Úspech FC Petržalka U12 na turnaji Future Cup 2018 v Maďarsku – 3. miesto!

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Úspech FC Petržalka U12 na turnaji Future Cup 2018 v Maďarsku – 3. miesto!

Počas víkendu (25.-26.8.2018) sa zverenci trénera Michala Demetera zúčastnili na prestížnom medzinárodnom mládežníckom turnaji Future Cup 2018 v Budapešti a v konkurencii 20 mužstiev z 9 krajín vybojovali skvelé 3. miesto.

V základnej skupine si Petržalčania poradili s maďarskými klubmi MSE Marosvásárhely a Dunakeszi VSE zhodne 4:0 a po remízach so Zbrojovkou Brno 2:2 a švajčiarskym FC Lugano 0:0, sa prebojovali do finálovej fázy.

V osemčlennej skupine zaznamenali tri víťazstvá, dve remmízy a dve prehry a s celkovým skóre 11:6 sa prebojovali do súboja o medialy. V ňom sa stretli opäť s českým FC Zbrojovka Brno a po remíze 1:1 rozhodovali o držiteľovi bronzovej priečky pokutové kopy. V nich mali viac športového šťastia zverenci trénera Demetera a po výhre 1:0 na penalty sa tešili z celkového 3. miesta.

Kouč FC Petržalka U12 Michal Demeter vyzdvihol okrem umiestnenia aj herný prejav mužstva: „Na turnaji, ktorého sa zúčastnilo 20 mužstiev z 9 krajín, sa nám podarilo obsadiť vynikajúce 3. miesto! Pred nami skončil len víťaz turnaja Sturm Graz a druhý v poradí Galatasaray Istanbul. Ešte viac ako samotné tretie miesto ma teší hra, ktorou sme sa k nemu dopracovali. Ani v jednou zápase sme neboli herne horším mužstvom , práve naopak. Väčšinou sme diktovali my tempo hry, hrali sme pekný ofenzívny futbal s množstvom kombinácií a príležitostí na strelenie gólu. Bolo pekné sledovať, ako na začiatku turnaja s nami nikto nepočítal a v jeho priebehu sme sa vypracovali na mužstvo, ktoré budilo rešpekt aj u tých najsilnejších súperov. Na našich hráčov bola naozaj radosť sa pozerať, každý jeden si zaslúži veľkú pochvalu a uznanie, pretože na veľmi kvalitne obsadenom turnaji urobili obrovskú reklamu nášmu klubu.“

VÝSLEDKOVÁ ČASŤ:

Základná skupina:

FCP – MSE Marosvásárhely (Maď.) 4:0 Góly: Šubert 2, Ďurdík 2
FCP – Dunakeszi VSE (Maď.) 4:0 Góly: Sagan 2, Ďurdík, Šubert
FCP – FC Zbrojovka Brno (Čes.) 2:2 Góly: Kusalík, Ďurdík
FCP – FC Lugano (Švaj.) 0:0

Finálová skupina:

FCP – Orbita Bukowno (Poľ.) 4:0 Góly: Hlavatý 3, Brnula
FCP – Galatasary Istanbul (Tur.) 0:0
FCP – DAC Dunajská Streda 2:0 Góly: Šubert, Sagan
FCP – FC Zbrojovka Brno (Čes.) 3:2 Góly: Brnula 2, Šubert
FCP – CFR Kluž 1:1 (Rum.) Gól: Šubert
FCP – Sturm Graz (Rak.) 1:2 Gól: Šubert
FCP – Balmaz Olasz Focisuli (Maď.) 0:1

Zápas o 3. miesto:

FCP – FC Zbrojovka Brno 1:1, 1:0 p.k. Gól: Mozola

KÁDER FC PETRŽALKA U12: Šimon Melo, Alex Barilla, Adam Ďurdík, Samuel Šubert, Jakub Kusalík, Adam Mozola, Ján Brnula, Maxim Meszár, Nicolas Sagan, Martin Hlavatý, Šimon Vlna. Tréner: Michal Demeter.

  

 . 

Napíšte komentár