Tréner U19 Martin Mikulič pred štartom 2. ligy: „V Myjave ostrá skúška ohňom“

„Prvý zápas a hneď proti tak kvalitnému tímu akým disponuje Myjava. Je to výzva pre mužstvo, ale aj pre trénerský tím.“
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Tréner U19 Martin Mikulič pred štartom 2. ligy: „V Myjave ostrá skúška ohňom“

Tím trénera Martina Mikuliča vstúpi v nedeľu do súťažnej sezóny duelom v Myjave. „Sme v štádiu budovania mužstva, ktoré potrebuje postupne zapracovať nových hráčov z mladšieho dorastu a ďalších bratislavských klubov. Čakajú nás kvalitné zápasy, náročnejšie v porovnaní s nižšou súťažou, to však neznamená, že by sme mali byť v tejto súťaži mužstvom do počtu. V neposlednom rade by sme chceli pripraviť mužstvo, ktoré by malo vyššie ambície v nasledujúcej sezóne,“ povedal o najbližších cieľoch tréner tímu U19 Martin Mikulič.

Príprava na novú sezónu bola rekordne krátka. Nič podobné som nezažil. Myslím si, že rozhodnutie riadiacich orgánov súťaže posunúť 1. kolo o dva týždne skôr, ako býva zvykom, nebolo ideálnym rozhodnutím, no rešpektujem ho. V kádri máme osem nových hráčov, čo je prakticky polovica kádra. Istý čas potrvá, kým sa mužstvo zohrá. Verím, že postupne sa prepracujeme k výsledkom zodpovedajúcim našim možnostiam.“

V príprave si dorastenci zmerali sily v dueli s A-tímom. „V konfrontácii s fyzicky a rýchlostne silnejším mužstvom boli nedostatky zreteľnejšie ako v zápasoch s rovesníkmi. Aj vďaka tomuto stretnutiu sme mohli odhaliť výraznejšie resty v defenzíve. Niekoľko tréningových jendotiek sme venovali ich odstraňovaniu,“ prezradil kouč Martin Mikulič, ktorého môže tešiť zaradenie viacerých zverencov do kádra A-tímu pre sezónu 2016/17.

Martin Walla, Ladislav Nagy, Dávid Marko a František Nespešný figurujú v kádri seniorského tímu trénera Dominika Tótha. „Toto je cesta. Pracujeme s víziou postupného zaraďovania mladších hráčov do A-čka a toto je signál, že by sa nám predstavy mohli postupne pretaviť do reality. Tak ako sa ukázal v minulej sezóne prínosom Čapla, tak by sa mohli uplatniť v seniorskom futbale aj ďalší mladí hráči.“

Mikuličovci“ sa predstavia v 1. kole 2. ligy st. dorastu ZSFZ v nedeľu (7.8.) na pôde Myjavy. S akými očakávaniami vycestujú dorastenci na Kopanice? „Čaká nás skúška ohňom. Prvý zápas a hneď proti tak kvalitnému tímu akým disponuje Myjava. Je to výzva pre mužstvo ale aj pre trénerský tím. Nemáme veľké oči, ale očakávam, že predvedieme solídny výkon, hráči dodržia stanovenú taktiku a mužstvo ukáže hernú tvár. S Myjavou sa nehrá každý deň, motivácia a chuť pobiť sa o dobrý výsledok nám rozhodne chýbať nebude,“ dodal na záver tréner Martin Mikulič.

Napíšte komentár