Tino Miguez: „S Interom derby, čaká nás vážny zápas!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Tino Miguez: „S Interom derby, čaká nás vážny zápas!“

Do tímu trénera Borbélyho prišiel v priebehu jesene a jeho výkony naznačili, že naplniť nepísanú úlohu pre legionárov – priniesť mužstvu „niečo navyše“ – by nemuselo byť vzdialenou métou. Prvé dva prípravné zápasy proti Gabčíkovu a Skalici ukázali, že po Novom roku si priniesol TINO MIGUEZ zo Španielska ešte lepšiu formu, než v akej sa prezentoval v závere jesene.

Doma v Španielsku som pobudol viac ako mesiac, užil som si sviatky, po dlhšom čase som mal príležitosť stretnúť sa s priateľmi a vychutnať si ich prítomnosť. Samozrejme, nepodcenil som ani futbalové povinnosti, v Španielsku sa hrá futbal aj počas zimy, o to som to mal ľahšie,“ povedal s typickým úsmevom včera po tréningu kreatívny stredopoliar Tino Miguez.

V dueli proti Gabčíkovu zaznamenal v závere stretnutia excelentný gól z priameho kopu. „Veril som si. Bol som dostatočne sebavedomý, nakoniec, lopta bola na mieste, odkiaľ mi to padá. Z tejto parkety som skórobal už viackrát, bol z toho pekný gól, čo ma veľmi teší.“ V druhom stretnutí prosti Skalici nastúpil po polčase a opäť dal o sebe vedieť kvalitným výkonom. Jeho dynamika a rýchlosť pri práci s loptou robila Skaličanom problémy. „Do zápasu som nastupoval z lavičky, ale rýchlo som sa do toho dostal. Hralo sa mi dobre, ale to možno povedať o hre celého mužstva,“ povedal smerom k sobotňajšiemu stretnutiu a dodal: Máme za sebou iba tri týždne prípravy, ale aj tento zápas ukázal, že mužstvo napreduje a je na správnej ceste. Proti kvalitnému súperovi sme vychádzali z pozornej defenzívy, škoda, že sme nepremenili 3-4 naše príležitosti, mohli sme byť po zápase veselší.“

Čo sa nepodarilo proti aktuálnemu lídrovi II. ligy, to si môžu naši hráči vynahradiť dnes v prestížnom zápase proti FK Inter Bratislava. Vie vlastne španielsky legionár akú má tento zápas príchuť pre Petržalčanov? „Viem, že ide o derby zápas. V minulosti mužstvá odohrali veľké zápasy v najvyššej slovenskej súťaži a doteraz sú vzájomné zápasy pre fanúšikov veľmi atraktívne. Pre nás hráčov je to výzva. Aj keď je to priateľský zápas, ja ho vnímam veľmi seriózne, pristúpime k nemu s plnou vážnosťou,“ vyhlásil Tino Miguez smerom k dnešnému strentutiu a smerom k fanúšikom dodal: „Hrá sa večer, no verím, že opäť prídu a budú nás povzbudzovať tak ako v predošlých zápasoch. Verím, že sa im odvďačíme opäť kvalitným výkonom a domov budú odchádzať spokojní.“

Prípravný zápas FC Petržalka – FK Inter Bratislava je na programe dnes (streda 7.2.) o 18:30, hrá sa na našom štadióne FC Petržalka.

  

  

Napíšte komentár