V Komárne dnes v zápase 3. kola súboj prvého s druhým, bez straty bodu už len FC Petržalka

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

V Komárne dnes v zápase 3. kola súboj prvého s druhým, bez straty bodu už len FC Petržalka

Vyrovnanosť druholigového pelotónu najviac dokumentuje skutočnosť, že už po 2. kole v tabuľke figuruje len jedno mužstvo s plným bodovým ziskom. Áno – je ním práve FC Petržalka. Po víťazstve nad Lokomotívou Košice zvládli zverenci trénera Borbélyho aj koncovku domáceho duelu s béčkom Žiliny a gólom Erika Prekopa v záverečnej desaťminútovke naklonili víťazné misky váh na svoju stranu. Víťazstvom 2:1 sa odpútali na dva body od svojich prenasledovateľov.

Tréner Borbély komentoval pozíciu lídra tabuľky s nadhľadom. „Je to len začiatok súťaže, nie je možné z toho robiť žiadne závery. My sme si v pondelok oddýchli a od utorka sme začali s prípravou na sobotňajšieho súpera z Komárna,“ hovoril po dueli so Žilinou: „Odohrali sme zaujímavý zápas, diváci si prišli minulú nedeľu na svoje. Na obidvoch stranách si mužstvá vypracovali šance, my sme mali výborný vstup do zápasu, hostia prebrali iniciatívu v závere prvej časti hry. Pomohla nám aktívnejšia hra v druhej časti hry, kedy sme napádali Žilinu vysoko a z toho rezultovali naše šance a nakoniec aj víťazný gól.“

Jedna vec sú výsledky, tá druhá herný prejav mužstva. Aj v tomto smere mohli byť diváci spokojní. Najmä akcia z ktorej rezultoval prvý gól spĺňala najvyššie kritériá. Kavoňov dôraz v strede poľa priniesol zisk lopty, Piroska ukázal prehľad v hre a milimetrovú presnosť, Gašparovič trpezlivosť a cit pre finálnu prihrávku a Turčák sebavedomie a chladnokrvnosť v zakončení, keď z prvej prekonal gólmana Žiliny. Krásna akcia s gólovým zakončením ako z futbalovej učebnice. „Chlapci majú kvalitu. To treba uznať. Nech by sme sa bavili o ktoromkoľvek hráčovi kádra, má svoje kvality. Nie je to pre mňa nič nové, dokazovali to aj v minulej sezóne v nižšej súťaži a potvrdzujú to na každom tréningu. V nedeľu predviedli, nielen pri gólovej akcii, čo všetko na ihrisku dokážu,“ zložil poklonu svojim zverencom tréner Borbély.

V spojitosti s návštevou kola (1335 divákov) nemožno nesúhlasiť s pondelkovým titulkom v denníku Šport, ktorý hlásal – futbalový boom v Petržalke! A po týždni je tu dnes opäť nová výzva v podobe zápasu 3. kola v Komárne. Duel jediného tím bez straty bodu s tabuľkovo druhým domácim KFC Komárno je šlágrom kola a Petržalčania sa pokúsia opäť vybojovať trojbodový vklad do tabuľky a uspokojiť očakávania fanúšikov doma i na štadióne v Komárne.

Duel KFC Komárno – FC Petržalka má stanovený výkop o 17:00, hlavným rozhodcom stretnutia je Július Straka, na čiarach mu budú asistovať Radoslav Bobko a Adam Jekkel.

  

 . 

Napíšte komentár