U17: Tréner Horváth: „Jarným cieľom herný systém a umiestnenie do 5. miesta“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

U17: Tréner Horváth: „Jarným cieľom herný systém a umiestnenie do 5. miesta“

Sedemnástka vstúpila do jarnej časti II. ligy mladšieho dorastu domácou prehrou s vysokým favoritom a lídrom tabuľky Spartakom Myjava v pomere 1:3. Pred trénerom JÁNOM HORVÁTHOM stojí na jar neľahká úloha, zopakovať jesenné výsledky bez viacerých opôr, ktoré sa posunuli o kategóriu vyššie. Nahradiť Vallsa Polonyiho, Majchera, T. Horvátha, Kristína, či Žigu nebude jednoduché.

Ich odchody cítime, zároveň je tu priestor pre ďalších hráčov a čakateľov na základnú jedenástku ukázať futbalové kvality. Budem úprimný, s prípravou nie som vnútorne spokojný najmä s ich nasadením a prístupom. Nevidím, že by sa trhali za šancou pobiť sa o miesto v základe, nevidím nezlomnú túžbu presadiť sa. Chýba mi väčšie chcenie a vášeň pre futbal,“ posťažoval si tréner Horváth.

Podľa týchto slov, ak chce z hráčov dostať viac, bude musieť zapracovať na mentálnom rozvoj svojich zverencovi. Prípravu však ovpylvnili aj ďalšie faktory. „Vieme aké boli podmienky v januári. Taká zima príde raz za päťdesiat rokov. Nič sa nedá robiť, jednoducho to musíme akceptovať. A klimatické podmienky sa podpísali aj pod zranenia, choroby hráčov a tak kompletnú prípravu absolvovalo len veľmi nízke percento. Aby som bol konkrétnejší, maximálne šesť hráčov absolvovalo minimálne 80% z celkového objemu prípravy, čo je pri 19 hráčoch málo. Aj preto sme nastupovali do zápasov v príprave s veľkými improvizáciami,“ doplnil tréner Horváth.

Jeho slová možno nebudia optimizmus, ale treba vziať do úvahy skutočnosť, že už samotné posunutie piatich hráčov o kategóriu vyššie možno považovať za úspech. „Potencionálne vidím ďalších troch-štyroch chlapcov, ktorí by zodpovedali výkonnostne vyššej kategórii, ale v tejto chvíli by nezapadli do kategórie U19 z pozície postov. Verím, že počas jari pribudnú ďalší adepti.“

Napriek výbornému tabuľkovému postaveniu, tréner Horváth označil za jarný cieľ naplnenie spoločnej klubovej filozofie z pohľadu herného systému. „Stanovili sme si v klube koncepciu herného systému všetkých kategórií s rozostavením 4-4-3 a považujem za dôležité, aby si naň chlapci zvykali už v tomto veku. Samozrejme, máme aj čiastkové ciele a nimi sú kvalitné výkony a najmä výsledky, ktoré by nám zaručovali v konečnej tabuľke umiestnenie v prvej päťke,“ doplnil tréner Ján Horváth.

Jeho mužstvo sa v najbližšom zápase predstaví dnes (sobota 19.3.) v zápase 19. kola II. ligy mladšieho dorastu na ihrisku FKM Karlova Ves Bratislava. „Čaká nás bratislavské derby, chlapcom motivácia nechýba, viem, že sa dobre poznajú, píšu si a tak je o rivalitu a náboj zápasu postarané. Verím, že podajú dobrý výkon a odvezieme si prvé jarné body,“ dodal na záver tréner Horváth.

Duel s FKM Karlova Ves Bratislava má plánovaný výkop o 12:30.

Napíšte komentár