V nedeľu šláger Petržalka – Slovan „B“, pred 10 rokmi sme belasých zdolali!

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

V nedeľu šláger Petržalka – Slovan „B“, pred 10 rokmi sme belasých zdolali!

Branislav Fodrek v súboji s Ottom Szabóom. Hralo sa 5. augusta 2007, zápas 4. kola Corgoň ligy 2007/08.

V nedeľu nás čaká dlhoočakávaný šláger – na scénu prichádza opäť bratislavské derby Petržalka – Slovan. Po dvoch postupoch z 5. ligy až do 3. najvyššej súťaže privítame v domácom prostredí B-tím bratislavského Slovana. Súboj aktuálneho lídra s druhým tímom tabuľky je nesporne jedným zo šlágrov roka. Pred desiatimi rokmi sme veľkého rivala na štadióne za Starým moste zdolali 2:1.

V zápase 4. kola vtedajšej Corgoň ligy sme inkasovali už v druhej minúte po štandardke z kopačky Szabóa, kedy lopta skočila pred Kamenárom a na prekvapenie všetkých skončila v našej sieti. Už o osem minút neskôr však Ján Kozák ml. (súčasný tréner B-tímu Slovana) prenikol do pokutového územia Slovana a z jeho prihrávky Braňo Obžera nekompromisne vyrovnal na 1:1. A to nebolo všetko. Gólový účet uzavrela 19. minúta, kedy Kozák priťukol loptu z priameho kopu na Martina Ďuricu a ten prekonal gólmana hostí Muchu – 2:1. V ďalšom priebehu zápasu už góly nepadali a tak sme zaknihovali v prestížnom dueli trojbodový zápis.

Tréner Vladimír Weiss po zápase pochválil svojich hráčov: „Čakali sme ťažký zápas a to sa dnes potvrdilo. Dohrávali sme bez nespravodlivo vylúčeného Guédého, podali sme dobrý výkon a tešíme sa z troch bodov. Brankár Kamenár nás až na malé zaváhania podržal.“

Priamymi aktérmi duelu boli obaja súčasní tréneri tímov Balázs Borbély i Ján Kozák ml. Obaja obliekali dres Petržalky, pikantériou nedeľňajšieho duelu je súboj týchto dvoch bývalých spoluhráčov na trénerských lavičkách, Borbélyho na našej, Kozáka na strane súpera.

Pred desiatimi rokmi (5. augusta 2007) sme sa pred deväťtisícovou návštevou tešili z víťazstva. Ako dopadne veľké bratislavské derby v nedeľu? Na to nám dajú odpoveď aktéri nedeľňajšieho zápasu 9. kola s výkopom o 10:30. IWE!

Vpravo Marián Čičovský, v tvrdom súboji Balázs Borbély. Slovan sme pred 10 rokmi zdolali 2:1.

FC ARTMEDIA PETRŽALKA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (2:1)

Góly: 10. Obžera, 19. M. Ďurica – 2. Szabó,
ŽK: 14. Halenár, 33. Guédé – 16. Chlebek, 45.+ Slovák, 69. Masaryk, 90. Dobrotka
ČK: 41. Guédé (Artmedia) po 2. ŽK
R: Hriňák – T. Somoláni, Balko, 9000 divákov

ARTMEDIA: Kamenár – Čišovský, Borbély, Dosoudil, Burák (57. Urbánek) – Guédé – Obžera (75. Piroška), M. Ďurica (66. Pavol Ďurica) – J. Kozák – Halenár, Fodrek. Tréner: V. Weiss.

SLOVAN: Ján Mucha st. – Dobrotka, Struhár, Švestka (80. Breznaník), Szabó – Chlebek (60. M. Kubala) – Ibragimov, Slovák, M. Poliaček (56. P. Sedlák) – Masaryk, Sylvestr. Tréner: B. Kitka.

Napíšte komentár