V Rovinke víťazstvo 2:0

Jasné domáce víťazstvo nad ŠK Svätý Jur vrátilo mužstvo FC Petržalka na víťaznú vlnu. V nabitom zápasom programe pokračovali Borbélyho zverenci v 26. kole III. ligy Bratislava. V rámci boli hosťami na ihrisku v Rovinke, kde si zmerali sily s domácim kolektívom TJ Rovinka. Zostava bola rovnaká ako proti Juru. Do zápasu zasiahol na približne deať minút talentovaný dorastenec Pablo Valls Polonyi. Približne 300 prítomných divákov sledovalo zaujímavý futbal. Stretnutie prinieslo dva góly, množstvo šancí, pekné kombinácie ako i viaceré ošetrovania a zranenia. V prvom polčase odstúpil pre zranenie domáci Taiwo. V druhom dejstve pre zranenie striedal Petržalčan Hutta. Počas stretnutia bol viackrát ošetrovaný domáci brankár Martin Pafčo. Ošetrovať museli aj stopéra Petržalky Petra Sopúcha.

TJ Rovinka – FC Petržaka 0:2 (0:2)

Góly: 13.Turčák, 28.Lády

Zostavy:
Rovinka: Pafčo – Baluch (87. Ivan), Blaho, Štefunko, Cisárik (56. Pipaš), Čamaj, Kalmán, Schwinghammer, Ducký, Konečný (86. Sucháň), Taiwo (26. Kusalík)

Petržalka: Valašik – Hrnčár (80. Polonyi), Majerčák, Sopúch, Hečko – Lády (87. Maco), Kavoň, Gašparovič, Turčák – Piroska – Hutta (62. Minčič)

V 26. kole vycestovali seniori FC Petržalka do Rovinky. V úvode zápasu vystrelil nad Lukáš Hutta. V 8. minúte poslal svoj pokus vedľa brány domáci ľavák František Kálman. V 13. minúte otvorila Petržalka skóre zápasu zásluhou presnej strely kapitána Borisa Turčáka. V 27. minúte chytil domáci brankár Huttov pokus. Následne zvýšil na 2:0 pre Petržalku kanonier František Lády. V 37. minúte zakončil hlavou v páde po Hečkovom centri aktívny Hutta. Martin Pafčo jeho pokus reflexívne vyrazil. Zakrátko mierila hlavička domáceho kolektívu vedľa Valašikovej svätyne. V 43. minúte mieril nad aktívny Lády. V nadstavenom čase prvého dejstva, ktoré pre ošetrovania činilo štyri minúty zblokovala domáca defenzíva strelu Juraja Pirosku. Po prvom polčase tak viedla Petržalka 2:0.

V druhej časti zápasu pokračovala Petržalka v aktivite. V 49. minúte vyrazil gólman Pafčo strelu Lukáša Huttu. Domáci odpovedali o štryi minúty keď pokus Schwinghammera chytil Valašik. Potom vystrelil nad Jakub Hrnčár a nepresne hlavičkoval všadeprítomný Lukáš Hutta. V 59. minúte poslal nad svoj priamy kop domáci Kalmán. O tri minúty nemieril presne ani Piroska. V 68. minúte netrafil Pafčovu bránu z priameho kopu ani Lukáš Gašparovič. V 72. minúte vyrazil brankár Rovinky pokus Turčáka. Náš kapitán z ďalšej strely nemieril presne. V 79. a 81. minúte nemieril presne dobre hrajúci Gašparovič. Následne chytil Pafčo Polonyiho šancu. V 85. minúte vykopol výborne chytajúci brankár Rovinky Ládyho pokus. V závere zápasu ešte hlavičkoval nad striedajúci Minčič. Rovnaký hráč mal potom ešte jednu šancu ale jeho hlavičku výborným zákrokom vyrazil brankár Martin Pafčo. Napriek viacerým šanciam tak ostalo skóre aj po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Mária Bohuna 2:0 pre Petržalku. Naši futbalisti išli po zápase tradične poďakovat svojim fanúšikom za vytrvalé povzbudzovanie a s dobrým pocitom z víťazstva i troch bodov sa odobrali do šatne.

V meraní síl boli hráči Petržalky od začiatku aktívni a rýchlymi gólmi si zabezpečili náskok, ktorý potom ukontrolovali. Škoda, že neboli v zakončení efektívnejší, ale aj to je futbal. Na druhej strane brankár Martin Pafčo z TJ Rovinka podal výborný výkon a predviedol viacero veľmi dobrých brankárskych zákrokov. Dnes sa vpredu darilo najmä dvojici Piroska a Turčák, ktorí svojimi kombináciami neustále hrozili domácej defenzíve. Náš kapitán si pripísal aj gólový zásah. Rovnako aktívna bola tradične dvojica Gašparovič a Lády. Vzadu dirigoval obranu tradične Peter Sopúch, dobre dnes zahral aj jeho stopérsky kolega Valentín Majerčák.

Na pravom kraji obrany vynikal dobrým pohybom ako i dlhými autovými vhadzovaniami Jakub Hrnčár. Potenciál ukázal i mladý Pablo Polonyi, ktorý mohol aj skórovať. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu i trojbodovému zápisu, ktorý nás udržal na čele súťaže. Najbližší zápas odohráme v nedeľu 20.5.2018 o 10:30. Na domácom trávniku v Ovsišti privítame kolektív FK Vajnory. Veríme, že naši hráči budú na tréningoch zodpovedne pracovať, dobre sa pripravia na stretnutie pod vedením členov realizačného tímu. Rovnako sme pevne presvedčení, že aj v najbližšom zápase si na náš štadión nájde cestu pekná návšteva, ktorá bude odchádzať po zápase s dobrým pocitom z víťazstva i peknej hry.