V Malženiciach prehra 1:3, lúčime sa so Slovnaft Cupom

Po porážke od KFC Komárno nastal čas, aby sa FC Petržlaka predstavila v tohtoročnom vydaní Slovnaft Cupu. Žreb im v 2. kole nadelil nováčika III. ligy Západ, kolektív OFK Dynamo Malženice. Zápas odohrali naši futbalisti na súperovej pôde. Realizačný tím Petržalky vedený trénerom Balázsom Borbélym urobil oproti ligovému zápasu viacero zmien. Do brány išiel Michal Petrovič. V základnej zostave sa objavili Oliver Vecsei, Fero Hečko, Ladislav Horvát, Alex Iván, Michal Maco, Bruno a František Lády. Na súpiske neboli Peter Sopúch, Samuel Ďurek, Martin Privrel ani brankár Frederik Valach. 650 divákov, medzi ktorými tradične nechýbali priaznivci Petržalky videlo štyri góly z toho jeden vlastný, dôraznú hru, dobre organizovanú defenzívu domácich ako aj iné zaujímavé momenty. Náhradným brankárom bol dnes mladý Peter Sokol. Azda najznámejším menom na domácej súpiske bol bývalý hráč Ružomberka českého Bohemiansu Praha, Senca či Pohronia Pavol Orolín. Tento šikovný ľavák ukázal bohužiaľ pre Petržalku svoju kvalitu aj v dnešnom meraní síl. Na zápase bol prítomný aj „nesmrteľný“ kanonier, Milan Strelec, ktorý napriek veku 45 rokov stále dáva góly v klube ŠK Krasňany a popri tom si zahrá aj futsalovú ligu pre hráčov nad 40 rokov. Navyše sa teší nesmiernej obľube medzi našimi fanúšikmi, ktorí sú mu vďační za všetko čo urobil pre náš klub.

OFK Dynamo Malženice – FC Petržalka 3:1 (2:0)

Góly: 19. Kráľovič, 44. Orolín, 71. Nemec (vl.gól) – 60. Lády

Zostavy:
Malženice: Planický – Chynoradský, Kovársky, Orolín(79. Lulovič), Magdolen, Balážik, Čmilanský, Kráľovič (70. Včelka), Rehák, Krajčovič, Sekera (46. Halmo)
Petržalka: Petrovič, Vecsei, Hečko, Nemec, Horvát, Piroska (46. Kavoň), Petráš (46. Gašparovič), Lády, Iván, Maco (70. Turčák), Čerňanský

2. kolo Slovnaft Cupu postavilo proti sebe tímy OFK Dynamo Malženice a FC Petržalka. Ako prvý poslal Petrovičovi pozdrav v podobe propagačnej strely domáci Čmilanský. Michal Petrovič sa nedal prekvapiť. V 19. minúte sa domáci ujali vedenia. Po nedôraze Vecseia s následnom centri z ľavej strany skóroval Timotej Kráľovič. V 25. minúte vystrelil vedľa Petržalčan Lády. V 35. minúte chytil Petrovič ďalekonosnú strelu Pavla Orolína. Na opačnej strane kryl domáci brankár Filip Planický slabú hlavičku Maca. V 38. minúte vybehol Michal Petrovič mimo pokutové územie a zrazil sa s domácim útočníkom. Loptu do bezpečia odkopol Ladislav Horvát. Zakrátko letel Macov teč po rohu len tesne nad Planického bránu. V 44. minúte udreli domáci druhýkrát. Orolínova nádherná strela ľavačkou vymietla „šibenicu“ brány Petržalky. Po prvom polčase tak zaslúžene viedli domáci 2:0.

Do druhého polčasu vystriedali hráčov obaja tréneri. Domáci Vladimír Glonek poslal na ihrisko Halma namiesto Sekeru. Kouč Petržalky Borbély vystriedal Petráša a Pirosku. Miesto nich nastúpili Gašparovč a Kavoň. V 50. minúte mal šancu na svoj druhý gól výborne hrajúci Orolín. Zoči-voči Petrovičovi ale neuspel. O tri minúty vystrelil nad Timotej Kráľovič. V 60. minúte vykresal iskričku nádeje na zvrat pre Petržalku František Lády, keď krásne preloboval brankára Planického. O dve minúty fauloval Petrovič mimo pokutového územia prenikajúceho Orolína a dostal žltú kartu. V 71. minúte dali domáci tretí gól. Pod dlhom výkope brankára Planického následnej prehratej hlavičke a protiútoku si loptu do vlastnej siete nešťastne zrazil Jakub Nemec. V 78. minúte sa vyznamenal domáci brankár Filip Planický, keď vyrazil na roh priamy kop Lukáša Gašparoviča. V závere zápasu ešte netrafil bránu Petržalky striedajúci Halmo. Na opačnej strane vychytal Planický Bruna Čerňanského. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Tomáša Marsala tak oslavovali postup do ďalšieho kola domáci futbalisti Malženíc.

Naši hráči a členovia realizačného tímu, rovnako ako i fanúšikovia, ktorí prišli na tento zápas povzbudiť svojich favoritov odchádzali rozčarovaní a sklamaní. Dnešný zápas nášmu tímu absolútne nevyšiel. Domáci boli lepší, premenili šance, vzadu boli dobre organizovaní, najmä zásluhou stopérov Chynoradského a Kovárskeho. Vpredu exceloval Pavol Orolín a naša obrana mu nestíhala. Pokus zaradiť do zostavy viacerých nových hráčov sa ukázal ako neúspešný. Hráčom Petržalky nevychádzali kombinácie, v prvom polčase netrafili priestor brány. V druhom polčase sa hra zlepšila zásluhou najmä Gašparoviča, ale pekný gól Ládyho je len slabou útechou po prehre a vypadnutí. Prevažná väčšina našich hráčov zaostala za svojím obvyklým výkonom. Príčiny a problémy vypadnutia si musia hráči a tréneri rozobrať a postarať sa o zlepšenie už v najbližšom zápase. Každý z nás má právo vybrať si niekedy slabší deň. Dnes ale chýbalo najmä to čo zdobí Petržalku od V. ligy a to bojovnosť a srdce pre klub. Práve a najmä preto má Petržalka veľkú fanúšikovskú základňu.

Priaznivci a atmosféra sú okrem kvalitných podmienok, ktoré sa klub snaží postupne vytvoriť jedným z hlavných lákadiel pre futbalistov. Návštevy na našom štadióne, ako aj počet ľudí, ktorí pravidelne cestujú na zápasy vonku patrí medzi najväčšie na Slovensku, čo je do istej miery aj smutné, nakoľko bohužiaľ, fanúšikov napriek rozličným snahám klubov, nové štadióny, aktivity a iné záležitosti na našich už aj tak prázdnych štadiónoch ubúda. Pri futbale a pre fanúšika je najdôležitejší futbal ako taký, súboje, góly a všetko čo k tomu patrí. Navyše radi vidia v drese svojho tímu odchovancov, ktorým horí srdce za klub. Je smutné. Že na štadiónoch pre niekoľko tisíc ľudí sa každý víkend pozerá len niekoľko stoviek fanúšikov. Najbližšie sa náš tím predstaví na domácej pôde v II. lige už v nedeľu 12.8. 2018, kedy privítame ambiciózny klub FC ŠTK 1914 Šamorín, známy spoluprácou s brazílskym klubom Fluminense. Veríme, že naši hráči a členovia realizačného tímu hodia túto prehru rýchlo za hlavu a znovu potešia verných čiernobielych fanúšikov atraktívnym futbalom a priaznivým výsledkom.