V Lozorne opäť rozdielom triedy – víťazstvo 4:1!

Víťazná dohrávka v Bernolákove pozitívne naladila tím FC Petržalka na nasledujúci zápas na pôde Lozorna. Tento zápas odohrali naši futbalisti v rámci 20. kola III. ligy Bratislava. Diváci, ktorí zavítali v toto pekné nedeľné popoludnie na štadión v Lozorne videli zaujímavý zápas, ktorý ovplyvnil silný vietor. Obsahoval päť gólov, z ktorých najmä tie ktoré vsietili Petržalčania Boris Turčák a Ivan Minčič boli naozaj výstavné. Pre vysokého stopéra Minčiča to bol zároveň premiérový gól v našom drese. Od začiatku stretnutia zasiahli do hry Dávid Marko namiesto Patrika Kavoňa, Tino Miguez namiesto Michala Maca a odcestovaného Jakuba Hrnčára nahradil Fero Hečko. Ako striedajúci hráči zasiahli do zápasu aj uzdravený Matúš Hitka, mladý Erich Petriľák, a aj zimná posila z Rovinky Marko Vizváry.

ŠK Lozorno – FC Petržalka 1:4 (0:2)

Góly: 6. Sagula – 14. Lády, 31. Tino Miguez, 51.Turčák, 56. Minčič

Lozorno: Javorský – Sagula, Karas, Horvát, Bašista, Repiský, Šcepka (63. Abiola), Klinko (46. Poncer), Švajdlenka (74. Juričkovič), Diviš (71. Kováč), Gecler

Petržalka: Valašik – Hečko, Majerčák, Sopúch, Horvát (79. Hitka) – Lády (70. Petriľák), Marko (46. Minčič), Gašparovič (75. Vizváry), Turčák – Piroska – Miguez (46. Hutta)

Po stredajšej výhre v dohrávanom zápase 16. kola III. ligy Bratislava na ihrisku Bernolákova, si zverenci trénera Borbélyho zmerali sily s kolektívom ŠK Lozorno, FO. Do zápasu vstúpili lepšie domáci futbalisti. V 3. minúte musel Valašik odkopnúť loptu pred domácim kanonierom Geclerom. V 6. minúte otvoril skóre strelou priamo z rohového kopu s prispením vetra Jakub Sagula. Petržalka odpovedala v 14. minúte keď skóroval presnou strelou František Lády. V 20. minúte poslal svoj priamy kop tesne nad brvno opäť Sagula. V 32. minúte nevzdal súboj Lády, posunul loptu Tinovi Miguezovi, ktorý poslal Petržalku do vedenia 2:1. Z následného výkopu domáci neprekvapili Valašika. V 42. minúte hlavičkoval zblízka vedľa Petržalčan Hečko. V závere polčasu ešte nezvýšil náskok hostí v dobrej pozícii agilný Lády. Prvý polčas tak Petržalka otočila z 1:0 na 2:1 vo svoj prospech.

Do druhého dejstva poslal kouč Balázs Borbély na ihrisko dvojicu Ivan Minčič a Lukáš Hutta. V 51. minúte strelil exportný gól kapitán Petržalky Boris Turčák, ktorého strela z rohu šestnástky skončila v hornom rohu Javorského brány. O tri minúty dorážal loptu do brány striedajúci Hutta. Domáca obrana ju odvrátila z bránkovej čiary a hoci útočník Petržalky reklamoval gól, stav ostal nezmenený. V 56. minúte sa už ale zmenil, keď si na center Pirosku nádherne naskočil Ivan Minčič a hlavou zvýšil na 4:1 pre Petržalku. V 64. minúte netrafil presne neúnavný Lády. O dve minúty netrafil dobre loptu v dobrej pozícii domáci Dominik Švajdlenka. O tri minúty mieril nad z priameho kopu Lukáš Gašparovič. V 84. minúte sa vyznamenal pozorný Milan Valašik, ktorý skvele vyrazil pokus domáceho kolektívu. Do konca zápasu sa už stav nezmenil a tak sa mohli hráči Petržalky radovať z víťazstva nad Lozornom 4:1. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Rastislava Tanglmayera tak zamierili čiernobieli k svojim verným priaznivcom a vychutnali si tradičné oslavy víťazstva a poďakovanie od fanúšikov za výkon i trojbodový zápis.

Dnešný zápas bol testom najmä pre psychiku našich futbalistov, ktorí museli otáčat nepriaznivý stav po rýchlom úvodnom góle. Do polčasu sa im to podarilo a v druhej časti hry dvomi ďalšími gólmi zlomili odpor nepríjemného súpera. Z obrancov vynikol najmä striedajúci Minčič, ktorý sa presadil aj gólovo, vyhrával súboje a z pozície „šestky“, sa zapájal aj do rozohrávky. Svoj obvyklý výkon podali Majerčák a Sopúch. Aktívny aj smerom dopredu bol i Ladislav Horvát. Vpredu si odviedli zodpovedne a kvalitne svoju prácu kapitán Turčák i Juraj Piroska.

Gólovo tím opäť potiahol i Tino Miguez spolu s výborným Františkom Ládym, ktorý patril medzi najlepších na ihrisku. Slušne zahral i mladý Erich Petriľák na pravom krídle. Hráčom a realizačnému tímu vedenému dvojicou bývalých stopérov Balázsom Borbélym, ktorý ale hrával aj v strede zálohy počas bohatej a úspešnej kariéry, a Dominikom Tóthom srdečne blahoželáme k ďalšemu vvíťazstvu. Veríme, že v podobnom duchu, budú pokračovať aj naďalej. Najbližšie sa náš tím predstaví na domácom trávniku v Ovsišti. V nedeľu 15.4.2018 o 10:30 privítame kolektív FK Rača Bratislava, v ktorom pôsobia aj viacerí naši bývalí hráči. Sme presvedčení, že tento atraktívny zápas priláka na náš štadión veľa divákov, ktorí budú odchádzať spokojní po dobrom futbale a priaznivom výsledku pre ich milovaný klub FC Petržalka.