Starší dorastenci zvrátili 3-gólové vedenie súpera a vyhrali v Komárne

Cez víkend nastúpili naše dorastenecké družstvá v rámci 12.kola II.ligy Západoslovenského futbalového zväzu na ihrisku Komárna. Za povšimnutie stojí predovšetkým výkon zverencov trénera Pavla Šišku, ktorí dokázali zvrátiť 3-gólové vedenie domácich a strhli víťazstvo na svoju stranu v pomere 6:3. Mladší dorastenci ako líder tabuľky už nemali toľko šťastia a svojmu súperovi zo 6.miesta podľahli 2:3.

II. liga SD U19 ZsFZ – 12.kolo: KFC Komárno – FC Petržalka 3:6 (3:2)
Góly: Pollák 2, I.Žiga 1, Hegyi 1, Petriľák 1, Korenačka 1
Zostava: Hajtmánek – Krisztín, Hegyi, T.Horváth, I.Žiga – Slamka, Korenačka, Majcher (70. B.Žiga), Petriľák (74. Dubovec), Sadovský (82. Szabo), Pollák

Hodnotenie trénera (Pavol Šiška): „Vychádzali sme z herného rozostavenia 4-3-3. Zápas sme nezačali najlepšie a v našej hre sa vyskytovalo veľké množstvo nepresností a individuálnych chýb. V 2., 4. a 7. minúte sme inkasovali a skóre už bolo 0:3 v náš neprospech. Všetko vyplývalo z prípravy hráčov na zápas a z ich koncentrácie, ktorá bolo katastrofálna. V 15.minúte sme sa pomaly dostávali do zápasu, kedy sme prevzali iniciatívu a začali sme dominovať. V 22.minúte sa Sadovský výborne zorientoval v pokutovom území a znížil skóre na 1:3. Súper hrozil sporadicky hlavne po našich individuálnych chybách, ale ďalší gól nepridal. Sadovský neskôr nepremenil svoju ďalšiu šancu, keď z dobrej pozície netrafil bránu. V 41.minúte po štandardnej situácii doklepol loptu do brány Hegyi a znížil skóre na 2:3. Do druhého polčasu sme vstupovali s odhodlaním otočiť zápas. Začali sme veľmi dobre, keď sme výborne získavali lopty a boli veľmi agresívni v hre na súperovej polovici. V 51.minúte prišlo vytúžene vyrovnanie, keď po peknom individuálnom prieniku Korenačku a ešte krajšej prihrávke Pollák zasunul loptu do prázdnej brány a bolo 3:3. Od tohto momentu sme prevzali hru do svojich rúk a boli sme dominantným mužstvom. Súper sa snažil o rýchle protiútoky, s ktorými si naša obrana vedela poradiť. V 66.minúte sa po štandardnej situácií dostal k odrazenej lopte Petriľák a pekným volejom vsietil ďalší gól nášho mužstva – 4.3. V 70. a 77. minúte sme pridali ešte dva góly a uzavreli tak konečné skóre na 6:3 v náš prospech. Škoda úvodu zápasu, ktorý sme nezvládli. V zápase sa vyskytovalo veľa nepresností a tým sme pomohli súperovi k ľahkému prechodu do našej obrannej zóny. Nepresnosti sa vyskytovali počas celého zápasu a to je jedna z vecí, na ktorých musíme popracovať. Chválime prístup chlapcov k druhému polčasu a to, že nakoniec zápas zvládli úspešne. Teší nás tímový duch a bojovnosť jeden za druhého.“

II. liga SD U17 ZsFZ – 12.kolo: KFC Komárno – FC Petržalka 3:2 (1:2)
Góly: Bukovisnký 1, Dugovič 1
Zostava: Sokol – Sulemani (67. Čaputa), Mazur, Dugovič (67. Puškár), Mrnka (52. Juran) – Jamrich, Farkas (52. Habovčík), Žilinský – Cerula, Bukovinský (59. Čiernik), Kunštek

Hodnotenie trénera (Ján Horváth): „Odohrali sme slabý zápas. V strede poľa sme sa nevedeli presadiť a v krídelných priestoroch len Samo Cerula predstavoval nebezpečenstvo. Mali sme slabý pohyb, veľa ľahkých prihrávok sme pokazili a vytvorili sme si malo gólových príležitostí. Súper bol húževnatý, dobre bránil, v útoku mal rýchleho útočníka Bekeho, ktorý nám robil problémy. Nakoniec bol v každom góle, pretože 2 góly dal a tretí rozhodujúci pripravil, keď obrane ušiel a jeho zakončenie dorazil do brány spoluhráč. Zápas sme mali dobre rozohratý, 2-krát sme išli do vedenia, napriek tomu sme nezískali ani bod. K prehre prispeli rôzne okolnosti, pri prvom góle sme tak nešťastne nastrelili súpera, že lopta skončila v bráne. Pri druhom stredný obranca netrafil loptu a za nim stojaci útočník zakončil k tyči a nakoniec terén bol tak ťažký, že nám znemožňoval plynulejšiu kombináciu a hráčom pohyb. Týmto sa nevyhovárame, lebo podmienky boli rovnaké pre obe mužstvá. Za výkon sme si nezaslúžili vyhrať, ale ani prehrať.“

V ďalšom kole obe družstvá privítajú v sobotu 4. 11. 2017 na domácej pôde bratislavský Inter.