Tréner U14 Martin Stopka: „Podarilo sa nám zvýšiť kvalitu jednotlivcov i mužstva, z tohto pohľadu prevláda spokojnosť“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Tréner U14 Martin Stopka: „Podarilo sa nám zvýšiť kvalitu jednotlivcov i mužstva, z tohto pohľadu prevláda spokojnosť“

Tréner U14 Martin Stopka: „Podarilo sa nám zvýšiť kvalitu jednotlivcov i mužstva, z tohto pohľadu prevláda spokojnosť“

Tím FC Petržalka U14 odohral v priebehu jesene 13 majstrovských zápasov, v ktorých dosiahol 5 víťazstiev a 8 prehier. O zisku 15 bodov a priebežnom 9. mieste po polovici súťaže sme hovorili s trénerom mužstva MARTINOM STOPKOM.

Všetci vieme, aké okolnosti nás sprevádzali pri procese tvorby kádra pre túto kategóriu a tak hlavným cieľom bolo vytvoriť konkurencieschoný tím, vytvoriť partiu, nastaviť tréningový proces a pokúsiť sa zvýšiť celkovú kvalitu jendnotlivcov i mužstva. To sa nám podarilo,“ zhodnotil na úvod uplynulú jeseň kouč Martin Stopka.

„Je pravda, že v zápasoch s papierovo lepšími súpermi sme neboli dostatočne dlhý čas na lopte, súper získal prevahu a my sme, aj vďaka typológii hráčov, ťažili z individuálnej rýchlosti jednotlivcov a hrali na brejky. Pozitíva vidím v rôznorodosti hráčov. V tomto veku je pochopiteľné, že niekto vyniká vo vytrvalosti no chýba mu dynamika, ďalší má zmysel pre výber miesta ale neurobí správne rozhodnutie vo finálnej fáze. Zatiaľ ešte jednoducho niektorí hráči nemajú herné automatizmy pod kožou.“

Tréner Stopka prevzal mužstvo, ktoré pred rokom, pod hlavičkou U13, inkasovalo neraz dvojciferné prídely presahujúce dve desiatky inkasovných gólov. Pred sezónou sa musel vysporiadať s príchodom takmer 70% nových hráčov, nakoniec disponoval 27-členným kádrom. „Na jednej strane to bola a je obrovská výzva, na druhej strane toto je ročník, ktorý svojim spôsobom dopláca na minulosť. Nesťažujem sa, len objektívne hodnotím. Paradoxne, po tom, ako sme vytvorili kostru mužstva okolo šiestich hráčov, dalo o sebe vedieť ďalších desať až dvanásť hráčov, ktorí mali enormný záujem pôsobiť v našom mužstve. Ako som povedal v úvode, zloženie kádra bolo alfou a omegou doterajšieho priebehu jesene a od toho sa odvíjal aj ďalší tréningový proces a samotné výsledky a herný prejav,“ zdupľoval tréner Martin Stopka.

Jeho tím sa hotuje počas zimy posilniť a posunúť sa v tabuľke do vyšších poschodí. „Do tejto chvíle evidujem možnosť príchodu dvoch hráčov z bratislavského Interu, z môjho pohľadu by bolo vhodné posilniť sa tiež na brankárskom poste,“ povedal smerom k pohybu v kádri tréner Stopka. „Počas zimy by sme mali odohrať prípravné duely so súpermi  z Maďarska, Česka a so slovenskými mužstvami. Čaká nás Zlín, Hodonín, Györ, akadémia Gyirmót SE – to všetko sú kvalitní súperi. Budeme sa snažiť chalanov naďalej motivovať a verím, že počas zimy a v ďalšom období, zúročíme doterajšiu prácu v oblasti hernného prejavu. Áno, radi by sme hráčov priviedli k hre na jeden dotyk, budeme apelovať na pohyb a tiež preberanie lopty. Radi by sme otvárali hru od brankára, zlepšili herné činnosti jendotlivca a nezabúdame ani na význam utuženia kolektívu,“ dodal na záver tréner FC Petržalka U14 Martin Stopka.

Napíšte komentár