Víťazná rozlúčka s jeseňou, v Devínskej Novej Vsi víťazstvo 2:0

Po domácej remíze s Mostom pri Bratislave čakalo na A-mužstvo FC Petržalka záverečné, v poradí 15. kolo III. ligy skupiny Bratislava. V ňom boli hosťami na ihrisku kolektívu Lokomotíva Devínska Nová Ves. Do základnej zostavy sa vrátil Dominik Košťál namiesto Fera Hečka. Na lavičke ostali oproti poslednému stretnutiu aj Lukáš Čemba s Marošom Pilátom. Ich miesta zaujali Dávid Marko a Boris Turčák. Krásne jesenné počasie prilákalo na tento zápas približne 500 divákov. Tí videli bojovný zápas s množstvom súbojov, dvoma gólmi, červenou kartou pre domáceho Taiwa, ako aj iné pekné futbalové momenty. Špeciálny náboj malo dnešné meranie síl pre dvojicu Maroš Pilát a Peter Sopúch, ktorí prišli do Petržalky práve z Devínskej Novej Vsi. Koučovi Borbélymu stále nebol k dispozícii najlepší strelec tímu František Lády.

Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC Petržalka 0:2 (0:0)

Góly: 48. Miguez, 88. Turčák

DEVÍNSKA NOVÁ VES: Šalamon – Szatmáry, Rišo, Miličevič (7. Lacko), Flaška, Šimkovič, Konečný (86. Mihálik), Taiwo, Kudláček (76 .Lysák), Matiaš, Bumbál (67. Beňa)

PETRŽALKA: Valašik- Horvát, Majerčák, Sopúch, Košťál- Miguez (90. Pilát), Marko, Kavoň, Turčák- Piroska- Maco (85. Kondrlík)

V poslednom kole jesennej časti sezóny 2017/2018 zavítalo družstvo FC Petržalka na ihrisko Lokomotívy Devínska Nová Ves. Ako prví pohrozili domáci. V 13. minúte odkopol loptu v poslednej chvíli pred Michalom Bumbálom Milan Valašik. O tri minúty strela rovnakého hráča len tesne minula bránu Petržalky. V 21. minúte pekne vystrelil Juraj Piroska. Ladislav Šalamon jeho pokus s námahou vyrazil na roh. v 26. minúte si domáci gólman poradil aj s hlavičkou Michala Maca. V závere polčasu bol na mieste aj pri priamom kope kapitána čiernobielych Borisa Turčáka. V prvom polčase sa tak ani jednému kolektívu nepodarilo rozvlniť sieť. Brankár Šalamon si s prehľadom chodil pre centre hostí a nedovolil z nich vytvoriť žiadne nebezpečenstvo pred svojou bránou.

V úvode druhého dejstva udrela Petržalka. Po centri Turčáka prekonal hlavou Šalamona Tino Miguez. Na lavičke i medzi fanúšikmi Petržalky tak vypukla oprávnená radosť. Nový obľúbenec fanúšikov čiernobielych znovu ukázal, napriek mladému veku, svoj veľký prínos pre mužstvo. V 59. minúte mieril z dobrej pozície nad Michal Maco. V 66. minúte videl po druhej žltej karte následne červenú kartu domáci Toheeb Taiwo. Petržalka tak dohrávala približne 25 minút v početnej výhode. V 67. minúte nemieril presne Piroska. V 88. minúte sa Petržalka dočkala druhého presného zásahu. Po narážačke s Piroskom prenikol po pravej strane kapitán Boris Turčák, ktorý presnou strelou zvýšil na 2:0. Do konca stretnutia sa už stav nezmenil a tak si Petržalka odniesla z posledného jesenného súťažného zápasu víťazstvo 2:0.

Dnešný zápas bol náročný vďaka mnohým súbojom, ktoré naši hráči museli absolvovať. Na ťažkom teréne sa im nedarilo presadiť vzduchom. Napokon ale dokázali dvakráť skórovať. Pozítívna je aj nula v kolónke inkasovaných gólov v dnešnom meraní síl. Obaja brankári, domáci kapitán Ladislav Šalamon aj hosťujúci Milan Valašik s prehľadom kontrolovali svoje pokutové územie, zbierali centre a dobre čítali hru. Obranná štvorica fungovala dnes veľmi dobre. Navyše krajní obrancovia Horvát a najmä Košťál sa viackrát zapojili aj do ofenzívy. V zálohe odohral vynikajúci zápas Dávid Marko. Pôsobil na veľkom priestore, bol dôrazný v súbojoch i silný s loptou. Aj druhý stredný záložník Patrik Kavoň predviedol dobrý výkon, vyhrával súboje a tradične nevypustil jednu loptu. Vpredu bola nebezpečná najmä dvojica Miguez a Turčák. Obaja strelili po góle. Sekundovali im snaživý Maco a Juraj Piroska, ktorý viackrát pomohol aj smerom dozadu. Z domáceho kolektívu bol nebezpečný najmä Samuel Lacko. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k dnešnému víťazstvu. Zároveň ďakujeme celému hráčskemu a realizačnému tímu, ľudom vo vedení klubu ako aj všetkým ostatným, ktorí sa starajú o chod nášho klubu za výborné reprezentovanie nášho futbalového klubu v III. lige Bratislava i Slovnaft Cupe. Manažér Andrej Kalina dal dokopy mužstvo, ktoré je schopné hrať o postup do II. ligy. Nový tréner Balázs Borbély urobil so svojimi hráčmi veľký kus dobrej práce, ktorého výsledkom je vynikajúce tabuľkové postavenie nováčika. Brány treťoligových štadiónov ostanú počas zimnej prestávky zavreté a tímy absolvujú zimnú prípravu. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví 11.3. 2018 o 14:30 na pôde ŠK Bernolákovo. Sme presvedčení, že sa hráči a členovia realizačného tímu v zime dobre pripravia na odvetnú časť súťaže a budú robiť radosť hrou aj výsledkami všetkým fanúšikom klubu FC Petržalka. Rovnako sa chceme poďakovať našim verným fanúšikom za podporu a povzbudzovanie tímu nielen na domácich zápasoch, ale aj v stretnutiach na ihriskách súperov.