V Rusovciach napokon nerozhodne 1:1.

MFK Rusovce - FCPA 1:1 (1:0)
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

MFK Rusovce – FC Petržalka akadémia 1:1 (1:0)

Po presvedčivej domácej výhre nad Lamačom vycestovali seniori FC Petržalka akadémia na majstrovský zápas 21.kola IV. ligy Bratislava do neďalekých Rusoviec. Vyše 500 divákov, ktorí sa vybrali sledovať toto stretnutie bolo svedkami dvoch gólov, zranenia brankára Petržalky Valašika, množstva dôrazných osobných súbojov, ako aj viacerých zahodených šancí hostí z Petržalky. Prvýkrát v tejto sezóne sa postavil do brány mladý Michal Petrovič, ktorý vystriedal zraneného Valašika a svojimi zákrokmi držal Petržalku v hre o body. Aj jeho náprotivok Marián Zonyga predviedol viacero úspešných zákrokov.

Góly: 43′ Pivoluska – 60′ Turčák

MFK Rusovce: Zonyga- Ripka, Blahutiak, Keszi, Pivoluska, Marienka, Král, Jurček, Dzvoník (66′ Morský), Kogler, Golej (84′ Chovaňák)

FC Petržalka akadémia: Valašik (44′ Petrovič)- Indrichovič, Walla, Had, Čapla- Hečko, Kusý, Marko (58′ Uhlík), Turčák- Hronec- Pochyba (72′ Matejka)

21. kolo IV. ligy skupiny Bratislava spojilo dohromady kolektívy MFK Rusovce a FC Petržalka akadémia. Domáci na jar ešte neprehrali, hostia z Petržalky zatiaľ nenašli premožiteľa v celej sezóne, a tak tento zápas sľuboval zaujímavú konfrontáciu. Prvá akcia patrila hosťom, keď Zonyga v 12. minúte chytil Pochybovu strelu. Následne mieril kanonier Hronec nad bránu Rusoviec. V 24. minúte pohrozili domáci futbalisti, keď po kraji unikol Dzvoník a Valašik jeho pokus vyrazil nohou. O päť minút neskôr chytil domáci gólman aj Hadovu hlavičku, pred ním prestrelil bránu po rohovom kope Walla. V 39. minúte mal šancu Denis Indrichovič, Zonyga jeho pokus vyrazil.

V 43. minúte udreli domáci. Valašik vyboxoval loptu, tá sa dostala k ostrieľanému bekovi Zlatkovi Pivoluskovi, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre stretnutia. Po súboji, ktorý gólu predchádzal, musel byť Milan Valašik ošetrovaný a následne vystriedaný Michalom Petrovičom. V úvode druhého polčasu vystrelil domáci Kogler, Petrovič bol pripravený. Na opačnej strane sa pekne predral aktívny Turčák, ale jeho strelu zneškodnil Marián Zonyga. V 54. minúte vyrazil Michal Petrovič hlavičku kapitána Blahutiaka, následne výborne zakročil aj po strele agilného Koglera. V 60. minúte Petržalka vyrovnala. Boris Turčák presnou dorážkou zblízka vyrovnal na 1:1 po úniku Františka Hečka.

O štryri minúty mal veľkú príležitosť Hronec, Zonyga jeho pokus reflexívne vyrazil. Následne netrafil bránu Rusoviec ani striedajúci Uhlík. V 69. minúte vystrelil nepresne znovu Hronec. V 74. minúte chytil domáci brankár aj Hečkovu strelu. V záverečnej desaťminútovke bol Marián Zonyga na mieste pri hlavičke mladého stopéra Wallu. Následne zneškodnil aj hlavičkový pokus Kusého a záverečnú strelu Turčáka a tak sa tento zápas skončil po remíze 1:1 deľbou bodov.

Dnešný zápas, bol podobne ako predchádzajúce zápasy vonku, náročný. Proti prehustenej obrane sa naši hráči ťažko presadzovali a vytvorené gólové príležitosti nedokázali okrem jedného prípadu premeniť. Napriek deľbe bodov navýšila Petržalka náskok na čele tabuľky na 11 bodov pred druhým Kalinkovom. Strelcovi gólu Borisovi Turčákovi patrí poďakovanie a gratulácia ako aj pochvala za veľmi solídny výkon. Dobre zahral aj striedajúci Uhlík. Pochvalu si zaslúži aj mladík Petrovič, ktorý svoje družstvo podržal pri nebezpečných situáciach domácich.

Niektorí hráči si dnes vybrali slabší zápas, čo je úplne normálna vec, ktorá sa občas stane každému. Je len škoda, že naše mužstvo stále trpí na nepremieňanie gólových príležitostí. Najbližší zápas čaká na zverencov trénera Dominika Tótha v nedeľu 23.4. 2017 o 10:30, keď na domácom trávniku privítajú kolektív ŠK Šenkvice. Veríme, že sa hráči a realizačný tím na zápas zodpovedne pripravia a urobia svojim verným fanúšikom radosť dobrou hrou ako i priaznivým výsledkom, ktorý posunie náš tím znova o krok bližšie k treťoligovým brehom.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte zápas proti MFK Rusovce v ktorom Petržalka remizovala 1:1?
,,Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Rusovce na jar ešte neprehrali, bolo to derby, prišlo veľa ľudí a bolo jasné, že domáci sa len tak ľahko nedajú. Inkasovali sme nešťastný gól do šatne aj napriek tomu, že už v prvom polčase sme spálili dve či tri čisté šance. Naši hráči však išli od začiatku druhého polčasu okamžite za vyrovnaním, čo sa nám im aj podarilo. Do konca zápasu sme mohli pridať, ako to už býva zvykom, niekoľko gólov a odísť v kľude s troma bodmi. Bohužiaľ, máme iba jeden.“

Slušný výkon predviedol dnes náhradný brankár Michal Petrovič. Ako sa Vám pozdával prínos tohto mladíka do zápasu?
,,Na to, že to bol Michalov debut a do brány nešiel zrovna v ľahkej situácii, dovolím si tvrdiť, že pôsobil veľmi kľudne a sebavedomo, navyše nás v niekoľkých neľahkých situáciách podržal. Jeho výkon môžeme hodnotiť jedine pozitívne.“

Aký je zdravotný stav Milana Valašika, ktorý musel byť po súboji s domácim hráčom ošetrovaný a následne vystriedaný?
,,Milan mal silno narazené posledné dve rebrá, je však už v poriadku a v najbližších dňoch by sa mal zapojiť do tréningu.“

Doma skórovala Petržalka v dvoch zápasoch 14-krát. Vonku v štyroch zápasoch strelila len 5 gólov. V čom sú podľa Vášho názoru príčiny takejto výrazne odlišnej streleckej produkcie mužstva?
,,Nikto sa nevyhovára na trávnik, obidve družstvá majú na ihrisku podmienky rovnaké. Je však rozdiel hrať kombinačný futbal na ihrisku, kde prihráte po zemi na päť metrov a Váš kolega si loptu musí preberať stehnom a je rozdiel na takom ihrisku iba odkopávať lopty. V tíme máme technických chalanov, ktorí chcú hrať futbal a vonku sa nám hrá jednoducho ťažšie. Pokiaľ nedáme súperovi rýchly gól, prichádza nervozita a kľud v zakončení neskôr chýba. Jednoznačným príkladom toho je nájazd Jakuba Hronca v Rusovciach, ktorý azda rovnakú situáciu v domácom zápase s Lamačom vyriešil úplne v kľude a zakončil gólom. V Rusovciach bolo ihrisko výborné, ale opäť sme nepremenili niekoľko šancí, súper relatívne dobre bránil, výborne mu zachytal brankár a jednoducho nám to tam nepadlo. Musíme premieňať vyložené šance, do ktorých sa v každom zápase dostaneme. Tam to začína a končí.“