Skokan roka Oliver Vecsei: „Áno, som prekvapený a vďačný trénerovi za šancu!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Skokan roka Oliver Vecsei: „Áno, som prekvapený a vďačný trénerovi za šancu!“

Do mužstva prišlo pred štartom 2. ligy niekoľko posíl a dôvod bol jasný. Vytvoriť mužstvo schopné konkurovať najlepším a obstáť v druhej najvyššej súťaži. Petržalskej ambícii zapracovávať do A-čka chlapcov z 19-ky sa tak logicky zmenšil priestor pre mladé tváre, konkurencia v podobe kvalitných súperov výrazne vzrástla. A predsa vyskočil nováčik, na ktorého by asi pred sezónou veľa odborníkov nevsadilo. OLIVER VECSEI sa kvalitnými výkonmi prepracoval do základnej zostavy a patrí k najpríjemnejším prekvapeniam uplynulej sezóny.

Dobre sa to počúva, ďakujem. Snažil som sa odovzdať na ihrisku sto percent. Nakoniec, mám sa od koho učiť v spoločnosti Pirosku, Turčáka, Petráša. Sám som prekvapený, kde som sa to ocitol. Pre mňa je to mimoriadne cenná skúsenosť,“ hovorí stále iba 19-ročný Oliver Vecsei.

Futbalovo vyrastal v bratislavskom Slovane, od 17 rokov oblieka bielo-čierny dres. Nastupoval v tíme do 17 rokov, prešiel výberom U19 a hoci vekom stále patrí do tejto kategórie, jeho miesto je už medzi mužmi. „Samozrejme, pociťujem výrazný rozdiel. Mužský futbal je dynamickejší, tvrdší, musím však povedať, že ma to na ihrisku bavilo viac. Vyhovuje mi rýchlejší futbal.“

Mladý Vecsei sa pred sezónou definitívne presunul do kabíny seniorov, za čo je vďačný trénerovi Borbélymu. „Už pred koncom minulej sezóny si ma zavolal a umožnil mi absolvovať s tímom aj letnú prípravu. Podľa slov trénera by som mal popracovať na sile. A kde je moje miesto v kabíne? Zvyčajne vedľa Peťa Sopúcha a Peťa Sokola,“ prezradil Oliver Vecsei.

Aktuálne oddychuje po sezóne s priateľkou v Jasnej a naberá sily pred štartom zimnej prípravy. Cestovania si užijú veľa počas sezóny aj jeho najbližší. „Otec, moja priateľka a príbuzní cestujú na každý zápas po celom Slovensku. Nedá sa povedať, že som preto nervóznejší, ale je pravda, že keď už som na ihrisku, nechcem nikoho sklamať.“

Opak je pravdou. Vecsei si svoje počas jesene spoľahlivo odohral. Nastúpil v deviatich zápasoch a celkovo nazbieral spolu 560 minút. „Snažím sa vstupovať do zápasov a na ihrisko s kľudnou hlavou. Chcem si udržať pokojnú myseľ a koncentrovať sa len na futbal. Som mladý, Petržalka má vysoké ciele. Poviem na rovinu, toto je pre mňa ideálny klub. Tu sa cítim dobre. Ak by som sa nezmestil do zostavy a musel by som meniť dres, pochopil by som to. Nie som až tak skúsený futbalista, ale mojou prvou voľbou je FC Petržalka,“ dodal na záver Oliver Vecsei.

My len dodáme, že všetko má naďalej vo svojich rukách a ak vytrvá v nastúpenom trende, tréner Borbély nebude mať dôvod nevyužiť potenciál mladého hráča aj počas jarnej časti.

VIZITKA – OLIVER VECSEI

Dátum narodenia: 15.5.1999
Miesto narodenia: Bratislava
Post: stredopoliar
Číslo dresu: 25
Najobľúbenejší klub: FC Barcelona
Najobľúbenejší hráč: Gerard Piqué
Predzápasový rituál: „mám, ale ten si nechám pre seba“

 

 

Napíšte komentár