TINO MÍGUEZ: „Prišiel som spoznať vašu krajinu, som šťastný, že môžem hrať v Petržalke.“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

TINO MIGUEZ: „Prišiel som spoznať vašu krajinu, som šťastný, že môžem hrať v Petržalke.“

Na ihrisku neprehliadnuteľný výkonom i menovkou na drese – TINO MIGUEZ. Ďalší z plejády mladých futbalistov, ktorí neváhali vyplniť svoj profil na futbalovej zoznamke BE-PRO a otvoril si dvere na pôsobenie vo vysnívanom klube. Cesty na Slovensko a do Petržalky môžu viesť až z ďalekého Španielska. Dôkazom je práve 19-ročný jemný technik stredu poľa Tino Míguez.

Pochádzam z pútnického mesta Santiago de Compostela ležiaceho na severozápade Španielska. Áno, vybral som si Slovensko, pretože je to krásna krajina v strede Európy a som vo veku, kedy môžem a chcem spoznávať nových ľudí, vašu krajinu a robiť to, čo ma vždy bavilo – hrať futbal. Aj preto som rád, že môžem ochutnať život v Bratislave a hrať v FC Petržalka.“

Mladý Španiel si získal priazeň fanúšikov a v minulom kole ich potešil víťazným gólom do siete Pezinka. „Prežívam fantastické chvíle. Podarilo sa mi vsietiť víťazný gól, fanúšikovia sú nadšení a ja môžem s nimi zdielať túto radosť. Som šťastný,“ žiaril po nedeľňajšom stretnutí Tino Miguez šťastím.

Španielsko je futbalová krajina a tak niet divu, že vyniká loptovou technikou a prehľadom v strede poľa. „Futbal hrám odmalička. Compostela hrala v 90-tych rokoch v najvyššej španielskej súťaži a bola to pýcha regiónu Galícia. Nie som fanúšik ani Barcelony, ani Realu Madrid. Ľudia by mali fandiť klubom, ku ktorým to majú najbližšie. Moje srdce patrí Celte Vigo. Klubu sídiliaceho blízko práve môjho rodného mesta,“ vyznal sa Tino Miguez.

Galíciu preslávila značka „Estrella Galícia“ – ktorá je dokonca jedným z popredných tímov v motocyklovom seriáli Moto GP. „Áno, to ste ma prekvapili. Motocyklový šport je našej krajine mimoriadne populárny, ale ja aj tak fandím Valentinovi Rossiu (smiech). A aby som to doplnil – Estrella Galícia je značka piva. A to ja môžem (smiech).“

Debata sa zvrtla aj na Slováka v drese Celty Vigo Stanislava Lobotku. „Videl som ho v lete počas šampionátu do 21 rokov v reprezentácii Slovenska a môžem smerom k nemu vysloviť len slová chvály. Skvelý hráč. Určite sa zdrží vo Vigu len krátko a zamieri do niektorého z veľkých španielskych klubov,“ doplnil Tino Miguez.

V petržalskom drese zbiera prvé štarty a góly. Ten do siete Pezinka bol trojbodový. „Som rád, že sa nám podarilo vyhrať ťažký zápas. Dlho sme museli zdolávať obranu súpera. Videli ste, v akom počte bránili a to nie je nikdy ľahká úloha. Podstatné sú tri body, víťazstvo a radosť fanúšikov,“ dodal na záver Tino Miguez.

On a jeho spoluhráči sa rozlúčia na domácom trávniku s jesennou časťou III. ligy s fanúšikmi zajtra o 10:30 zápasom 14. kola proti FK Slovan Most pri Bratislave. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Tomáš Straka, na čiarach mu budú asistovať Peter Martinkovič a Lukáš Lauer. Posledný tohtoročný majstrovský zápas odohrá tím trénera Borbélyho o týždeň neskôr, 4. novembra o 13:30 na ihrisku Lokomotívy Devínska Nová Ves.

  

1 Komentár

Napíšte komentár


Warning: fopen(.SIc7CYwgY): failed to open stream: No such file or directory in /nfsmnt/hosting2_1/2/8/28ba4632-71f6-4d4d-83a9-9ddb36d6b464/fcpetrzalka.sk/web/wp-content/themes/realsoccer-v1-00/footer.php on line 18

Warning: fopen(/var/tmp/.SIc7CYwgY): failed to open stream: No such file or directory in /nfsmnt/hosting2_1/2/8/28ba4632-71f6-4d4d-83a9-9ddb36d6b464/fcpetrzalka.sk/web/wp-content/themes/realsoccer-v1-00/footer.php on line 18