerozhodného stavu.

V druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil. Obe mužstvá hrali opatrne, Petržalka sa nevedela dostať do kombinácie. Trebišov pozorne bránil a spoliehal na štandartné situácie. V 59. minúte zasiahol skvele pozorný Valach pri pokuse o lob hosťujúceho kolektívu. V 63. minúte to skúšal domáci kanonier Prekop, jeho strelu z otočky ale Gerard Bieszczad chytil. V 72. minúte mal obrovskú šancu Trebišovčan Patrik Zajac. Frederik Valach jeho strelu skvelým zákrokom nohou zneškodnil. V 77. minúte vystrelil z priameho kopu nepresne domáci Vician. V 82. minúte netrafil bránu Petržalky svojou strelou snaživý mladík Peter Vojtovič. V 87. minúte mal tri body na kopačke obranca Jakub Nemec. Jeho strelu ale pozorný Bieszczad skvele vyrazil, a tak sa po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Petra Kráľoviča rozišli oba tímy zmierlivo 0:0. Remíza a bod ktorý z nej vyplýva určite pomôže viac Trebišovu.

Pre Petržalku ako domáci tím je bod dobrý, pretože každý sa počíta. Na druhej strane domáce publikum, ktoré opäť hnalo Petržalku dopredu ostalo veľmi sklamané. Viac ako výsledok sklamala predvedená hra najmä smerom dopredu. Obaja brankári Gregor Bieszczad z Poľska aj Frederik Valach podržali dva či trikrát svoje mužstvá a predviedli vynikajúce brankárske zákroky, rozohrávku i brankársku techniku vysokej úrovne. Z hráčov Trebišova vynikala najmä dvojica Patrik Zajac a Ján Novák. Obrovskou snahou, nasadením a bojovnosťou sa prezentoval Peter Vojtovič. Dobré momenty ukázal aj legionár z Brazílie Junior Lopez da Silva. V mužstve Petržalky hral dnes najlepšie obranca Jakub Nemec, ktorý mal aj najväčšie šance čiernobielych. Dobré momenty ukázal aj Boris Turčák, hlavne v prvom polčase bojoval, a bol nebezpečný pre súperovu obranu. Stopéri Szöcs a Horník ustrážili Jána Nováka a nula vzadu určite teší. Nula na konte strelených gólov nie. Petržalka na jar zatiaľ výsledkovo a najmä herne nenadviazala na úspešnú jeseň. V piatich zápasoch sme nazbierali len päť bodov. posledné štyri zápasy sme nevyhrali. To určite nevplýva pozitívne na morálku tímu ani na fanúšikov, ktorý aj dnes viackrát vyjadrili nespokojnosť.

Mužstvu zlyháva najmä v hre smerom dopredu. Šancí je málo, časté sú straty lôpt a nepresnosti. Hráči z lavičky nepriniesli ani dnes potrebné oživenie, hoci Juraj Piroska si svoj štandard udržal. Citeľná je absencia pravého obrancu, keďže zranení sú Vecsei i Ďurek. Navyše hráči na lavičke sú veľmi mladí a stále sa len učia plávať v náročných druholigových vodách. Jediným skúseným hráčom je obranca Peter Sopúch. Ľavonohý univerzál so skúsenosťami z II. ligy v drese MFK Dolný Kubín ale do zápasov nenastupuje. Všetky kompetencie ohľadne zostavy sú samozrejme v moci realizačného tímu. Situáciu je potrebné čo najrýchlejšie zlepšiť. Tabuľka je vyrovnaná a ďalšie zlé výsledky nás môžu priblížiť k pásmu zostupu. Najbližší zápas odohrá Petržalka na ihrisku súpera. V sobotu 13.4. 2019 o 16:00 budeme hosťami na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Veríme, že hráči a členovia realizčaného tímu odstránia v tréningovom procese nedostatky z predošlých zápasov a urobia radosť verným fanúšikom Petržalky peknou hrou i priaznivým výsledkom.