Prvé jarné kolo víťazné vo všetkých smeroch!

Seniori, U19, U17, U13, U12
Tomáš Medveď a Milan Strelec

Začiatok jarnej časti ako sa patrí! Všetky kategórie, od seniorov až po žiakov začali druhú polovicu súťaže víťazne, čo všetkým v klube dodáva optimizmus do ďalších zápasov.

Seniori: V. liga Seniori BA- mesto, 14. kolo, Krasňany – FCPA 1:3 (0:2)

Zostava: Vereš- Orabinec, Karnas (Medveď), Lavrinčík, Majdák- Martiny (Shtjefen Allakaj), Uhlík, Obšitník, George Allakaj (Radić)- Kalina- Strelec

Góly: Strelec 2, Medveď

Andrej Kalina

Prvé jarné kolo seniorov sa nieslo v znamení nervozity, veľmi nekvalitného terénu a bohužiaľ, nepríjemného a smolného zranenia Jovicu Radića, ktorý skončil v nemocnici so zlomenou kľúčnou kosťou. V prvom polčase sme jasne dominovali a viedli sme po dvoch góloch Milana Strelca 2:0. V druhom polčase sme stratili koncentráciu, čo viedlo k neatraktívnemu futbalu plnému súbojov, faulov a častej prerušovanej hre. V druhom polčase sme pridali tretí gól, ktorý vsietil Tomáš Medveď. Tiež sme však inkasovali, kedy ľahká strela od jedného z domácich hráčov nepríjemne zmenila smer na veľmi nekvalitnom teréne. 10 minút pred koncom však došlo k nepríjemnej situácii, kedy sa zranil Jovica Radić. V ďalšom zápase privítame na domácom ihrisku mužstvo TJ Slávia Ekonóm.

U19: III. liga SD BFZ, 16. kolo, FCPA – Iskra Petržalka 10:0 (3:0)

Zostava: Petrovič- Havelka, Gabaš, Szijjártó, Čapla- Nespešný, Cinege (Tkáčik), Kušnirák (Skýpala), Novák- Šimo- Póša

Góly: Póša 2, Novák 2, Tkáčik 2, Čapla, Cinege, Šimo, Kocúrik vl.

Hodnotenie zápasu trénerom Martinom Mikuličom: Prvý majstrovský zápas po trojmesačnej pauze bol charakteristický nervóznym úvodom, z ktorého pramenili dve šance nášho súpera. Po prvej rozpačitej štvrťhodine sa v 17. minúte naši hráči ujali vedenia. Gól priniesol väčšiu istotu na kopačky našich hráčov. Počas prvého polčasu jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Svojho súpera sme zatlačili na jeho polovicu ihriska a neúnavne sme dobíjali jeho bránu. Do prvého polčasu sme pridali ďalšie dva góly, čiže polčasový stav zápasu bol 3:0. Druhý polčas sme mali jednoznačne pod kontrolou. Postupne sme pridali ďalších sedem gólov. Môže nás mrzieť množstvo nepremenených šancí a posledných dvadsať minút zápasu, kedy jednotliví hráči príliš dlho držali loptu na svojich kopačkách, a tým pádom aj tempo zápasu upadalo. Zápas nám ukázal potenciál jednotlivých hráčov. Silné, ale aj slabšie stránky. Pred nasledujúcim zápasom sme si vytvorili dobrú atmosféru, ktorú sa pokúsime preniesť na ihrisko počas dôležitého zápasu proti SDM Domino Bratislava, ktorému sa pokúsime uchmatnúť prvé body v súťaži.

U17: III. liga MD BFZ, 16. kolo, FCPA – Iskra Petržalka 4:0 (2:0)

Zostava: Valachovič- Skýpala, Pacal, Havelka, Varga- Slyško, Žiga (Czirák), Dobrovodský, Pupák- Horváth, Hreco (Forro)

Góly: Hreco 2, Dobrovodský, Sýkora vl.

Hodnotenie zápasu trénerom Dominikom Terazom: Prvý majstrovský zápas po prípravnom období sme zvládli úspešne. V zápase sme predviedli množstvo pozitívnych vecí. Potešujúce je, že sme zvládli zápas bez inkasovaného gólu, čím by som chcel pochváliť obrannú činnosť celého mužstva. Kvalita herného výkonu bola výrazne na našej strane, ukázali sme niekoľko veľmi pekných kombinácií pri zakladaní a vedení útoku. Dochádzala nám myšlienka pri finálnej fáze a trošku sme sa preto trápili so zakončením. Celkový výkon bol však potešujúci. Našim cieľom je pripraviť sa na náročnejsšie zápasy a preto verím, že toto bol dobrý odrazový mostík do ďalších zápasov.

U13: II. MŽ BFZ, 16. kolo, FCPA – Rusovce 4:0 (2:0)

Zostava: Gula- Szaszama (Rusnák), Šinkovič, Zmajkovič- Bolf- Rusnák (Brezovský), Markovič (Daniel), Vlček- Rigo (Bubla)

Góly: Zmajkovič, Vlček, Rigo, Daniel

Hodnotenie zápasu trénerom Michalom Švihoríkom: Odohrali sme prvý majstrovský zápas 8:8 na prírodnej tráve po troch mesiacoch tréningu na umeléj tráve a prípravných zápasoch 11:11. Napriek tomu náš herný prejav bol dobrý a jediné čo ovplyvnilo výšku skóre bola malá brána. Súper, ako všetky družstvá v tejto súťaži prišiel s cieľom čo najmenej inkasovať, tak bránil v dvoch štvorčlenných líniach pred bránou a odkopovál loptu tam kde bol otočený. Za celý zápas súper neohrozil našu bránu. My sme sa snažili hrať kombinačne na menší počet dotykov, využívať krídelné priestory na vedenie útokov a bolo vidieť snahu o prenesenie útočných herných kombinácií, ktoré sme trénovali. S predvedenou hrou nášho družstva sme boli spokojný, aj keď súper bol veľmi slabý a loptu sme mali takmer neustále my. Menšia spokojnosť bola len s výškou skóre, ale sme si vedomí, že je ťažké prekonať niekedy až piatich hráčov súpera stojacich pred bránou.

U12: Mladší žiaci BA- mesto, Jarovce – FCPA 0:6 (0:4)

Zostava: Végh- Bielek, Valent, Hauskrecht, Mikuláš Tupý- Šinkovič- Packa, Daniel, Matúš Tupý- Farnbauer

Góly: Šinkovič 2, Daniel 2, Packa, Matúš Tupý

Hodnotenie zápasu trénerom Danielom Bachledom: Na zápas naši hráči nastupovali s týmito úlohami v obrannej fáze: o čo najrýchlejšie presunutie všetkých obrancov a stredových hráčov pod úroveň lopty v prípade jej straty, vytvorenie početnej prevahy v ťažisku hry, aktívne napádanie hráča ku ktorému lopta ešte len smeruje – snaha čo najviac sťažiť súperovi prvý dotyk s loptou, najmä obrancovia mali dbať na vzájomné zabezpečovanie. V útočnej fáze sa mali snažiť hráči plniť tieto úlohy: Hráč, ktorý loptu získa v osobnom súboji ju čo najrýchlejšie prihrá najbližšiemu voľnému hráčovi, v strednej vertikále sa pokúšať hru zrýchľovať čo najmenším počtom dotykov, viesť útoky najmä krajnými vertikálami s využítím krajných stredových hráčov a krajných obrancov, stredový hráč po prihrávke od svojho krajného obrancu loptu skúšať navádzať na stred aby vytvoril priestor krajnému obrancovi (snaha o vybiehanie z tandemu), najmä krajní stredový hráči vytvárať čo najväčšiu šírku ihriska a pokúšať sa nabiehať na kolmé prihrávky z čiary. V obrannej fáze sa hráčom darilo tieto úlohy plniť bez väčších problémov. Najväčšiu zásluhu však na tom mal samotný súper. Hráči Jaroviec boli mladší, tým pádom kondične, technicky a takticky horšie pripravení ako naši hráči. V útočnej fáze nám súper nekládol veľký odpor, pásmo boja o loptu mal posunuté hlboko na svojej polovici a tak sa hráčom darilo pomerne ľahko dostávať pred bránu súpera. Tam bol však priestor tak prehustený, že sme útok často nedokázali zakončiť. Posledných 15 minút zápasu sa odohralo v štýle „aj ja chcem dať aspoň jeden gól“.