Odchádzajúce trio hráčov Petráš – Hečko – Lády: "Klubu prajeme len to najlepšie, Petržalka zostáva v našich srdciach!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Odchádzajúce trio hráčov Petráš – Hečko – Lády: „Klubu prajeme len to najlepšie, Petržalka zostáva v našich srdciach!“

Futbalový život to sú aj odchody a večný kolobeh v podobe zmien kádrov. Hovorí sa, že nie je dôležité ako príbehy začínajú, dôležité je, ako končia. V našom klube sa pred štartom zimnej prípravy lúčime s trojicou hráčov, ktorí zanechali výraznú stopu v novodobej histórii petržalského futbalu a ich odchod nemení nič na tom, že sú našou súčasťou aj naďalej. Na Petra Petráša, Františka Hečka a Františka Ládyho, ktorí mieria do iných klubov, sa zabudnúť nedá.

Patrí im naša vďaka za odvedené služby, patrí im náš rešpekt,“ povedal na úvod prezident klubu Marek Mojto. „František Hečko je pre mňa ikonický hráč. Dvojica Hečko – Uhlík to ťahala s nami od samých začiatkov, od 5. ligy. Uhlíka zradilo koleno a to mu znemožnilo ďalšie pokračovanie v kariére, Fero Hečko bol a zostáva pre fanúšikov akýmsi novodobým symbolom tohto klubu,“ vyslovil sa Marek Mojto a pridal spomienku aj na ďalšiu dvojicu hráčov: „Fero Lády sa bude navždy spájať s postupom do 2. ligy. Bol najlepším strelcom mužstva, odviedol v našich farbách poctivú robotu. A Pico Petráš? Tu ťažko niečo opisovať slovami – spolu s Halenárom, či Šebom – absolútna legenda klubu. V petržalskom drese okúsil Ligu majstrov, neváhal nám pomôcť ani v neľahkých časoch v nižších súťažiach. Mohol hrať vyššiu súťaž, ale prišiel a pomohol nám aj v 4. lige. Opora tímu na ihrisku, autorita v kabíne, hráč s charizmou. Všetkým trom patrí veľké poďakovanie, futbalová Petržalka si váži všetko, čo títo hráči pre náš klub urobili,“ povedal na margo odchádzajúcich hráčov prezident klubu Marek Mojto.

Oslovili sme aj samotných futbalistov. „Odohral som tu 6 rokov, najmä posledné tri sezóny, ovenčené tromi postupmi, boli krásne. Áno, Petržalka je moja srdcovka,“ hovorí už bývalý hráč František Hečko. „Pre fanúšikov je tento klub ich život. Je príjemné vnímať ich podporu a ja som vďačný, za prejavenú priazeň. Či už na tribúnach v minulosti, alebo v súčasnosti na sociálnych sieťach. Na Petržalku nedám dopustiť, nelúčim sa, ak mi to čas a povinnosti dovolia, budeme sa naďalej stretávať na tribúne počas zápasov, “ dodal Fero Hečko.

Féééro Láááády – znelo z tribún počas minuloročných stretnutí. Mašina na góly a najlepší kanonier treťoligovej sezóny si získal na svoju stranu priazeň fanúšikov prístupom a gólmi: „Zostávajú mi tie najkrajšie spomienky, pred očami mám prvý pokryk tribún s mojim menom, či prvý gól v drese Petržalky doma proti Bernolákovu. Na to sa nedá zabudnúť. Mohol som byť súčasťou výbornej partie, výborného tímu, odohrali sme veľa pekných zápasov, najmä tie, kde sme vyhrali tesne o gól, zostávajú pre mňa pamätnými. Fanúšikovia nám po zápasoch ďakovali, teraz je čas vysloviť moje veľké „ďakujem“ im a tiež klubu. Na Petržalku budem spomínať len v dobrom,“ hovorí František Lády

Tretí do partie je Peter „Pico“ Petráš. V tejto chvíli by mali zaznieť fanfáry… Klubová legenda, srdciar a rovný chlap na ihrisku aj mimo neho. Jeden zo symbolov klubu aj pre ďalšie generácie končí a uvoľňuje miesto mladším. „S Petržalkou sa mi spájajú tie najkrajšie a najemotívnejšie momenty kariéry, najmä v súvislosti s účinkovaním v Lige majstrov. Zostávajú mi priateľstvá, pekné spomienky na všetko a všetkých, ktorí k tomuto klubu patria a teda aj na fanúšikov. Oni sú dôležitou súčasťou klubu a prajem im, aby mali naďalej takú radosť z futbalu ako doteraz, aby sa tešili z napredovania petržalského futbalu a aby boli naďalej jeho dvanástym hráčom. Počas kariéry som hral vo viacerých mužstvách, pôsobil som tiež v Slovane, v Interi – nikdy som sa však nepovažoval za slovanistu, interistu, alebo petržalčana… Je však pravda, že Petržalku mám v srdci a k tomuto klubu budem mať vždy veľký rešpekt a úctu,“ povedal Peter Petráš.

Futbalový život plynie rýchlo a prišiel čas rozlúčiť sa s našimi veľkými oporami.  HEČKO – PETRÁŠ – LÁDY… petržalská futbalová rodina nezabúda a vieme si predstaviť, že ak by teraz zamávali títo hráči z plochy na rozlúčku tribúnam, zožali by obrovský aplauz a standing ovation. Ďakujeme páni, tlieskame vám! I.W.E.


Článok sme aktualizovali a prinášame Vám aj vyjadrenie samotných hráčov:

František Hečko: ,,Jednoducho prišiel čas reálne zhodnotiť možnosti, s predstaviteľmi klubu sme si situáciu osobne ozrejmili na stretnutí, v skutočnosti sme ani nemali o čom dlho debatovať a skôr to bolo priateľské posedenie. Aj napriek tomu, že nie som člen kádra, viem, že som vždy v Petržalke vítaný a ako som povedal, rád sem budem chodiť.“

František Lády: „Narovinu, z Petržalky som odísť nechcel, ale rozhodnutie trénera a vedenia klubu absolútne rešpektujem. Klub sa rozhodol vzdať mojich služieb minulý štvrtok, v tom čase som bol týždeň mimo Bratislavy kvôli študijným povinnostiam v Jasnej. Vedeniu ďakujem za šancu hrať v Petržalke, je pravda, že môj odchod som si predstavoval trochu inak, ale aj takéto situácie prináša futbal. Vnímam aj reakcie fanúšikov na sociálnych sieťach, rád by som upresnil, že v žiadnom prípade nevnímam môj odchod z Petržalky v súvislosti s nejakými neférovými krokmi vedenia klubu.

Peter Petráš: ,,Vážim si postoj manažéra Kalinu, ktorý prišiel za mnou osobne, stretli sme sa u mňa doma a vyjasnili sme si budúcnosť. Okrem toho, že bol v tom čase môj nadriadený, je to pre mňa aj kamarát, povedali sme si chlapsky z očí do očí ako situáciu vnímame a v podstate sme sa zhodli.“

 

 

2 Komentáre

  1. Jaro

    Divím sa vedeniu klubu FC že si v situácii, keď sa zranil Ďurek dovolil pustiť takého skvelého futbalistu akým bol a je Hečko. Rovnako považujem za hlúposť pustiť takého skvelého útočníka akým je Lády. Asi museli mať tréneri zatemnené oči keď mu v poslednej dobe dávali šancu iba na pár minút.

  2. Pavel Dolník

    Pracoval som tiež ako trener ale prepustit tych dvoch stálich hráčou a ktomu takého strelca golou bych si nedovolil.Viem že každý je nahraditeľný ale mi hráme druhú ligu a tu treba viac rozmýšlať pre budúcnosť a to neni akupovanie potom hráčouz za veľké peniaze.Borbély by to mal vediet ved vie ako by to bolo sním keby nebol perpektivný a tý dvaja nato aspon v druhej lige nato mali a nie za velké peniaze.Smelo tu mali biť eše tri štyri roky aspoň v druhéj lige nsato mali.Vidím tam viac hráčou ktorých by som miesto odchádzajúcich asi tažko postovil do základu.Ved to je vyditelné že niektorý sú daleko slabší.Čím to je?Vydia to diváci a vy s trenerom to nevydíte alebo nechcete? CHcem Vám len povedať že nepoznám osobne ani jednoho hráča tak nemám dôvod niekoho hanit lebo chválit k niekoho prospechu.Jedno ale viem že hráči za prestupové peniaze a slľuby nikddy nebudú milovať Petržalku teda jej fudbal a divákou.

Napíšte komentár