Tréner Borbély po víťazstve v Rači: „Zrodil sa spravodlivý výsledok“

Napriek tomu, že súťaž je stále iba na samom začiatku a označiť stretnutie 6. kola za kľúčové by nebolo správnym pomenovaním, dosiahli zverenci trénera Borbélyho v nedeľu na ihrisku v Rači, povedzme striedmejšie, mimoriadne dôležité víťazstvo 1:0. Posunuli sa na samé čelo tabuľky a potvrdili najsmelšie predsezónne ambície. Viac o dueli v Rači hovorí kouč tímu Balázs Borbély.

Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas na pôde ambiciózného súpera. Vedeli sme aj to, že súper s nami nepôjde hrať otvorenú partiu, skôr bude vychádzať zo zabezpečenej obrany a hrať na rýchle protiútoky. Dobre organizovaná obrana súpera nám robila problémy hlavne v prvom polčase, nevedeli sme sa výraznejšie presadiť, chýbala nám väčšia kreativita a presnosť v našej prípravnej a útočnej zóne. Napriek tomu sme sa dostali do dvoch dobrých šancí, no skórovať sa nám nepodarilo. Chlapcov sme cez polčas nabádali k zvýšenému pohybu a k väčšej trpezlivosti v útočnej fáze a zároveň sme potrebovali v obrannej fáze zostať maximálne koncentrovaní a ostražití. Vstup do druhého polčasu sme nemali ideálny, po našich individuálnych chybách sa súper dostal do dvoch gólových šancí, ale v oboch prípadoch nás podržal Valašik. Priebeh zápasu zmenili naši striedajúci hráči, najmä Čemba, Hečko a Pilát, ktorí odohrali väčší časový úsek. Priniesli do našej útočnej fázy oživenie, dobrý pohyb, kreativitu a kľud, čoho výsledkom bol aj náš strelený gól. Myslím si, že sa zrodil spravodlivý výsledok, naše výťazstvo je zaslúžené.“

Šláger 6. kola poznačilo počasie. Obom mužstvám narúšal plynulé kombnácie predovšetkým silný vietor.Poveternostné podmienky neboli ideálne, ale boli rovnaké pre obidve družstvá. Nás silný vietor brzdil v prvom polčase, súpera zas v druhom. Kvalita zápasu by bola určite vyššia ak by sa hralo v lepšom počasí,“ zhodnotil tréner Borbély.

Jeho zverenci mali za sebou „anglický“ týždeň. Zápasy nasledujú v rýchlom slede a síl nie je nazvyš. O to cennejší je fakt, že mužstvo dokázalo prevážiť misky váh dôležitého zápasu v Rači gólom v poslednej desaťminútovke. Odohrať tri zápasy v priebehu siedmich dni v amatérskej súťaži nie je vôbec jednoduché. Väčšina chalanov tvrdo pracuje, na tréningy chodia po 8-9 hodinovej šichte. My máme to šťastie, že vedenie klubu nám umožnuje mať dostatočne široký a kvalitný káder aj na úrovni III. ligy, čo nám umožnuje rotovať hráčov v jednotlivých zápasoch tak, že naša hra nestratí na kvalite. Aj to je jeden z dôvodov, že sme dokázali zvládnuť všetky tri zápasy herne aj výsledkovo. Myslím si, že môžeme byť zatiaľ spokojní. Vedenie, hráči, realizačný tím aj fanúšikovia robia všetko pre rast petržalského klubu,“ vyjadril spokojnosť s doterajšími výsledkami tréner Borbély.

Po tom, čo jeho tím bude mať pre nomináciu viacerých hráčov vo výbere BFZ počas nedele voľno (duel 7. kola proti ŠK Tomášov je odložený), sa FC Petržalka predstaví v bajbližšom zápase až vo štvrtok 14. septembra. Na ihrisku v Dunajskej Lužnej zabojuje o postup v 3. kole Slovnaft Cupu. „Očakávam rovnako vyrovnaný zápas. Každé stretntuie je iné, ale družstvá sa dobre poznajú, kvalitatívny rozdiel nie je veľký, rozhodovať budú detaily. Pohárové zápasy majú svoje špecifiká, môže to byť veľmi napínavé a o postupujúcom možno rozhodnú až penalty. Tešíme sa na zápas,“ dodal na záver tréner Balázs Borbély.