Tréner U15 Martin Stopka: „Počas zimy stúpla konkurencia, v tabuľke sa chceme na jar posunúť vyššie“

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Tréner U15 Martin Stopka: „Počas zimy stúpla konkurencia, v tabuľke sa chceme na jar posunúť vyššie“

Jarná časť sezóny klope na dvere a po zimnej prestávke je čas nazrieť do kuchyne našich tímov. Dnes začíname kategóriou U15, zverenci trénera MARTINA STOPKU zimovali v 1. lige starších žiakov na 6. mieste a na jar by radi atakovali vyššie priečky.

Káder neopustil ani jeden hráč a pribudli nám štyria, z tohto pohľadu by malo byť mužstvo posilnené. O tom, ako novici zapadnú do mužstva a aký bude ich vklad pre tím ukážu až samotné zápasy, no minimálne dvaja z nich by mohli reálne zabojovať o miesto v základnej zostave,“ komentoval zimné príchody tréner Stopka.

So zimnou prípravou môžem vysloviť spokojnosť. Január nám sťažili klimatické podmienky, kedy zamrzol trávnik a museli sme pristúpiť k vynúteným kompromisom. Celkovo však môžem povedať, že chalani odviedli v priebehu troch mesiacov kus poctivej roboty, absolvovali sme štvordňové sústredenie, ktorého hlavným cieľom bolo stmeliť partiu a odmakať osem tréningových jednotiek. Kemp splnil účel, prípravu hodnotím pozitívne,“ hovorí kouč 15-ky, no jedným dychom dodáva: „V poslednom období nás trápia zranenia. Nie som si istý, či v prvom zápase bude k dispozícii to najlepšie čo máme, niektorých hráčov trápia choroby.“

Práve spomínané januárové nízke teploty obrali mužstvo o medzinárodné prípravné zápasy s maďarskými klubmi Györom a Ferencvárosom. „Tieto zápasy by preverili našich chlapcov, no nič sa nedá robiť, zasiahla vyššia moc. Odohrali sme niekoľko kvalitných duelov, väčšinou chlapci nastupovali proti tímom U17 a čo je povzbudzujúce, starším rovesníkom sa vyrovnali fyzicky i futbalovo. Práve tieto stretnutia zároveň odhalili nedostatky niektorých hráčov širšieho kádra.“

Aká je teda pravda o šírke kádra v konkrétnych číslach? „Teší ma, že výrazne stúpla konkurencia a tak môžem hovoriť o štrnástich až pätnástich vyrovnnaných hráčoch. To je v porovnaní so záverom jesene nárast. Aj preto si myslím, že je v našich silách vylepšiť si na jar tabuľkovú pozíciu a atakovať vyššie priečky,“ neskrýva optimizmus tréner Stopka, no dostať chlapcov pod tlak konkrétnym tabuľkovým cieľom odmieta: „Pre nás je hlavným cieľom zachrániť ligu a pripraviť hráčov na „17-kový“ futbal. Mám isté tabuľkové očakávania, ale nerád by som ich vyslovovoval v tejto chvíli nahlas,“ dodal na záver tréner Stopka.

Tím U15 sa v prvom jarnom kole predstaví v sobotu 18. marca, kedy na domácom ihrisku privíta po zime tabuľkového suseda z piatej priečky – FC Spartak Trnava. Zápas má výkop o 10:00, v nasledujúcom kole o týždeň sa naši chlapci predstavia na ihrisku FK Inter Bratislava.

Napíšte komentár