Samuel Kozlovský pred zápasom v Banskej Bystrici: „Aj zo Štiavničiek si chceme odniesť tri body!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Samuel Kozlovský pred zápasom v Banskej Bystrici: „Aj zo Štiavničiek si chceme odniesť tri body!“

V stretnutí 8. kola sa premiérovo objavil na ľavej strane obrannej formácie a odvtedy nastupuje pravidelne v základnej zostave tímu trénera Borbélyho. Po prvom zápase pred domácim publikom proti Liptovskému Mikulášu pridal v Bardejove gól a prispel k remíze 1:1, a svoje miesto potvrdil aj v dueloch v Lipanoch a v poslednom domácom vystúpení proti FK Dubnica. Reč je o 18-ročnom krajnom obrancovi a aktuálnom reprezentantovi Slovenska do 20 rokov SAMUELOVI KOZLOVSKOM.

Som rád, že som v Petržalke a teším sa z dobrých výsledkov mužstva v posledných stretnutiach. Úprimne, nečakal som, že hneď po svojom príchode sa prepracujem do základnej zostavy. Nad ponukou hrávať v bielo-čiernom drese som nemal prečo premýšľať, ked som sa pýtal Viciho (pozn. Vician) ako sa cíti v Petržalke, dostal som odpoveď – „je to tu skvelé“. Pre mňa je veľmi dôležité a cenné aby som pravidelne hrával. Za to som vďačný. Zatiaľ v zápasoch nastupujem pravidelne, atmosféra v kabíne je výborná, aj z tohto pohľadu teda prevláda spokojnosť,“ povedal o doterajšom pôsobení v Petržalke krajný bek Samuel Kozlovský.

Hneď po svojom príchode zapadol do obrannej formácie a odvádza výborné výkony. Duel v Bardejove mu vyšiel aj strelecky. Vďaka jeho gólu sme z východu republiky viezli do Bratislavy cenný bod po jeho vyrovnávajúcom góle na 1:1. „Zvykám si na iný systém hry, postupne sa ho snažím dostať pod kožu a byť platným hráčom mužstva. Čo povedať ku gólu v Bardejove? Po rohovom kope som sa objavil na správnom mieste. Lopta sa ocitla podomnou, snažil som sa čo najskôr ísť do koncovky a nakoniec bol z toho vyrovnávajúci  gól. Veľa ich ako obranca nestrieľam, mužstvu pomohol k bodovému zápisu, o to väčšiu radosť z neho mám.“

V poslednom vystúpení pred týždňom doma proti Dubnici on a jeho spoluhráči ukázali veľké srdce a vôľu po víťazstve a po polčase 0:1 dokázali v druhej časti hry otočiť výsledok vo svoj prospech. „Dubnica má mladé mužstvo, jej hráči na ihrisku nešetria pohybom a to ukázali aj v Petržalke. Hecovali sme sa až do konca a nechceli sme si pripustiť, že na domácej pôde budeme strácať body. Nezlomil nás ani prvopolčasový výsledok a premárnené šance, išli sme za výsledkom počas celých deväťdesiatich minút. V prestávke sme si v kabíne povedali, že ak nám v prvom polčase chýbala agresivita, tak v druhej časti hry v tomto smere pridáme. Tak sa aj stalo, vydarila sa nám pasáž medzi šesťdesiatou a sedemdesiatou minútou a nakoniec sa nám podarilo zápas otočiť a priviesť do víťazného konca,“ hovoril Samuel Kozlovský na margo predĺženia úspešnej série zápasov bez prehry.

Naše mužstvo nenašlo v posledných šiestich stretnutiach premožiteľa a aj vďaka trom víťazstvám a trom remízam je aktuálne na 5. mieste druholigovej tabuľky. Už zajtra bude chcieť Kozlovský a spol. na sériu nadviazať herne aj výsledkovo v zápase na Štiavničkách proti MFK Dukla Banská Bystrica. „Teší ma, že v klube a medzi fanúšikmi prevláda spokojnosť, my sa budeme snažiť potešiť fanúšikov v Banskej Bystrici dobrou hrou a tak ako aj v ostatných stretnutiach, ísť za víťazstvom. Rozhodujúce bude aby sme si vytvorili dostatok šancí a dokázali ich premieňať. Samozrejme, vzadu bude treba odohrať zápas koncentrovane a nepúšťať súpera do koncovky. Aj z Banskej Bystrice si chceme odniesť tri body,“ hovorí pred duelom 12. kola hráč slovenskej reprezentačnej 20-ky Samuel Kozlovský a smerom k účinkovaní v najcennejšom drese dodáva: „Každý hráč túži nastupovať v reprezentačnom drese a je len na mne, aby som si vybojoval v budúcoročnej 21-ke svoje miesto. Urobím všetko pre to, aby som si miesto v tíme trénera Guľu vybojoval dobrými výkonmi v čierno-bielych farbách a pomohol nimi FC Petržalka k čo najlepším výsledkom a tabuľkovému umiestneniu,“ dodal Samuel Kozlovský.

Zápas 12. kola MFK Dukla Banská Bystrica je na programe zajtra (sobota 6.10.) o 15:00 na štadióne na Štiavničkách, hlavným rozhodcom bude Martin Dohál, na čiarach mu budú asistovať Peter Kováč a Michal Sluk.

VIZITKA – SAMUEL KOZLOVSKÝ

Dátum narodenia: 19. novembra 1999
Miesto narodenia: Bratislava
Post: krajný obranca
Číslo dresu: 2
Najobľúbenejšie mužstvo: FC Liverpool
Najobľúbenejší hráč: Marcelo
Motto: Nemám, pri vstupe na ihrisko sa však vždy prežehnám

 

 

Napíšte komentár