Semančík po debute medzi seniormi FCPA: „Lomcovali mnou emócie“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Semančík po debute medzi seniormi FCPA: „Lomcovali mnou emócie“

Pred sezónou prišiel ako nováčik z východného Slovenska do Bratislavy, aby si splnil prvý z futbalových snov – obliecť petržalský čierno-biely dres. Osemnásťročný nádejný stredopoliar sa zaradil do kádra 19-ky a na jeseň odohral tucet zápasov a strelil jeden gól. Počas zápasov v Jablonovom a Borinke sa ocitol na lavičke A-mužstva a v nedeľňajšom stretnutí proti Lamaču absolvoval pred domácim publikom seniorský debut. Po víťazstve 7:0 si pozápasovú ďakovačku s fanúšikmi právom užíval aj ADAM SEMANČÍK.

Do zápasu naskočil v 52. minúte, keď ako prvý striedajúci hráč nahradil na ihrisku Romana Kusého. Počas necelej polhodinky ukázal niekoľkými šmýkačkami bojovnosť, presnou kolmicou prehľad v hre a rozhodne nešetril krokom. „Myslím si, že na nováčika to bolo v poriadku a do mužstva som v priebehu hry zapadol. Kondične som stíhal a keď máte vedľa seba takých pánov hráčov akými sú Hronec, či Turčák, tak to ide samo. Po dvoch zápasoch mi tréner Tóth už počas týždňa naznačil, že moja chvíľa by mohla prísť. Do zápasu ma vyprevádzal so slovami „neboj sa, choď tam, hraj to čo vieš.“ Na štart v zápase som bol pripravený a koncentrovaný, vyhrali sme, myslím si, že svoje úlohy na ihrisku som zvládol,“ hovorí o prvých minútach čerstvý debutant Adam Semančík.

V sobotu odohral v drese U19 celý zápas, v nedeľu odbehal kvalitnú polhodinku. Zaujímalo nás, ako zvláda takúto záťaž a s ktorým mužstvom sa vlastne počas týždňa pripravuje? „Trénujem už iba so seniormi, v sobotu som však k dispozícii mužstvu U19. Kondične som dobre pripravený, nemám si na čo sťažovať,“ hovorí futbalista, ktorý ešte prednedávnom obliekal dres ŠK Fintice. „Viem, že to nikomu nič nehovorí. Je to malá dedinka na východnom Slovensku. Vyrastal som v Prešove, vo Finticiach som však okúsil v IV. lige aj seniorský futbal, takže medzi mužmi som už nejaké skúsenosti pred príchodom do Petržalky nazbieral. Keď sa naskytla šanca prísť do Bratislavy, neváhal som. Mám svoje futbalové sny a jedným z nich bolo obliekať aj dres Petržalky. Viem, čo tento klub v minulosti vo futbale dosiahol, aj preto si šancu hrať v tomto drese vážim,“ komentoval svoj debut Adam Semančík.

V Bratislave navštevuje Súkromnú športovú školu a netají sa ambíciami postupne sa prebojovať k pevnému miestu v základe FCPA a časom až k zahraničnému angažmánu. „Rodičia ma pri prestupe do Petržalky podporili, nestáli mi v ceste. Debut v Á-čku je dôkazom, že som na správnej ceste. Čo sa v nedeľu stalo, som si poriadne uvedomil až po zápase. Lomcovali mnou emócie, predsa len, hrali sme pred domácim publikom,“ hovorí Adam Semančík a na otázku, čo na jeho výkon povedal kouč Tóth dodal: „Nejaká pochvala tam bola.“

Sympatický výkon smelého nováčika a štart medzi seniormi bude preňho snáď povzbudením do ďalších dní. „Ciele pre najbližšie dni sú jasné. Etablovať sa dobrými výkonmi medzi seniormi a prispieť najviac ako sa dá k postupu do 3. ligy,“ dodal na záver novic v petržalskom kádri Adam Semančík.

VIZITKA- ADAM SEMANČÍK

Dátum narodenia: 10. októbra 1998
Miesto narodenia: Spišská Nová Ves
Post: stredopoliar
Číslo dresu: 12
Obľúbené mužstvo: FC Liverpool
Obľúbený hráč: Andrés Iniesta
KLUBY: 1. FC Tatran Prešov, Partizán Bardejov, MFK Slovan Sabinov, OŠK Fintice

Napíšte komentár