Vianoce u Gašparovičovcov: „Želáme vám pokojné, požehnané Vianoce!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Vianoce u Gašparovičovcov: „Želáme vám pokojné, požehnané Vianoce!“

Každoročne na Štedrý deň „zaklopeme“ na dvere niektorej z osobností nášho klubu, aby sme mohli takto symbolicky stráviť Vianoce v kruhu našej petržalskej rodiny. Po návštevách u Mikuličovcov a Tóthovcov v minulých rokoch, padla tentoraz voľba na rodinu LUKÁŠA GAŠPAROVIČA. Obľúbený medzi fanúšikmi, šikovný na ihrisku a skromný chalan v súkromí. Poďte s nami na krátku vianočnú návštevu ku Gašparovičovcom. Ste vítaní.

Pre mňa sú to krásne sviatky pokoja a oddychu. Najviac sa však teším na atmosféru a čas, ktorý strávime spolu ako rodina. Ráno začíname svätou omšou, dopoludnia zdobíme stromček a pripravujeme dobroty na štedrovečerný stôl. Každý priloží svojou troškou ruku k dielu, o to viac si večer vychutnáme spoločne sviatočnú večeru,“ približuje domácu atmosféru Vianoc Lukáš Gašparovič.

Na ihrisku vyniká výberom miesta v strede poľa a výnimočnou technikou, kde je jeho tradičný post počas vianočných príprav? „Kuchyňa patrí ženám, inak pomáham tam, kde je treba. Upratujem, pomáham so stromčekom, počas Vianoc som univerzálny hráč,“ odpovedá futbalovou terminológiou Lukáš. Podľa jeho slov počas detstva vždy netrpezlivo očakával, či Ježiško nezabudne na nové kopačky či loptu. Teraz sa viac teší z toho, že on môže obdarovať blízkych. „Zvyčajne mám darčeky nachystané v predstihu, priznám sa, že tento rok som stíhal nákupy na poslednú chvíľu. Jednoducho bola dlhá sezóna,“ hovorí s humorom.

Na detstvo a Vianoce spomína aj v inej súvislosti. „Na to, že to s darčekmi a Ježiškom nie je zas tak celkom pravda ako sa deťom hovorí, som prišiel náhodou. Neviem koľko som mal vtedy rokov, rodičia si mysleli, že som vo vedľajšej izbe. Nebolo to tak. Mal som celkom dobrý výhľad a pozoroval som, čo sa to deje. Tajomstvo bolo odhalené, ale zareagoval som celkom v pohode,“ spomína s úsmevom Luki Gašparovič.

Vianoce trávi v kruhu rodiny. S mamou, otcom, sestrou a ako sám zdôraznil, do rodiny sa počíta aj štvornohý domáci miláčik. Podáva sa rybacia polievka, či šalát s kaprom. „Kapor je vyslovene otcova parketa. Ja len asistujem. Keby však na to prišlo, trúfol by som si zhostiť sa tejto úlohy aj sám.“

K Vianociam patria neodmysliteľne aj dobroty a plné stoly koláčikov a sladkostí. Pre mnohých futbalistov hotová pohroma – s blížiacim sa dátumom začiatku prípravy v súvislosti s obavami, kam sa vyštverá ručička na váhe. „S váhou som nikdy problém nemal. Naopak, môžem jesť dosýta všetko a koľko len chcem. Nikdy nepriberiem. Možno aj preto, že v skutočnosti nikdy nemám niekoľkodňovú pauzu bez pohybu. Každý deň si zašportujem, na štart prípravy sa snažím vždy prísť dobre nachystaný. Spestrením sú rôzne turnaje v okolí, po dedinách. Pohyb, behy a tréningy patria k mojim Vianociam,“ hovorí Lukáš Gašparovič a na záver posiela vinš všetkým fanúšikom, spoluhráčom a členom nášho klubu.

Prajem všetkým šťastné a veselé Vianoce, do nového roka len to najlepšie a hlavne veľa zdravia. To je najdôležitejšie. Prežite si sviatky v kruhu svojich rodín a po Novom roku nech sa zase všetci stretneme na ihrisku a nech opäť zažijeme spolu aspoň toľko radosti, ako sme prežívali doteraz. Prajem Vám pokojné, požehnané Vianoce priatelia.“

  

 

Napíšte komentár