V Skalici prehra 0:2

Po domácej remíze s Tatranom Prešov čakal na hráčov FC Petržalka ďalší náročný súboj. V 14. kole vycestovalo naše mužstvo na pôdu kolektívu MFK Skalica, ktorý sa netají ambíciami na celkový triumf v súťaži. Petržalka sa so súperom zo Záhoria stretáva pomerne často v prípravných zápasoch. V lete sa v Petrovej Vsi zrodila remíza 1:1. Špeciálny náboj mal dnešný zápas pre trojicu našich futbalistov Juraja Pirosku, Martina Privrela a Jakuba Nemca, ktorých futbalová minulosť je spojená so Skalicou. Naopak v Petržalke pôsobil v minulosti súčasný stopér MFK Tomáš Milota. V Skalici hrávali v aj bývalí hráči Petržalky napr. Roman Konečný, Lukáš Hutta či Tomáš Majtán. Trénerský tandem Balázs Borbély a Dominik Tóth sa museli zaobísť bez zraneného Patrika Kavoňa. Na lavičke ostali František Lády a Juraj Piroska, ktorý sa zranil na tréningu. Ich miesta zaujali Oliver Vecsei, Alex Iván a Erik Prekop. Na lavičke sa objavil už aj Fero Hečko a náhradný brankár Michal Petrovič, ktorý nahradil Petra Sokola. Vyše 900 divákov videlo zaujímavý zápas vo vysokom tempe s dvoma gólmi, množstvom šancí, prevahou domáceho tímu najmä v prvom polčase ako aj ďalšími peknými futbalovými momentmi.

MFK Skalica – FC Petržalka 2:0 (1:0)

Góly: 38. Haša, 74. Matič

MFK Skalica: Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Pospíšil – Nagy, Opiela (77. Mášik), Matić (82. Jakubek), Šebesta, Abrahám – Haša (84. Milota)

FC Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Kozlovský – Gašparovič (80. Piroska), Petráš (80. Vician), Vecsei, Iván (69. Lády) – Turčák – Prekop

Domáca remíza s Prešovom s inkasovaným vyrovnávajúcim gólom v posledných minútach zápasu nepotešila vedenie, hráčov ani priaznivcov FC Petržalka. Čiernobieli mali šancu na ďalšie body v 14. kole II. ligy v Skalici. V 5. minúte vystrelil nepresne z dobrej pozície domáci kanonier Haša. O tri minúty chytil Valach hlavičku Daniela Šebestu. V 13. minúte bol náš brankár na mieste pri hlavičke obrancu Szöcsa. V 22. minúte netrafil bránu Petržalky snaživý Haša. Na opačnej strane hlavičkoval nepresne Jakub Nemec. V 35. minúte vyrazil Frederik Valach na roh strelu Gorana Matiča. O tri minúty už ale Skalica otvorila skóre, keď sa po centri z pravej strany presadil hlavou Roman Haša. V závere polčasu ešte prestrelil bránu hostí z Petržalky Šebesta. Po aktívnom prvom polčase tak Skalica viedla nad Petržalkou 1:0.

V druhom dejstve pokračovala Skalica v nátlakovej hre a aktivite, naďalej si vytvárala šance a nepustila Petržalku k svojej hre. V 46. minúte hlavičkoval tesne vedľa brány Frederika Valacha Lukáš Švrček. Potom stečovala obrana Petržalky hlavičku Šebestu na roh. Po následnom rohu vystrelil nepríjemne Lukáš Hlavatovič. Valach jeho pokus vyrazil na roh. Zakrátko po zmätku v pokutovom území odkopol loptu do bezpečia Jakub Nemec. V 52. minúte mala Petržalka najväčšiu šancu na vyrovnanie. Lukáš Gašparovič sa rútil sám na Junasa. Jeho strele ale chýbala razancia a brankár Skalice ju chytil. V 62. minúte išiel sám na bránu Goran Matič, ktorého strela po zemi len o centimetre minula Valachovu svätyňu. V 69. minúte nedokázal loptu lepšie trafitť Kozlovský, a tá tak skončila v Junasovom náručí. V 73. minúte zvýšila Skalica na 2:0. Po centri z pravej strany sa presadil hlavou Srb Goran Matič. O chvíľu chytil Martin Junas hlavičku Privrela. V 81. minúte nezvýšili domáci svoj náskok vďaka skvelému zákroku Frederika Valacha. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Michala Čiernika sa z víťazstva 2:0 radovali domáci hráči.

V dnešnom zápase ukončilo naše mužstvo osemzápasovú sériu bez prehry. Domáci boli lepší, dôraznejší, aktívnejší a vytvorili si viacero šancí na gól, z ktorých dve aj premenili. V našom tíme bola citeľná absencia Juraja Pirosku, ktorý síce odohral desať minút, ale do hry sa vzhľadom na krátky čas strávený na hracej ploche výraznejšie nezapojil. Našim hráčom nemožno uprieť obrovskú snahu, chcenie, opäť nechali na ihrisku všetko, bojovali ako tím. Brankár Frederik Valach svojimi zákrokmi zabránil vyššej prehre. Škoda neuvyužitej šance ale futbal sa hrá na góly a tých dala dnes viac Skalica. Ťažké zápasy so silnými dobre organizovanými mužstvami sú pre našich mladých hráčov výbornou školu. Na druhej strane skúsenosti, futbalový rozum a schopnosť vymyslieť niečo aj v nepriaznivej situácii sa nahradiť nedajú. Mladí hráči sa potrebujú učiť nielen zo zápasov so súpermi, ale potrebujú byť vedení futbalovo i ľudsky staršími spoluhráčmi, na tréningoch i v kabíne.

Práve tí hráči sú čo najväčšou hrozbou aj v tímoch našich druholigových súperov. Z domáceho kolektívu vynikali najmä útočníci Haša a Matič, ktorým sekundoval aktívny Šebesta. Oba fanúšikovské tábory vytrvalo povzbudzovali svoje tímy. Fanúšikovia Petržalky zaplnili sektor hostí a bolo ich počuť celý zápas. Rovnako aj domácich priaznivcov. Najbližší zápas odohrá Petržalka v nedeľu 28.10. 2018 o 10:30. Na domácom trávniku privítame kolektív FK Poprad. Veríme, že sa naši hráči pripravia zodpovedne na náročný duel, rozoberú si v súčinnosti s realizačným tímom chyby a nedostatky z dnešného zápasu a potešia dobrou hrou a priaznivým výsledkom všetkých nás verných fanúšikov futbalového klubu FC Petržalka.