Už zajtra derby v Prievoze proti Slovanu „B“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

V nedeľu derby v Prievoze proti Slovanu „B“

Súboj lídra tabuľky s najlepšie strieľajúcim mužstvom 3. ligy, duel Petržalky na pôde béčka bratislavského Slovana alebo jednoducho – derby. Tak by sa dal charakterizovať šláger 24. kola, v ktorom zabojuje náš tím o jarnú neporaziteľnosť na pôde tímu, o ktorom sa pred jarnou časťou vyjadril tréner Borbély ako o najväčšom favoritovi na postup. Dodajme, že tým mieril najmä na šírku kádra belasých a možnosti nominovať do treťoligových duelov hráčov s bohatými skúsenosťami z najvyššej súťaže.

Ale späť k nášmu mužstvu. Minulý týždeň na domácom ihrisku zdolal tím trénera Borbélyho húževnatý tím z Ivanky pri Dunaji 3:1. Zlomiť súpera sa podarilo až v poslednej dvadsaťminútovke. Viac o stretnutí hovorí František Hečko. Súper bol fyzicky zdatný a kompaktný v obrane. My väčšinou premeníme jednu z úvodných gólových šancí, to sa tentoraz nestalo a dostali sme sami seba pod tlak. V úvode druhej časti hry sme mali hluchú desaťminútovku a inkasovali sme zbytočný gól. Ukázali sme však silu a charakter a podarilo sa nám duel doviesť do víťazného konca,“ komentuje duel autor autor prvého gólu Hečko: „Do priestoru som išiel naslepo, lopta prešla asi cez troch hráčov. Našťastie lopta sa odrazila od brvna do bránky. Cítil som, že by tam lopta mohla prísť, som rád, že to tam padlo.“

Opora zadných radov Valentin Majerčák hovoril o nakopávaných loptách, ktoré v istých pasážach robili našim zadákom menšie problémy. „Nezaisťovali sme sa tak ako by sme mali s Kubom Hrnčárom. Počas prestávky sme si veci vydiskutovali, myslím si, že vo zvyšku zápasu sme odohrali zápas bez výrazných chýb. Mali sme počas celého stretnutia územnú prevahu, súper bránil s deviatimi hráčmi a predsa bojoval dlho o remízu. Nebývame často v takýchto situáciách, ale práve takéto víťazstvá nás zoceľujú. Najmä po psychickej stránke nie je ľahké zvládnuť takéto zápasy, kedy je skóre 1:1 a všetci hráči súpera sú stiahnutí,“ vyzdvihol tímového ducha mužstva obranca Majerčák.

Do hľadiska zavítalo 1138 divákov, opäť štvorciferné číslo v kolónke návštev. Téma, ktorá rezonuje na úrovni 3. ligy ako rarita a zároveň je poklonou pre petržalských fanúšikov. Aj proti tímu z nižších poschodí tabuľky prišla veľmi pekná návšteva. Už se teším na nedeľňajší duel proti Slovanu. Pred polrokom počas jesennej časti zavítalo na stretnutie viac ako 2000 divákov, čo je na 3. ligu neuveriteľná návšteva. Pre mňa bude duel v Prievoze špeciálny aj preto, že sa s chalanmi z tábora súpera veľmi dobre poznám, sme kamaráti, stretávame sa. Samozrejme, nechýbajú ani podpichovačky, hecovačky. Teším sa na divákov, ideme od zápasu k zápasu a ja verím, že po záverečnom hvizde sa budeme tešiť z víťazstva my,“ dodal na záver Valentin Majerčák.

Derby ŠK Slovan Bratislava „B“ – FC Petržalka (nedeľa 6.5.) má stanovený výkop o 10:30, hlavnou rozhodkyňou bude Petra Pavlíková, na čiarach jej budú asistovať Tomáš Straka a Dušan Štofik.

 . 

  

Napíšte komentár