Skvelý výkon a víťazstvo 3:1 nad banskobystrickou Duklou

V zápase 27. kola II. ligy uštedril FC Petržalka tímu MFK Dukla Banská Bystrica prvú jarnú prehru, po góloch Turčáka, Gašparoviča a Prekopa zvíťazili čierno-bieli 3:1.

Po porážke v Dubnici nad Váhom čakal na Petržalku zápas 27. kola II. ligy proti ďalšiemu nováčikovi MFK Dukla Banská Bystrica. Tradičný klub zo stredného Slovenska si v minulosti zahral aj v pohárovej Európe a čelil klubom ako Benfica Lisabon, či Ajax Amsterdam. Súčasným trénerom je bývalý slovenský reprezentant Stanislav Varga. V kádri červenobielych hrá aj bývalý hráč Petržalky Blažej Vaščák, ktorý bol členom tímu Petržalky počas cesty v Lige majstrov a zahral si aj proti svojmu terajšiemu koučovi v  dvojzápase Petržalky proti Celticu Glasgow, kedy Petržalka víťazstvom 5:0 doma šokovala futbalovú Európu. Za Duklu si v minulosti zahrali aj bývalí hráči Petržalky napr. Kornel Saláta, záložník Vratislav Gajdoš, člen klubu ligových kanonierov Tomáš Medveď, či urastený útočník Milan Vukovič. Tréner Petržalky Miroslav Mentel so svojimi asistentmi Dominikom Tóthom a Jurajom Piroskom urobili v zostave dve zmeny. Jozefa Sombata a Petra Sopúcha nahradili Martin Vician a Samuel Kozlovský. 400 divákov videlo v upršanom chladnom počasí výborný zápas, ktorý vo vysokom tempe priniesol štyri góly, dôrazné, férové súboje, brankárske zákroky a výbornú atmosféru o ktorú sa postarali fanúšikovia oboch táborov. Na zápas sa prišiel pozrieť aj bývalý vynikajúci stopér Petržalky a dlhoročný kapitán prvoligovej Podbrezovej Ivan Minčič.

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Góly:13. Turčák, 74. Gašparovič, 89. Prekop – 27. Polievka

FC Petržalka: Petržalka: Valach – Horník, Szöcs , Nemec, Kozlovský – Kosorin (63. Piroska), Vician, Nagy, Turčák (87. Sombat) – Gašparovič – Prekop (90. Čerňanský)
Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Vaščak, Starší, Laksik, Kupčík, Snitka (76. Dolný), Polievka, Prikryl, Vajda (86. Migaľa), Savić (86. Galić), Willwéber

Prehru v Dubnici chceli hráči Petržalky odčiniť v domácom súboji s Duklou Banská Bystrica. Tabuľkového suseda sme privítali v 27. kole II. ligy. V 13. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Po centri z ľavej strany sa zavesil do vzduchu Boris Turčák a prudkou hlavičkou prekonal brankára Dukly Krejčího. O dve minúty si Adam Krejčí poradil s pokusom Prekopa. V 22. minúte vyrazil gólman hostí aj tečovanú strelu Viciana. V 27. minúte Bystrica vyrovnala. Polievkov center si Frederik Valach nešťastne zrazil do vlastnej siete. 1:1. V 37. minúte mieril tesne vedľa Krejčího svätyne Lukáš Gašparovič. V závere polčasu ešte pozorný Valach vyrazil peknú strelu Ľubomíra Willwébera. Po prvom polčase tak svietil na tabuli nerozhodný výsledok 1:1.

V úvode druhého dejstva prenikol kanonier Polievka. Loptu odpratal po niekoľkých odrazoch do bezpečia Samuel Kozlovský. V 54. minúte vyrazil Adam Krejčí na roh strelu Turčáka. Na druhej strane zneškodnil Valach ďalší pokus neúnavného Polievku. V 61. minúte mal tutovku Blažej Vaščák. Frederik Valach ale jeho pokus zblízka vykopol nohou na roh. v 65. minúte vystrelil tesne mimo Erik Prekop. v 74. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Po akcií Turčáka a jeho následnej prihrávke trafil pomedzi Krejčího nohy Lukáš Gašparovič. V 78. minúte chytil brankár Dukly loptu pred dobiedzajúcim Erikom Prekopom. Zakrátko namierili svoje priame kopy tesne vedľa Polievka i striedajúci Dolný. Po nich netrafil tesne Valachovu bránu ani Vaščák. V závere stretnutia upravil na konečných 3:1 pre Petržalku po individuálnej akcii utešenou strelou kanonier Erik Prekop. O chvíľu zazvonila na bráne Dukly žrď po strele Viciana. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Gabriela Michliana sa tak z troch bodov a víťazstva radovali hráči Petržalky spolu s ich vernými fanúšikmi.

Dnešný zápas bol vynikajúci z obidvoch strán. Oba tímy si vytvorili šance, hrali aktívne dopredu. V tíme hostí neustále hrozilo najmä duo Róbert Polievka a Blažej Vaščák. V zálohe hral veľmi dobre Ľubomír Willwéber. Brankár Adam Krejčí predviedol aj napriek inkasovaným gólom niekoľko ďalších pekných zákrokov. Jeho náprotivok Frederik Valach sa po nešťastnom góle oklepal a v dôležitých momentoch svoj tím podržal. Obrana Petržalky dnes fungovala veľmi spoľahlivo najmä zásluhou dvojice Ladislav Szöcs a Denis Horník. Stopér a krajný obranca hrali koncentrovane a veľmi dobre. Trojica autorov gólov Boris Turčák, Lukáš Gašparovič a Erik Prekop si dnešné góly za obetavý a bojovný výkon počas celého stretnutia zaslúžila. Ofenzívne akcie vedené Turčákom pripravili Dukle prvú jarnú prehru. V zálohe podržal loptu aj striedajúci kapitán Juraj Piroska a opäť predviedol vysoký štandard. Stredový hráči Vician a Peter Nagy dnes odmakali zápas, Martin Vician mal aj dve dobré šance streliť gól. Peter Nagy pomáhal tímu najmú pri bránení sa záverečnému náporu hostí. Hráčom a realizačnému tímu srdečne blahoželáme k víťazstvu i skvelému výkonu.

Petržalka si tak definitívne zabezpečila účasť v II. lige aj v budúcej sezóne a ako nováčik tak splnila vytýčený cieľ záchrany. Každé lepšie umiestnenie je len odmenou za prácu vedenia klubu, realizačného tímu a samotných hráčov. Veľkú zásluhu na úspechu majú aj fanúšikovia Petržalky, ktorí cestujú za svojimi favoritmi na všetky zápasy po celom Slovensku. Najbližšie vycestuje Petržalka na zápas na ihrisku súpera. V sobotu 11.5. 2019 o 17:00 budeme hosťami na ihrisku v Stropkove, kde si zmeriame sily s 1. FC Tatran Prešov. Veríme, že sa hráči na súpera zodpovedne pripravia a prinesú z ďalekej cesty nejaký ten bodík a zároveň potešia fanúšikov s čiernobielou krvou atraktívnou hrou.