S Prešovom deľba bodov po remíze 1:1

Po víťazstve na pôde nováčika z Banskej Bystrice čakal na Petržalku domáci zápas proti Tatranu Prešov. Súboj dvoch najstarších futbalových oddielov na Slovensku bol na programe v 13. kole II. ligy. Tatran Prešov bol v minulosti baštou slovenského i československého futbalu, známy predovšetkým pevnou defenzívou i výbornou prácou s mládežou. Niekoľkokrát si Prešov zahral aj v pohároch napr. proti slávnemu Bayernu Mníchov z Nemecka, či Realu Zaragoza zo Španielska. Zo súčasného kádra Petržalky pôsobil v minulosti v Prešove Peter Petráš. Naopak v Petržalke hrával útočník Prešova Oliver Špilár. V Petržalke pôsobili aj ďalší hráči, ktorí v kariére hrali za Prešov napr. stredopoliar Adam Semančík alebo urastený stopér Peter Mriglot. Vykartovaného Erika Prekopa nahradil v zostave František Lády. Náhradným brankárom bol mladík Peter Sokol.

V posledných dňoch získala Petržalka posilu do realizačného tímu. Miroslava Holčíka vymenil na poste trénera brankárov Miroslav Mentel. Miroslavovi Holčíkovi srdečne ďakujeme za služby a prácu, ktorú odviedol pre náš klub a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére. Miroslav Mentel bude okrem brankárov seniorského Áčka pomáhať aj brankárke ženského tímu FC Petržalka Patrícii Márii Horváth, ktorá reprezentuje Slovensko v kategórii do 16 rokov. Vyše tisíc divákov videlo zápas dvoch rozdielnych polčasov, ktorý priniesol viacero šancí, brankárske zákroky oboch gólmanov, nepremenenú penaltu, zranenie Patrika Kavoňa z Petržalky, ako i iné pekné futbalové momenty.

FC Petržalka – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Góly: 29. Petráš – 85. Špilár

FC Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Kozlovský – Lády, Kavoň (27. Vician), Petráš, Gašparovič (59. Sopúch) – Piroska – Turčák (73. Iván)
1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Šimko (61. Špilár), Petko, Bartek, Luberda , Dujmović, Micovčák, Kačala, Kraľovič (46. Leško), Dzurík, Kerestéš (78. Masić)

Zápasom proti Banskej Bystrici ukončila Petržalka sériu troch súbojov za sebou s nováčikmi II. ligy. v 13. kole privítali čiernobieli na domácom ihrisku Tatran Prešov. Hneď v úvode mal obrovskú šancu navrátilec do základnej zostavy František Lády. Patrik Lukáč jeho pokus ale skvelým zákrokom zmaril. V 14. minúte hlavičkoval Lády vedľa brány Tatrana. O dve minúty vystrelil prudko kapitán Piroska. Patrik Lukáč vyrazil jeho pokus na roh. v 23. minúte hlavičkoval Samuel Kozlovský. Lukáš Šimko ale jeho pokus aj s pomocou brankára Lukáča odvrátil z bránkovej čiary. V 27. minúte vystriedal zraneného Patrika Kavoňa Martin Vician. V 29. minúte nariadil rozhodca Patrik Papuča penaltu po faule na Ládyho. Patrik Lukáč síce Petráša vychytal, náš hráč ale loptu dorazil do siete a otvoril skóre. Po prvom polčase tak Petržalka viedla nad Prešovom 1:0.

Do druhého dejstva nastúpili hostia ako vymenení. Vyššie napádali, zvýšili aktivitu a zatlačili postupne Petržalku. V 48. minúte opečiatkoval Boris Turčák žrď Lukáčovej brány. V 56. minúte pekne vystrelil striedajúci Leško. Frederik Valach jeho pokus vyrazil nad brvno. Zakrátko netrafil bránu Prešovčan Šimko. V 61. minúte stečovala obrana Petržalky na roh strelu Micovčáka. O sedem minút neskôr vyrazil Valach končekmi prstov na žrď strelu Leška. V 72. minúte odkopol Patrik Lukáč loptu do bezpečia pred agilným Ládym. V 77. minúte bol vo veľkej šanci opäť František Lády, Patrik Lukáč jeho strelu z otočky reflexívne zneškodnil. Potom hlavičkoval vedľa striedajúci Oliver Špilár. v 80. minúte zatlieskali diváci signálu Prešova, keď sa po rohu oprel nožničkami do lopty kapitán Luberda a hoci jeho pokus čiernobiela hradba zblokovala, jednalo sa o nezvyčajný okulahodiaci futbalový moment. V 85. minúte vyrovnal presnou hlavičkou po priamom kope Oliver Špilár. Upravil tak konečný stav stretnutia na 1:1. Vzhľadom na tlak, ktorý si hostia zo Šariša vytvorili v druhej časti hry a nepremeneným šanciam Petržalky je remíza spravodlivá.

V dnešnom zápase akoby hrali dve mužstvá na každej strane. Prvý polčas patril Petržalke a Prešov sa prakticky do ničoho nedostal. V druhom dejstve ovládol hru Tatran a výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Najmä striedajúci Adrián Leško a Oliver Špilár hru Prešova výrazne oživili. Z hráčov Petržalky si zaslúži pochvalu za obetavý výkon František Lády. Od začiatku bol aktívny, veľa nabehal, zapríčinil penaltu. Pochvala za gól patrí i pohotovému Petrovi Petrášovi. Je škoda, že sme opäť nepremenili pokutový kop. Vzadu podal veľmi koncentrovaný výkon Martin Privrel. V prvom dejstve hýril aktivitou aj pravý obranca Samuel Ďurek. Opäť sa nestratil ani ľavonohý univerzál Peter Sopúch. Hru záložnej formácie tradične dirigoval kapitán Juraj Piroska. Obrovskú snahu a srdce vložil do svojej hry ako už tradične neúnavný Boris Turčák. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k zisku bodu a hoci sme mohli aj vyhrať, treba uznať aj kvalitu súpera, ktorý hral ešte minulú sezónu Fortuna ligu.

Každý zápas je školou a testom mentálnej, fyzickej i hernej pripravenosti našich hráčov, ako i členov realizačného tímu, ktorí sa učia reagovať na vzniknuté situácie, keďže trénersky sú Balázs Borbély i Dominik Tóth ešte veľmi mladí. Najbližší zápas odohrá Petržalka v sobotu 20.10. 2018 o 18:00, kedy budeme hosťami na horúcej pôde kolektívu MFK Skalica v Skalici. Fanklub usporadúva na toto stretnutie aj autobusový výjazd pre fanúšikov. Nášmu futbalistovi Patrikovi Kavoňovi želáme skoré uzdravenie a návrat do tréningového procesu i zápasového kolotoča II. ligy. Veríme, že sa na prestížny zápas pripravia naši futbalisti zodpovedne, poučia sa z dnešného zápasu a potešia aj v nasledujúcom zápase verných fanúšikov Petržalky pekným futbalom a dobrým výsledkom.