V Pezinku víťazstvo 3:1 - máme dva postupové mečbaly!

V Pezinku víťazstvo 3:1 – máme dva postupové mečbaly!

Presvedčivé domáce víťazstvo nad FK Vajnory dodalo futbalistom FC Petržalka silu na záverečné boje o víťazstvo v súťaži a postup do II. ligy. V 28. kole III. ligy Bratislava boli čiernobieli hosťami na ihrisku PŠC Pezinok v Pezinku. Tento súboj mal špeciálny níboj pre Jakuba Hronca, ktorý v zimnej prestávke odišiel z Petržalky hosťovať práve k nášmu dnešnému súperovi. Približne 500 prítomných divákov videlo v horúcom počasí zaujímavý, bojovný zápas, so štyrmi gólmi, množstvom súbojov, pekných kombinácii a iných povšimnutiahodných futbalových momentov. Hlavný tréner Balázs Borbély a jeho asistent Dominik Tóth urobili v zostave viacero zmien. Na hrote hral namiesto Michala Maca uzdravený Španiel Miguez. Patrik Kavoň zaujal miesto v strede zálohy miesto Pabla Polonyiho. Zraneného Jakuba Hrnčára nahradil uzdravený Ladislav Horvát a k dispozícii bol už aj stopér Ivan Minčič. Milanovi Valašikovi tentokrát kryl chrbát Daniel Kastl. Na lavičke neboli Marko Vizváry ani Matúš Hitka.

PŠC Pezinok – FC Petržalka 1:3 (1:1)

Góly: 15. Junior Ferreira – 7., 78. Lády, 71. Gašparovič

Zostavy:
Pezinok: Maluniak-Lehocký, Srnánek, Vanta(68.Juran), T. Ulrich(89.Homola), Junior Ferreira, Hronec(86.Plško), Pavúk(65.Teraz), Hulák, M. Ulrich, Janča

Petržalka: Valašik – Hečko, Majerčák, Sopúch, Horvát – Lády (89. Maco), Kavoň, Gašparovič, Turčák (84. Kondrlík) – Piroska – Miguez (57. Minčič)

Predposledný zápas na ihrisku súpera čakal v rozpise zápasov na hráčov FC Petržalka na štadióne v Pezinku. Stretnutie začalo neskôr, kvôli drobným problémom s výstrojom domáceho brankára Dušana Maluniaka. Po krátkej chvíli vyviedli kapitáni Branislav Hulák a Boris Turčák svoje mužstvá na trávnik v sprievode rozhodcov na čele s hlavným arbitrom Andrejom Chromým. Ako prví udreli hostia z Petržalky. V 7. minúte sa lopta po Piroskovom centri s prispením domácej obrany dostala k Františkovi Ládymu, ktorý presnou strelou otvoril skóre zápasu. O štyri minúty chytil domáci brankár Maluniak strelu autora nášho prvého gólu. V 15. minúte domáci vyrovnali. Po individuálnej akcii skóroval peknou strelou legionár Junior Ferreira. O tri minúty vyrazil Dušan Maluniak Kavoňovu strelu na roh. Následne sa vyznamenal, keď reflexívne vyrazil Miguezovu hlavičku. V 26. minúte chytil Valašik strelu Juniora Ferreiru. O tri minúty hlavičkoval z dobrej pozície vedľa Fero Hečko. V 43. minúte ešte zazvonilo brvno domácej brány po ďalekonosnej strele Gašparoviča. Prvý polčas tak skončil nerozhodne 1:1.

Aj v druhom polčase si šance vytvorili obe mužstvá. V 49. minúte chytil pozorný Maluniak Piroskov slabý pokus. Na opačnej strane hlavičkoval vedľa Pezinčan Srnánek. V 63. minúte vystrelil pekne domáci kapitán Hulák. Milan Valašik jeho pokus vyrazil na roh. v 71. minúte poslal Petržalku opäť do vedenia po strele, ktorá sa od žrde odrazila do brány Lukáš Gašparovič. V 75. minúte trafil len do brvna aktívny Fero Hečko. V 78. minúte zvýšil svojím druhým gólom v zápase na 3:1 pre Petržalku František Lády. Po prihrávke Turčáka skóroval strelou pod brvno. V 83. minúte pekne vystrelil striedajúci hráč Pezinka Peter Teraz. Pozorný Valašik jeho pokus kryl. V závere zápasu ešte tesne minul bránu Pezinka prízemnou strelou Lády. Na opačnej strane z dobrej pozície netrafil Valašikovu svätyňu striedajúci mladík Jakub Juran. Petržalka si tak v náročnom zápase vybojoval víťazstvo 3:1.

Dnešné stretnutie bolo testom fyzickej i psychickej pripravenosti nášho tímu. Po rýchlom góle a vyrovnaní čiernobieli nevzdali a ďalej hrali aktívne. Súper si takisto vytvoril niekoľko šancí. Nebezpečenstvo hrozilo najmä od dvojice Hulák Hronec. Vzadu hral pozorne krajný bek Martin Lehocký. Ani jedno mužstvo si nevytvorilo počas zápasu súvislejší tlak, hoci Petržalka viac kombinovala, domáci si vedeli loptu pokryť a narúšať tlak. Náš tím podržal brankár Valašik. V obrane hral veľmi dobre stopér Majerčák. Spolu s krajným obrancom Ladislavom Horvátom viackrát zastavili črtajúce sa brejky domáceho kolektívu. Vzadu pomohol pri hlavičkách Ivan Minčič, ktorý bol istý aj pri rozohrávke. Stredová dvojica Kavoň a Gašparovič hrala opäť výborne. Petržalský „Luka Modrič“ skóroval a počas celého stretnutia sa zapájal do kombinácii. Patrik Kavoň, ktorý sa viackrát stretol v súboji s Jakubom Hroncom nedaroval bývalemú spoluhráčovi ani centimeter miesta navyše. Snažil sa zapájať do kombinácii a nebyť pozorného Dušana Maluniaka mohol i skórovať. Vpredu potvrdil nos na góly František Lády. Jeho kombinácie s Piroskom Turčákom i Gašparovičom boli účinné a museli sa páčiť. Hoci Juraj Piroska neskóroval, jeho cit pre prihrávku a centre prevyšujú úroveň tejto súťaže a aj keď fanúšikovia radi vidia góly, skúsený futbalista je osobnosťou na ihrisku i v kabíne, lákadlom pre divákov a nenápadnou prácou smeruje spolu s ostatnými hráčmi do II. ligy. Podobnou osobnosťou je aj skúsený stopér Ivan Minčič, ktorého istota pri hre hlavou a celkový prehľad pomáha napredovať celému kolektívu.

Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu i trom bodom do tabuľky. Konkurent v boji o postup FC Rohožník zaváhal na ihrisku rezervy Slovana Bratislava a tak sa náskok Petržalky na čele tabuľky zvýšil dve kolá pred koncom na 5 bodov. v konečnej tabuľke rozhoduje o poradí lepší vzájomý zápas. Najbližšie pocestujú naši futbalisti v sobotu 2.6. 2018 o 17:30 do Mostu pri Bratislave. Ich súperom bude kolektív FK Slovan Most pri Bratislave, v ktorom pôsobia aj viacerí bývalí hráči Petržalky. Veríme, že po tomto zápase prejdeme po symbolickom moste k víťazstvu v súťaži a spečatíme postup do II. ligy. Posledný krok býva najťažší, ale hráči, realizačný tým a všetci okolo klubu jednoznačne urobia všetko, aby dosiahli vytúžený cieľ. Verní fanúšikovia, ktorí aj dnes mohutne hnali svoj tím dopredu, budú nepochybne znova pri tom.