V Žiline vysoká prehra 0:5

Po vydretej domácej remíze s Lokomotívou Košice uzavrela Petržalka kalendárny rok 2018 v 17. Kole II. ligy na pôde rezervy MŠK Žilina. Domáce mužstvo viedol nový tréner Slavomír Konečný, ktorý mal svoj tím posilnený o niekoľko členov A-tímu vrátane reprezentanta Slovenska Jakuba Holúbeka. Naopak Balázs Borbély musel v zostave urobiť vynútené zmeny. Chýbal mu totiž vykartovaný Juraj Piroska ako i zranený Samuel Ďurek. Ich miesta zaujali Oliver Morócz na pravom kraji obrany. Peter Sopúch ako stopér a autor gólu z ostatého zápasu František Lády. Na lavičke sa objavil prvýkrát mladý futbalista Samuel Korenačka, ktorý ale do hry nezasiahol. Na zápas sa prišli pozrieť medzi inými aj tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa, či bývalý tréner Petržalky Vladimír Goffa. Potešujúcou správou z posledných dní bola nominácia trojice Valach, Kozlovský a Vician, ktorých tréner Guľa nominoval na stretnutie v Portugalsku. V nominácii výberu do 17 rokov figuruje brankár Petržalky Peter Sokol. Takmer 250 divákov, medzi ktorými nechýbala početná skupina priaznivcov Petržalky videla jednostranný zápas, ktorý priniesol päť gólov, premenenú penaltu, hernú i výsledkovú prevahu domáceho tímu ako i iné pekné futbalové momenty.

MŠK Žilina B – FC Petržalka 5:0 (4:0)

Góly: 20. Jánošík (z 11m), 24. Vallo, 27., 30. Balaj, 54. Gamboš

Žilina B: Volešák – Majdan, Králik, Minárik , Holúbek – Kopas (64. Chríbik), Vallo, Jánošík (58. Gerebenits), Gamboš, Balaj, Ďuriš (77. Petrák)
FC Petržalka: Valach – Morócz (62. Vician), Petráš, Sopúch, Kozlovský – Turčák, Vecsei, Gašparovič – Iván (46. Kavoň), Prekop (46. Čerňanský), Lády

V poslednom kole jesennej časti II. ligy, ktoré malo číslo 17 bol náš tím hosťom na pôde MŠK Žilina B. V 5. minúte netrafil Volešákovu bránu Erik Prekop. Na opačnej strane skvele zakročil Frederik Valach po strele Ďuriša. Loptu do bezpečia potom odkopol Peter Sopúch. Následne chytil Valach aj strelu Kristiána Valla. O chvíľu to znovu skúšal Erik Prekop, no jeho prízemná strela tesne minula Volešákovu žrď. V 10. minúte mieril nad domáci Martin Gamboš. O dve minúty mal obrovskú šancu znovu Erik Prekop, keď bol pri lopte skôr ako Volešák ale namiesto prihrávky voľným spoluhráčom prestrelil tesne bránu MŠK. Potom prišiel na rad domáci gólový uragán. V 20. minúte premenil po Moróczovom faule v pokutovom území nariadenú jedenástku Lukáš Jánošík. O tri minúty chytil Volešák slabú hlavičku Sopúcha. V 24. minúte zvýšil presnou strelou na 2:0 pre Žilinu Vallo. O tri minúty dal tretí gól MŠK hlavou Filip Balaj. Ten istý hráč uzavrel katastrofálnu petržalskú desaťminútovku so štyrmi inkasovanými gólmi v 30. minúte, keď sa presadil opäť hlavou po rohu. Po polhodine hry tak Petržalka prehrávala 4:0. O dve minúty vyrazil Frederik Valach strelu Valla. Na opačnej strane netrafil Volešákovu svätyňu Gašparovič. V 41. minúte ešte minul bránu čiernobielych pokus Kopasa. Po prvom polčase tak Žilina viedla nad Petržalkou pohodlne 4:0.

Do druhého polčasu vymenili dvojicu Iván-Prekop, Patrik Kavoň s Brunom Čerňanským. Obraz hry sa veľmi nezmenil, domáci boli naďalej aktívni, vytvárali si šance a kontrolovali priebeh zápasu. V 50. minúte nedočiahol na loptu aktívny Vallo v dobrej pozícii. Zakrátko ten istý hráč opečiatkoval žrď Valachovej brány. V 54. minúte doklepol loptu do prázdnej brány Martin Gamboš. 5:0 pre Žilinu. V 56. minúte hlavičkoval vedľa Filip Balaj. Zakrátko vyrazil Valach strelu stopéra Králika. Na druhej strane ihriska vyrazil pozorný Volešák na roh peknú strelu Lukáša Gašparoviča. V 67. minúte skončilo zakončenie všadeprítomného Filipa Balaja tesne nad brvnom brány Petržalky. Po ňom ešte pozorný Frederik Valach vyrazil skvele na roh strelu striedajúceho Chríbika. V 78. minúte hlavičkoval nepresne František Lády. Náš krídelník nepochodil ani v 84. minúte keď sa jeho strela nevmestila medzi Volešákove žrde. V samom závere ešte trafil tyč striedajúci Gerebenits a tak si Petržalka odniesla zo Žiliny debakel 5:0. V dnešnom zápase stratilo naše mužstvo svoju tvár. Po vyrovnanom úvode a šanciach prišla desaťminútovka ako zo zlého sna so štyrmi gólmi v našej sieti. Nebyť Frederika Valacha, výsledok mohol byť ešte hrozivejší. Naši hráči boli v súbojoch neskoro, nevedeli získať ani podržať loptu. krajní obrancovia si neplnili dobre svoje úlohy a hráči Žiliny tak mali voľné pole pôsobnosti. Takmer všetci hráči podali výkony pod svoje možnosti a pripravili pre fanúšikov trpkú rozlúčku s inak úspešnou jeseňou. Domáci hráči Balaj, Holúbek či Vallo preukazovali svoju kvalitu a naši futbalisti si s nimi nevedeli poradiť. Po šnúre zápasov bez prehry, teraz ťahá Petržalka sériu bez víťazstva, ktorá trvá už päť zápasov.

Druholigové štadióny uzavreli pre rok 2018 svoje brány. Ako nováčik súťaže sme sa umiestnili na peknom 6. mieste, aj keď posledné zápasy nám nevyšli. Súťaž je ale vyrovnaná, náročná a do konca je ešte ďaleko. Na tento zápas treba zabudnúť, pozerať sa dopredu a v kvalitnej zimnej príprave nachystať mužstvo na zvyšok súťaže. Samozrejme to nepôjde bez posilnenia niektorých postov. Hráčom, realizačnému tímu a vedeniu klubu ďakujeme za vydarenú jesennú časť. Veľké poďakovanie patrí aj verným fanúšikom Petržalky, ktorí na každom jednom zápase doma i vonku podporovali svoje mužstvo. Veríme, že puto medzi fanúšikmi a klubom bude tak silné aj naďalej a pomôže tímu k lepším výkonom počas jari. Najbližšie stretnutie odohrá Petržalka v nedeľu 10.3. 2019 o 10:30, kedy na domácom ihrisku privíta mužstvo KFC Komárno. Pevne dúfame, že si diváci nájdu cestu na štadión aj v jarnej časti a budú dvanástym hráčom Petržalky tak ako doteraz v dobrom aj v zlom.