Tréner Borbély: „Vzhľadom na priebeh zápasu som s bodom z Rohožníka spokojný“

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Zápas ako remeň. Na oboch stranách hlavnej tribúny povzbudzovali svoje tímy početné tábory domácich a hostí, na ihrisku sa odohrávali neľútostné súboje aktérov dlho očakávaného derby. Bol to zaujímavý zápas pred výbornou kulisou. Mali sme zlý vstup do zápasu, dôraz a zdravá agresivita súpera nás zaskočila, hoci sme sa na to pripravovali. Trvalo nám 20-25 minút, kým sme sa z úvodného tlaku a inkasovaného gólu domácich spamätali a začali hrať svoju hru. Postupne sme prevzali iniciatívu, zápas sme mali pod kontrolou a podarilo sa nám ešte do polčasu vyrovnať. Hráči zvládli aj vstup do druhej časti hry, no zabrzdila nás červená karta,“ komentoval dianie na ihrisku v Rohožníku kouč Balázs Borbély. „Po vylúčení Turčáka sme museli zmeniť našu stratégiu, zamerali sme sa na udržanie nerozhodného výsledku. Napriek tomu najväčšiu šancu na strelenie víťazného gólu sme mali my. Po akcii Ládyho Piroska trafil brvno.“

Zlomovým bodom stretnutia sa stala 53. minúta. V tvrdom súboji sa ocitli domáci Škuta a Boris Turčák. Rozhodca Boris Parilák potrestal žltou kartou oboch hráčov, pre nášho stredopoliara to znamenalo predčasný odchod do kabín. Situácia sa odohrala pred našou lavičkou, dá sa povedať, že obaja hráči išli do tohto súboja s prehnanou agresivitou. Žlté karty pre oboch hráčov sedeli, bohužiaľ, Turčák už jednu predtým v zápase videl,“ vyjadril sa k inkriminovanej situácii tréner Borbély a k výsledku 1:1 dodal, „vzhľadom na priebeh sretnutia som s bodom spokojný.“

Naše mužstvo aktuálne bojuje na dvoch frontoch. Po dvoch úspešných dueloch v Slovenskom pohári proti Lamaču a v Tomášove sa FC Petržalka predstaví aj v 3. kole najvyššej domácej pohárovej súťaže. V pohári si súperov vyberať nemôžeme, žreb nám prisúdil Dunajskú Lužnú. Už pred stretnutím v Tomášove som povedal, že v tejto súťaži chceme ísť čo najďalej, takže urobíme všetko pre úspech aj v 3. kole. Zaujímavosťou je fakt, že v krátkom časovom horizonte sa stretneme s tým istým súperom dvakrát na ich pôde, pred pohárovým zápasom na seba tímy narazia aj v rámci 4. kola 3. ligy. Družstvá sa dobre poznajú, sú relatívne vyrovnané čo sa týka kvality, rozhodovať budú detaily,“ povedal na záver kouč Borbély.

Zápas 4. kola proti OFK Dunajská Lužná je na programe v nedeľu 27. augusta o 17:00, pohárové stretnutie týchto tímov sa odohrá v stredu 13. septembra o 16:00. V najbližšom domácom vystúpení sa predstaví tím trénera Borbélyho v nedeľu o 10:30, na domácom ihrisku privítame ŠK Báhoň.