SLOVNAFT CUP - 2. KOLO: V TOMÁŠOVE SKVELÝ VÝKON A VÍŤAZSTVO 6:0

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

SLOVNAFT CUP – 2. KOLO: V TOMÁŠOVE SKVELÝ VÝKON A VÍŤAZSTVO 6:0

Po víťazstve nad Bernolákovom v 1. kole nového ročníka III. ligy Bratislava mal A-tím FC Petržalka v rozpise zápasov duel 2. kola Slovnaft Cupu na pôde ŠK Tomášov. Udalosťou posledných dní v Petržalke je návrat bývalého útočníka, slovenského reprezentanta, ktorý má bohaté skúsenosti z najvyššej slovenskej futbalovej a počas kariéry „legionárčil“ napr. v Sparte Praha či Taliansku, Juraja Pirosku. Do Petržalky prichádza po pôsobení v talianskom klube Vibonese Calcio. Trénerovi Borbélymu bola staronová petržalská tvár k dispozícií a kouč čiernobielych mu dal dôveru od začiatku stretnutia. Piroska sa odvďačil za trénerovu dôveru dvoma gólmi ako aj ďalšími nebezpečnými akciami. Meranie síl v Tomášove prinieslo šesť gólov, o ktoré sa postarali dvojgóloví strelci Boris Turčák, David Kondrlík a spomínaný Juraj Piroska. Zdravotné problémy vyradili zo zápasu Fera Hečka. Na pravej strane defenzívnej formácie zaujal miesto Ladislav Horvát. Juraj Piroska nahradil v zostave Tomáša Pochybu. Počas zápasu museli byť ošetrovaní Milan Valašik a Ladislav Horvát. Zápas začal neskôr, pre technické problémy v domácom tábore.

ŠK Tomášov FC Petržalka 0:6 (0:3)

Góly: 11., 88. Piroska, 21., 57.Kondrlík, 27., 66.Turčák

ŠK TOMÁŠOV: Kováč – Leginus, Janovíček, Tóth, Kálman, Köplinger, Gašpar, Kiss (76. Chmúra), Galovič (27. Valovič), Pinte (60. Takáč), Brieška
PETRŽALKA: Valašik – Horvát (57. Hitka), Majerčák, Sopúch, Čapla – Lády (68. Pilát), Čemba (76. Pochyba), Kavoň, Turčák – Piroska – Kondrlík

Domáce víťaztvo nad FK Lamač Bratislava v pomere 8:0 posunulo futbalistov FC Petržalka do druhého kola Slovnaft Cupu, v ktorom si zmerali sily s kolektívom ŠK Tomášov. Tréner Balázs Borbély mohol počítať už aj s novou posilou, útočníkom Jurajom Piroskom. Na lavičke ostal práve na úkor nového muža Pirosku Tomáš Pochyba. Namiesto Fera Hečka hral na pravom kraji obrany Ladislav Horvát. Ako prví udreli hostia z Petržalky. V 11. minúte z prvej strely na bránu v zápase skóroval Juraj Piroska a otvoril si tak v tejto sezóne strelecký účet. Následne odkopol domáci brankár Kováč loptu pred Turčákom. O štyri minúty nedočiahol na loptu Kondrlík. V 21. minúte to Davidovi Kondrlíkovi vyšlo a zvýšil na 2:0 pre Petržalku. V 27. minúte zvýšil náskok hostí z Petržalky peknou umiestnenou strelou Boris Turčák. V 31. minúte to skúšal lišiacky z priameho kopu aktívny Piroska. Jeho pokus však skončll na brvne brány Tomášova. Následne chytil Kristián Kováč Ládyho strelu. V 36. minúte mal šancu znovu Piroska, brankár Kováč jeho pokus zlikvidoval. Do polčasovej prestávky tak išla Petržalka s pohodlným náskokom 3:0.

V druhom polčase pohrozil domáci Tomášov. Po rohu a následnej hlavičke domácich skvele vyrazil loptu nad brvno Milan Valašik. Po tomto zákroku musel byť brankár Petržalky krátko ošetrovaný. Zápas ale dochytal. V 56. minúte našiel Piroska Kondrlíka, ktorý svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 4:0. V 63. minúte trafil Piroska z priameho kopu žrď domácej svvätyne. V 66. minúte si pripísal druhý gólový zápis v stretnutí aj kapitán Turčák, po akcii v ktorej mal znovu prsty všadeprítomný Juraj Piroska. V 88. minúte uzavrel skóre na konečných 6:0 pre čiernobielych po nahrávke Patrika Kavoňa Juraj Piroska, pre ktorého to bol rovnako druhý zápis do streleckej listiny v zápase. Petržalčania si tak zabezpečili po jasnom víťazstve 6:0 postup do 3.kola Slovnaft Cupu. V dnešnom stretnutí, ktoré bolo pre všetkých aktérov náročné z dôvodu vysokej teploty vzduchu boli naši hráči vysoko efektívni a po zhruba polhodine si vytvorili trojgólový náskok, ktorý udržali do polčasu a v druhej časti hry ho ešte navýšili. Juraj Piroska sa pri svojom prvom zápase v novej sezóne blysol dvoma gólmi a celkovo skvelým výkonom. Najmä jeho kombinácie s Borisom Turčákom prinášali nebezpečenstvo pre domácu obranu. David Kondrlík potvrdzuje povesť kanoniera, keď dnes znova dvakrát rozvlnil sieť. Výborne dnes zahrali stopéri Sopúch s Majerčákom. Súbojov sa nezľakol ani nevysoký Čapla a tradične dôrazný Patrik Kavoň. Hráčom a realizačnému tímu patrí blahoželanie k postupu do 3.kola Slovnaft Cupu. V ňom bude naším súperom kolektív OFK Dunajská Lužná. Ešte predtým ale čaká Borbélyho zverencov stretnutie na pôde FC Rohožník, ktorý vedie brat asistenta Domika Tótha Marián Tóth. Toto stretnutie je na programe v sobotu 12.8. 2017 o 17:30 na štadióne v Rohožníku. Veríme, že sa hráči v spolupráci s realizačným tímom dobre pripravia na dôležitý zápas a potešia svojich fanúšikov dobrou hrou i víťazstvom.