V Komárne prehra 0:2

Po domácej výhre nad rezervou MŠK Žilina cestovali čiernobieli na pôdu KFC Komárno. Tento zápas odohrala Petržalka v rámci 3. kola II. ligy. Udalosťou týždňa v našom klube bol návrat bývalého kapitína Petra Petráša, ktorý sa vrátil do Petržalky z Interu Bratislava. Tréner Borbély ho ihneď zaradil do základnej zostavy. Martin Privrel sa posunul do stredu zálohy. K dispozícii realizačnému tímu nebol Patrik Kavoň ani Fero Hečko. Šláger kola, ktorý sledovalo vyše 800 divákov, medzi ktorými nechýbala početná skupina fanúšikov Petržalky, ako i skupinka priaznivcov FK DAC 1904 Dunajská Streda, priniesol mnoho vzruchu. Dva góly, červenú kartu pre hosťujúceho Samuela Ďureka, mnoho osobných súbojov, faulov ďalších šancí na gól ako aj iné napínavé momenty. V čele realizačných tímov stáli dnes domáci Jozef Olejník a tréner Petržalky Balász Borbély. Obaja tréneri majú veľa spoločného. Obaja hrávali za DAC Dunajská Streda i za Petržalku. Obaja boli na ihrisku dôrazní a nekompromisní. Obaja hrali na poste stopérov, hoci Balázs Borbély veľa odohral aj na poste defenzívneho stredopoliara. Jeden aj druhý dávajú do hry svojich tímov okrem iného dôraz, fyzickú silu a pripravenosť svojich zverencov. Chrbát Frederikovi Valachovi dnes kryl Michal Petrovič. Petržalská rodina sa rozrástla o novú členku, keď sa brankárovi Milanovi Valašikovi narodila zdravá dcérka Ella. Čerstvému otcovi srdečne blahoželáme.

KFC Komárno – FC Petržalka 2:0 (1:0)

Góly: 19., 48. Nurkovič

Zostavy:
Komárno: Slávik – Popović, Ondruš, Antálek, Šurnovský – Domonkos, Zemko, Matić, Mikeš (82. Szikonya), Duda (74. Luzin) – Nurković (88. Fronc)

Petržalka: Valach – Ďurek, Petráš, Sopúch, Nemec – Turčák (83. Čerňanský), Privrel, Vician (72. Iván), Gašparovič – Piroska – Prekop (46. Lády)

Domáce víťazstvo nad MŠK Žilina B pozitívne naladilo hráčov, trénerov i fanúšikov Petržalky do ďalších druholigových súbojov. V 3. kole II. ligy sme boli hosťami v Komárne. Hneď v úvode pohrozil český legionár v domácom drese Lukáš Duda. Jeho šancu Valach odvátil najskôr hlavou, potom chytil dorážku. Na opačnej strane kontroval rovnako Lukáš Gašparovič. Matej Slávik v domácej bráne jeho strelu vyrazil. V 10. minúte chytil náš brankár strelu Gorana Matiča. V 19. minúte udreli domáci. Po Valachovom nedôraznom vyboxovaní sa dostal k lopte domáci kapitán Samir Nurkovič a strelou prekonal brankára Petržalky. O chvíľu domáci kapitán namieril svoj lob vedľa Valachovej svätyne. O tri minúty bol Matej Slávik pri lopte skôr ako Petržalčan Turčák. V 37. minúte bol Valach na mieste pri slabej hlavičke aktívneho Nurkoviča. V závere prvého polčasu dostal od hlavného arbitra Júliusa Straku po faule červenú kartu Samuel Ďurek. Tento zákrok bol iba vyústením viacerých dôrazných zákrokov predtým, pri ktorých ostala píšťaľka rozhodcu nemá. Po upokojení vášní tak dohrávala Petržalka druhý polčas oslabená o jedného hráča a musela doťahovať jednogólové manko.

Do druhého dejstva vymenil Erika Prekopa František Lády. Komárno udrelo druhýkrát v 48. minúte, keď sa po centri z pravej strany presadil znovu Samir Nurkovič. Situácii predchádzal sporný moment, kedy sa po kontakte domáceho hráča s Lukášom Gašparovičom hostia márne domáhali pokutového kopu. V 56. minúte vyrazil Valach strelu všadeprítomného Samira Nurkoviča. Najväčšia šanca na zníženie prišla pre Petržalku v 68. minúte. Priamy kop Gašparovča ale skvele reflexívne vyrazil na roh Matej Slávik. V 75. minúte netrafil dobre loptu striedajúci Dominik Iván. V hektickom závere stretnutia ešte neplatil gól Petržalky pre ofsajd. V 90. minúte ešte Frederik Valach zneškodnil priamy kop domáceho kolektívu a tak sa po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Júliusa Straku tešili z víťazstva 2:0 hráči KFC Komárno.

V dnešnom zápase ťahali naši futbalisti za kratší koniec. Súper bol lepší, dôraznejší v osobných súbojoch, zbieral odrazené lopty a premenil svoje šance. Červená karta navyše výrazne pribrzdila snahy nášho tímu o vyrovnanie. Meter, ktorý zvolil hlavný arbiter Straka bol benevolentný k tvrdým zákrokom, ktoré sú často zbytočné a môžu viesť k zraneniu hráčov jedného či druhého tímu. Okrem toho zvyšujú napätie na lavičkách i medzi fanúšikmi, ktorí potom viac sledujú dianie v sektore súpera ako na ihrisku. Navyše kúskovanie hry, prestoje a iné veci zabraňujú plynulosti hry a narušujú zápasové tempo. So všetkými týmito atribútmi sa dnes lepšie vysporiadali domáci futbalisti. Kapitán Samir Nurkovič bol najlepším hráčom na ihrisku a dvoma gólmi potvrdil prečo nosí kapitánsku pásku. Veľmi dobre hral aj Lukáš Duda a brankár Matej Slávik.

Z Petržalky odohral výborný zápas napriek prehre Lukáš Gašparovič, v obrane bolo cítiť prítomnosť Petra Petráša, v zálohe naopak absenciu Patrika Kavoňa, ktorému práve fyzický spôsob hry vyhovuje, nevypustí jeden súboj a behá až do konca zápasu. Svoj tradične kvalitný výkon podali Piroska i Turčák. Hru sa snažil oživiť striedajúci Lády. Vyššia súťaž prináša so sebou rozličné úskalia, s ktorými sa musia najmä naši mladí hráči naučiť žiť a vyrovnať sa s nimi v hlavách i nohách na ihrisku. Len ťažké zápasy s nepríjemnými súpermi nás môžu všetkých veľa naučiť.

Najbližšie nás čaká zápas už v stredu 8. augusta o 18:00. V 2. kole Slovnaft Cupu nám žreb nadelil ambiciózny tím OFK Dynano Malženice. Tento zápas odohráme na súperovom ihrisku v Malženiciach. Veríme, že hráči a realizačný tím hodia túto prehru rýchlo za hlavu a v najbližších zápasoch potešia verných fanúšikov opäť peknou hrou a priaznivým výsledkom.