So Skalicou tesná prehra 0:1

Tím trénera Borbélyho odohral v rámci zimnej prípravy prípravný zápas s MFK Skalica. Napriek kvalitnému výkonu podľahlo naše mužstvo lídrovi II. ligy 0:1.

FC PETRŽALKA – MFK SKALICA 0:1 (0:0)
Gól: 71. Jakúbek
ŽK: Sopúch

PETRŽALKA: Kastl – Horvát, Majerčák (46. Hitka), Sopúch, Košťál (83. Marko) – Lády, Kavoň, Vizváry (46. Tino Miguez), Pochyba (46. Hečko) – Gašparovič – Kondrlík (62. Maco)

Bez opôr Pirosku a Turčáka vstúpilo naše mužstvo do zápasu nebojácne a napriek tomu, že hostia boli na lopte častejšie, hral sa vyrovnaný zápas s príležitosťami na oboch stranách. Prvú šancu si vypracovali Skaličania v 11. min, oblúčik ponad vybiehajúceho Kastla zazvonil o žrď a prvý vážnejší pokus medzi žrde zlikvidoval náš gólman v 27. min, keď si poradil so strelou z uhla. Naši chlapci podnikali zo sústredenej obrany , vďaka snahe o rýchly prechod do ofenzívy, nebezpečné kontry, do sľubnej šance sa dostal v 29. min Lády, jeho tvrdú strelu zneškodnil brankár hostí Junas. Najnebezpečnejšiu situáciu priniesla posledná minúta prvej časti hry, keď prudký center hostí z ľavej strany nabral prekvapivú trajektóriu a mieril pod brvno, no pozorný Kastl vytlačil loptu na roh.

Gólman medzi petržalskými žrďami bol najlepším mužom na ihrisku a v druhom úpolčase predviedol niekoľko excelentných zákrokov. Prvý v 53. minúte, keď končekmi prstov vytlačil priamy kop Skaličanov na roh. V 62. min sme si vypracovali azda najväčšiu gólovú príležitosť, v koncovke po závare pred bránou hostí bol Lády, no jeho pokus vykopol brankár hostí a z následného rohového kopu mieril Hitka hlavou do náručia brankára Junasa. Jediný gólový moment priniesla 71. minúta. Na center z pravej strany si nabehol Jakúbek a z päťky hlavou prepasíroval loptu, cez opäť dobre zasahujúceho Kastla, do siete – 0:1. Ten čaroval o tri minúty neskôr, keď ďalšiu hlavičku hostí z bezprostrednej blízkosti vytesnil reflexívnym zákrokom na roh. Naše mužstvo sa pokúšalo o vyrovnanie, no ani strelecký pokus striedajúceho Maca gól nepriniesol a tak sa napriek kvalitnému výkonu, ktorý sa musel divákom páčiť, muselo naše mužstvo zmieriť s tesnou prehrou s lídrom druholigového pelotónu 0:1.

Vyrovnané stretnutie s papierovým favoritom a predstavenie našich chlapcov boli tou najlepšou pozvánkou na blížiaci sa derby zápas s FK Inter Bratislava. Prestížny prípravný duel je na programe v stredu 7.2.2018 o 18:30, hrá sa na našom štadióne FC Petržalka.