Samuel Ďurek po domácej premiére proti Žiline: „Vychutnávam si to a ďakujem Petržalke za príležitosť hrať futbal“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Samuel Ďurek po domácej premiére proti Žiline: „Vychutnávam si to a ďakujem Petržalke za príležitosť hrať futbal“

V dvoch dueloch proti Lokomotíve a doma proti žilinskému B-tímu absolvoval kompletnú 90-minútovú porciu a prispel k zisku šiestich bodov. FC Petržalka je na čele tabuľky aj vďaka SAMUELOVI ĎUREKOVI. Obranca so skúsenosťami z Nitry a Šamorína zavítal do nášho tímu pred štartom sezóny.

Absolvoval som s mužstvom dva tréningy pred prípravným zápasom so Skalicou, po tomto dueli ma tréner pochválil za výkon a cítil som, že by som mohol v Petržalke dostať šancu. Som vďačný za reštart svojej kariéry, ak to tak môžem nazvať, pretože som kvôli zraneniam istý čas nemohol hrať futbal podľa svojich predstáv. Určite dám do toho všetko a urobím čo bude v mojich silách v prospech tímu. Som tu maximálne spokojný. Čo sa týka ľudí v klube, trénerov, chalanov v kabíne – je to tu jedna veľká rodina. Skvelé,“ povedal po nedeľňajšom stretnutí 21-ročný obranca a odchovanec nitrianskeho futbalu.

Z tváre sa mu zračila spokojnosť. Víťazstvo 2:1 katapultovalo zverencov tímu trénera Borbélyho na čelo druholigovej tabuľky. Netreba to preceňovať, samozrejme, pohľad na tabuľku nás teší. Máme však za sebou len prvé dve kolá. Na začiatku ligy nám žreb nadelil ťažkých súperov, aj preto som rád, že po dvoch kolách máme na konte plný bodový zisk. Sme jedna dobrá partia, držíme spolu a výsledky sú určite povzbudením aj do ďalších stretnutí.“ Generálny manažér Andrej Kalina vyslovil pred štartom súťaže ambíciu klubu pohybovať v hornej polovici tabuľky, presnejšie – do šiesteho miesta. „Dovolím si povedať, že možno aj vyššie. Ešte raz, nerobme vedu z postavenia v tabuľke po dvoch zápasoch, ale nebol by som prekvapený, ak by sme sa dokázali v priebehu sezóny zlepšovať a atakovať aj vyššie priečky. Nikto sa tu nehrá na nejakú individualitu, hráme kolektívne, myslím si, že máme na čom stavať,“ doplnil Samuel Ďurek.

V nedeľu zvládol so spoluhráčmi náročnú šichtu v úmornej horúčave. V zápase so Žilinou sa bolo na čo pozerať. Zápas mal v náročných podmienkach tempo, výsledok bol dlho otvorený a svoju kvalitu ukázal aj súper. O tom, že sa v Petržalke hrá opäť druholigový futbal dali vedieť aj diváci. Na tribúny zavítala rekordná návšteva kola – 1335 divákov. Na teplo sa sťažovať, nemôžeme. Nakoniec, súper hral rovnakých podmienkach. Hrali sme náročný, behavý, súbojový futbal. My sme mali výborné šance na to, aby sme rozhodli duel v náš prospech skôr, hralo sa od jednej šestnástky k druhej, zrodiť sa mohol zrodiť akýkoľvek výsledok. Čo sa týka divákov, nič také som v druhej lige ešte nezažil. Fantastické. Ľudia tu žijú futbalom a robia z futbalu zážitok. Aj oni majú podiel na tom, že sme v závere dokázali streliť rozhodujúci gól.

O vyrovnané a spoľahlivé výkony zadných radov sa bude realizačný tím opierať aj v ďalších stretnutiach. Už v sobotu nastúpia naši chlapci na ihrisku KFC Komárno. Ešte stále sa len spoznávame, veď v Petržalke som len štvrtý týždeň. Mám pocit, že zatiaľ predvádzame v zadných radoch vyrovnané výkony a komunikácia v defenzíve funguje bez problémov. Tréneri preferujú v zápasoch pressing. Je to náročný spôsob hry, ale poznám to z pôsobenia v Nitre a Šamoríne. Mám rád aktívny futbal, vyhovuje mi ak nečakáme pasívne vzadu. My musíme tlačiť a donútiť súpera k chybe, aby sme boli dominantní na ihrisku, mali priestor na vypracovanie si gólových šancí a ohrozovali bránu súpera,“ vysvetľuje Samuel Ďurek a na záver dodáva: „Môžem povedať, že si opäť užívam futbal. Som tu spokojný a ďakujem Petržalke za príležitosť hrať futbal na tejto úrovni.“

Zápas 3. kola KFC Komárno – FC Petržalka je na programe v sobotu 4. augusta o 17:00, hlavným rozhodcom stretnutia bude Július Straka, na čiarach mu budú asistovať Radoslav Bobko a Adam Jekkel.

VIZITKA – SAMUEL ĎUREK:

Dátum narodenia: 2.4.1997
Miesto narodenia: Martin
Post: Obranca
Číslo dresu: 27
Kluby: FC Nitra, ŠTK Šamorín
Obľúbený klub: Real Madrid
Obľúbený hráč: Dani Carvajal
Rituál: Na ihrisko vždy vstupujem pravou nohou

 

 . 

Napíšte komentár