U19: S piatimi posilami z úspešnej sedemnástky, Mikuliča nahradil tréner Šinál

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

U19: S piatimi posilami z úspešnej sedemnástky, Mikuliča nahradil skúsený tréner Marko

Devätnástka zaznamenala pred štartom zimnej prípravy niekoľko zaujímavých príchodov a to nielen v kádri, ale aj v realizačnom tíme. Po odchode petržalskej legendy Martina Mikuliča, prevzal post hlavného trénera skúsený tréner Karol Marko. V tandeme so STANISLAVOM ŠINÁLOM absolvovali s tímom kompletnú zimnú prípravu.

Ponuka prišla nečakane, situácia sa vyvinula tak, že som prišiel k mužstvu tesne pred začiatkom prípravy. Pre mňa to bola jednoznačná voľba, o ničom som nepotreboval premýšlať, predsa len, kategória U19 je blízko k mužskému futbalu a pre mňa je zaujímavé vnímať ho aj z tejto stránky“ hovorí nový asistent trénera Šinál.

Prácu trénera Mikuliča som poznal veľmi detailne a tak stav a úroveň tímu neboli pre mňa prekvapením. Kondičné resty niektorých hráčov sme sa snažili dohnať počas prípravy, skôr nás trápila neúplnosť kádra. Aj preto registrujeme príchod viacerých hráčov z kategórie U17,“ komentuje pohyb Šinál. Do kategórie U19 sa posunuli z nižšej kategórie Pablo Valls Polonyi, Tomáš Horváth, Ivan Žiga, Lukáš KristÍn a Patrik Majcher. „Stavili sme na to, že v sedemnástke podávali stabilne dobré výkony a mohli by byť platnými posilami aj v U19-ke,“ doplnil tréner Šinál.

Pohyb v kádri nastal aj smerom von. Do seniorskej kategórie odišiel už pred začiatkom zimnej prípravy Marek Bončo. „Samozrejme, je to citeľná strata, na druhej strane, v jeho prípade to nie je nič neočakávané. Mužstvu odišla vodcovská osobnosť, je na ostatných, aby využili príležitosť a možnosť plnohodnotne ho nahradiť.“

Mužstvo U17 odohralo v príprave sedem stretnutí, trénera Šinála mrzí neodohraný zápas s maďarským Ferencvárosom v dôsledku nepriaznivých klimatických podmienok. Kouč si pochvaľoval zápasy so staršími „seniorskými“ mužstvami, ktoré mužstvo zocelili po fyzickej stránke, s herným prejavom bol najspokojnejší po dueli s dorastom Interu a mužmi Offenbachu po remíze 4:4. Optimizmus a dobrú náladu v mužstve narušil až prvý jarný zápas s lídrom tabuľky Spartakom Myjava. Kvalitatívne naši chlapci nestíhali súperovi a musia sa otriasť z vysokej prehry 0:11.

Sami si kladieme otázku, kde sme zlyhali. Chlapci nezvládli zápas v hlavách. Na ihrisku zabudli na herný prejav z prípravy a nedostali sa do svojej hry. Netajím sklamanie, ale pred nami je ešte celá jarná sezóna. Aj naďalej platí, že naším cieľom je umiestnenie v hornej polovici tabuľky a predovšetkým pripraviť čo najviac hráčov pre seniorský futbal,“ dodal na záver Šinál.

Jeho mužstvo sa pokúsi odčiniť vysokú prehru už dnes (sobota 19.3.) v zápase 19. kola II. ligy SD na ihrisku aktuálne siedmeho tímu tabuľky FKM Karlova Ves Bratislava. Zverencom trénera Šinále patrí aktuálne deviata priečka.

Napíšte komentár