Takmer po dvanástich rokoch dnes opäť derby Inter - Petržalka

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Takmer po dvanástich rokoch dnes opäť derby Inter – Petržalka

Všetko má svoj koniec. Aj čakanie na veľké bratislavské derby dvoch veľkých rivalov a tradičných klubov – bratislavského Interu a FC Petržalka. Posledný vzájomný súťažný duel sa viaže ešte k sezóne 2006/07, kedy oba tímy pôsobili v najvyššej slovenskej súťaži. Interisti sa s ligou lúčili v tejto sezóne, náš klub o dve sezóny neskôr a potom sa ich cesty míňali v nižších súťažiach. Inter bol niekoľko rokov o krok vpred a nastupoval vo vyššej súťaži, rest zmazal tím trénera Borbélyho v minulej sezóne a tak sa po takmer tucte rokov tímy stretnú v majstrovskom zápase práve dnes na štadióne v Stupave.

Po štyroch kolách je tabuľkovo vyššie náš tím. K priebežnému 3. miestu prispela aj výhra v imnulom kole nad Šamorínom. „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom som mal pocit, ako keby dve predošlé prehry v Komárne a Malženiciach zanechali stopy na psychike hráčov. Málo si verili, chýbala im odvaha a z toho pramenili aj lacné a zbytočné chyby. To sme si vysvetlili cez polčas a v druhej časti hry mali chlapci absolútne pod kontrolou a na ihrisku herne aj výsledkovo dominovali,“ vrátil sa k predošlému stretnutiu kouč Balázs Borbély.

Dva góly zaznamenali naši hráči po dvoch navlas rovnakých akciách a následných loptách z krídelných priestorov. Bude to dnes platiť aj na hráčov Interu? „Dlho sme sa dostávali do týchto priestorov ale nedokázali sme situácie adekvátne využiť vo svoj prospech. To sa zmenilo práve v druhom polčase. Lopty začali smerovať do správnych priestorov v šestnástke a tam boli pripravení hráči v nábehu. Aj preto sa nám podarilo streliť pekné góly a navýšiť skóre na konečných 3:0.“

Dnes čaká jeho zverencov náročná úloha – potvrdiť domáce tri body výsledkom v Stupave v derby proti Interu. „Pôjdeme koncentrovaní a povzbudení minulotýždňovým zápasom. Snažili sme sa v priebehu týždňa čo najlepšie pripraviť a do zápasu ideme s cieľom uhrať čo najlepší výsledok,“ dodal tréner Balázs Borbély.

Zápas 5. kola II. ligy FK Inter Bratislava – FC Petržalka má výkop dnes (sobota 18.8.) o 16:30. Hlavným rozhodcom bude Filip Glova, na čiarach mu budú asistovať Pavel Jánošík a Marián Jankovič, diváci môžu stretnutie sledovať od 16:20 na FUTBALNET TV.

 

  

Napíšte komentár