V Moste pri Bratislave víťazstvo 5:0 a postup do 2. ligy!

Po víťazstve v náročnom zápase na ihrisku Pezinka si mohli futbalisti FC Petržalka definitívne zabezpečiť druholigovú príslušnosť pre budúcu sezónu. V poslednom vystúpení na ihrisku súpera v sezóne boli hosťami na pôde kolektívu FK Slovan Most pri Bratislave. Tento zápas bol na programe v rámci 29. kola III. ligy Bratislava. Tréner Balázs Borbély a jeho asistent Dominik Tóth poslali do zápasu rovnakú zostavu ako v Pezinku. Do zápasu zasiahol aj mladý futbalista Oliver Vecsei. Na lavičke bol pripravený už aj Ivan Minčič. Milanovi Valašikovi dnes kryl chrbát Michal Petrovič. K dispozícii realizačnému tímu stále nebol zranený odchovanec AS Trenčín Jakub Hrnčár. Približne 500 divákov videlo zaujímavý duel s piatimi gólmi o ktoré sa postaralo päť rozličných strelcov. Najmä gól Ladislava Horváta bol naozaj krásny. Obranca Petržalky sa tak presadil proti svojmu bývalému klubu. Za domácich nastúpil s kapitánskou páskou nekompromisný stopér Martin Juraško, ktorý sa v zime objavil aj na skúške v Petržalke. Ďalší bývalý hráč Petržalky, obranca Matej Havrila nemohol hrať kvôli zlomenej ruke. Na hrote domáceho útoku hral celý zápas mladík Mathias Lembakoali, ktorého otec Alias Lembakoali bol postrachom brankárov v dresoch prvoligového FK Matador Púchov a neskôr v Interi Bratislava.

FK Slovan Most pri Bratislave FC Petržalka 0:5

Góly: 11. Lády, 40. Hečko, 45. Horvát, 71. Kavoň, 73. Kondrlík

Zostavy:
Most pri Bratislave: Idlbek – Fratrič, Slávik, Habaj, Juraško, Hrutka, Szabo, Englman (46. Kohút), Malyak, Spód, Lembakoali
Petržalka: Valašik – Hečko, Majerčák (60. Vecsei), Sopúch, Horvát (69. Marko) – Lády (60. Maco), Kavoň, Gašparovič (69. Vizváry), Turčák – Piroska – Miguez (60. Kondrlík)

V predposlednom kole III. ligy skupiny Bratislava vycestovali seniori FC Petržalka do Mostu pri Bratislave. Na postupovú definitívu a nedostižný náskok pred druhým Rohožníkom im stačila remíza. Prvá akcia patrila domácim. Mathias Lembakoali v 4. minúte netrafil Valašikovu bránu. V 10. minúte zavelil k druholigovým brehom kanonier František Lády. Chrbtom k bráne si spracoval prihrávku, otočil sa a strelou po zemi prekonal domáceho veterána Idlbeka. 1:0 pre Petržalku. V 13. minúte netrafil bránu kapitá Petržalky Turčák. Na druhej strane pekne vystrelil domáci mladík Tibor Spód. Valašik jeho strelu s námahou vyrazil. K dorážke sa potom nedostal domáci kanonier Hrutka. O tri minúty vyrazil pozorný Idlbek na roh pokus Pirosku. V 26. minúte vyrazil Mário Idlbek aj strelu Turčáka na roh. v 33. minúte tesne minul bránu tiahlym pokusom Gašparovič. Následne prestrelil zblízka tiesnený Španiel Miguez. V 40. minúte zvýšil presnou strelou po zemi na 2:0 pre Petržalku miláčik fanúšikov Fero Hečko. O dve minúty hlavičkoval nepresne stopér Majerčák. V závere polčasu dal najkrajší gól zápasu Ladislav Horvát. Jeho strela z rohu šestnástky vymietla roh domácej svätyne. Po prvom polčase tak Petržalka pohodlne viedla 3:0 a polčas ju delil od vysnívaného postupu.

Do druhého dejstva nasadil skúsený domáci lodivod Vladimír Bertok Jána Kohúta miesto Michala Englmana. Prvá nebezpečná akcia druhej časti hry patrila domácemu kolektívu. Hlavičku kapitna Juraška Valašik kryl. Na opačnom konci hracej plochy zneškodnil Mário Idlbek Turčákov pokus. V 60. minúte vyrazil domáci brankár skvele Piroskov priamy kop na roh. o štyri minúty mieril hlavou nepresne striedajúci Michal Maco. Potom chytil Mário Idlbek aj slabú Kondrlíkovu strelu. V 71. minúte zvýšil na 4:0 pre Petržalku stredopoliar Patrik Kavoň. Jeho prízemné presné zakončenie skončilo za Idlbekovým chrbtom. O dve minúty upravil na konečných 5:0 pre Petržalku po Hečkovom centri hlavou striedajúci Dávid Kondrlík. v 78. minúte minul bránu Mostu aktívny Turčák. Následne mu nedovolil streliť ďalší gól Mário Idlbek. V 84. minúte ešte trafil striedajúci Michal Maco žrď, a potom hlavičkoval vedľa domácej brány. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Tomáša Straku vypukli na lavičke i vo fanúšikovskom tábore Petržalky oslavy vytúženého postupu do II. celonárodnej ligy.

Po krátkej pyrotechnickej vsuvke si hráči spolu s fanúšikmi vychutnali vo veľkom kruhu postupové „Pálmolive“. V dnešnom zápase išiel náš tím od začiatku za víťazstvom. Okrem úvodu zápasu si súper vážnejšie šance nevytvoril. Domáceho kanoniera Hrutku sa našej obrane podarilo ustrážiť. Naopak dopredu sme boli aktívni vypracovali si šance a premenili ich. Nebyť domácej dvojice Juraško Idlbek skóre mohlo byť omnoho vyššie. Robustný stopér odvracal čo sa dalo a domáci brankársky veterán ukázal, že chytať napriek nižšej postave stále nezabudol. Z našich hráčov dnes futbal chutil najmä krajným obrancom Hečkovi s Horvátom. Spolu sa podieali na troch góloch. Dôležitý prvý gól strelil neúnavný Lády, skóroval aj Kondrlík. Patrik Kavoň sa dočkal po dlhom čase opäť gólu v súťažnom zápase. Svoje úlohy si plnil na výbornú a strelený gól bol iba čerešničkou na torte. Trojica Gašparovič Piroska a Turčák sa bavila futbalom Piroska a Gašparovič rozdávali lopty Turčák sa snažil neúnavne skórovať. Striedajúci hráči Maco a Kondrlík svoje úlohy splnili dobre. Kondrlík skóroval a blízko ku gólu mal aj Maco. Za svoj výkon sa nemusí hanbiť ani mladý obranca Oliver Vecsei. Hráčom a realizačnému tímu gratulujeme k dnešnému víťazstvu i postupu do II. ligy.

Počas celej sezóny sa nováčik z Petržalky a minuloročný vicemajster z Rohožníka naťahovali o prvé miesto. Bratia Tóthovci Marián, tréner Rohožníka a Dominik, asistent trénera v Petržalke bok po boku smerovali k druhej lige. V cieľovej rovinke dosiahli na treťoligové „Scudetto“ bianconeri-čiernobieli hráči Petržalky vedení dvojicou Balázs Borbély a Dominik Tóth. Trénerovi Rohožníka Mariánovi Tóthovi vyslovujem touto cestou uznanie za prácu, ktorú urobil so svojim tímom a postaral sa o to, že III. liga Bratislava bola napínavá až do samého záveru.

Petržalka sa po úspechoch na domácej i medzinárodnej scéne dočkala pádu na samé dno a reštartu. V jeden podvečer začalo asi 16 hráčov na úplne prvom tréningu novovznikajúceho klubu pod vedením dvojice Tomáš Medveď, Emil Stranianek písať novú kapitolu v histórii futbalu na pravom brehu Dunaja. Od prvého gólu Martina Obšitníka na ihrisku rezervy Štart Nepočujúci 1947 až po gól Dávida Kondrlíka, ktorý spečatil postup do II. ligy. Od prvej prehry na ihrisku Volkswagenu cez dlhú šnúru bez prehry, ktorú preťali až TJ Veľké Leváre. Od gólu Romana Beitla, ktorým ratoval remízu na ihrisku vtedy posledného TJ Čataj až po gól, ktorým Peter Čapla v samom závere v oslabení o dvoch hráčov rozhodol o víťazstve nad FA Bratislava Jozefa Valacsaya. Od hráčov, ktorí možno už ani sami neverili, že ešte niekedy budú súťažne hrať a trénovať až po osobnosti nášho klubu akými sú Fero Hečko, Tomáš Uhlík, Juraj Piroska a mnohí iní. Od fanúšika v bráne Alexandra Trstenského cez brankára bez rukavíc Pavla Majdáka až po brankárske opory akými boli Martin Vereš, Michal Droppa, Milan Valašik či legendárny brankár Petržalky Miroslav Filipko. Od hráčov ktorých mená sú už fanúšikmi zabudnuté ako Řehořka, Drahoš, Volečko, Póša, Róbert Vizváry a iní až po miláčikov publika akými boli Luka Mašulovič Alan Zemeš a iní. Od bývalých prvoligistov, ktorí prišli nášmu klubu pomôcť pri vzostupe ako Juraj Halenár, Filip Šebo, Andrej Kalina, Peter Petráš, Marián Had, Milan Strelec, Martin Obšitník, Vladimír Kinder, Peter Lavrinčík či Milan Kusalík až po nádejných futbalistov, ktorí sa ukázali v tejto sezóne ako František Lády, Patrik Kavoň, Pablo Polónyi, Oliver Vecsei, alebo Peter Sokol. Od trénerov Medveďa so Straniankom cez Rastislava Kunsta Dominika Tótha až po Balázsa Borbélyho.

Takýchto dejových línii by sme našli určite ešte mnoho. Preto sa chceme touto cestou poďakovať všetkým hráčom funkcionárom, trénerom a ľudom, ktorí pomohli vzkriesiť futbal v Petržalke a vydláždili mu cestu do celonárodnej druhej ligy. verní fanúšikovia, ktorí stoja pri klube v dobrom aj v zlom a vytvárajú takmer všade hráčom domáce prostredie, sú základom zmyslu a vzťahov medzi vedením, hráčmi a značkou klubu ako celku, či už na úrovni mládeže, alebo aj ženského futbalu, kde má náš klub zastúpenie v súťaži žiačok i žien, ktoré vedie trénerka Ivana Balážiková V záverečnom kole privítame 9.6. o 17:30 na domácom ihrisku kolektív Lokomotíva Devínska Nová Ves. Veríme, že sa naši hráči so sezónou rozlúčia víťazne a uzavrú ďalšiu úspešnú sezónu klubu FC Petržalka.